Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sol ön lastiği şişlemişler, İstetme yeni ve kullanılmamış olduğundan, 155 liraya yeni bir tane alıp, önlere taktık.
Şişlenmiş olan sıkıntı yapar diye attım, kalanının en kötüsünü istetme yaptım.

Arkaları öne, önleri arkaya transfer yapmış ilk sahibi, tahmin ediyorum 20 binde.
Şimdi oto 36 binde, arkadakiler 10 bin daha gider mi bilmiyorum, etti tahminen 45bin.

SONUÇ: Michelin energy 185*60*15 lastiklerin ömrü 45 bin civarı.

Sizce de az değil mi?

Sol ön lastiği şişlemişler, İstetme yeni ve kullanılmamış olduğundan, 155 liraya yeni bir tane alıp, önlere taktık.
Şişlenmiş olan sıkıntı yapar diye attım, kalanının en kötüsünü istetme yaptım.

Arkaları öne, önleri arkaya transfer yapmış ilk sahibi, tahmin ediyorum 20 binde.
Şimdi oto 36 binde, arkadakiler 10 bin daha gider mi bilmiyorum, etti tahminen 45bin.

SONUÇ: Michelin energy 185*60*15 lastiklerin ömrü 45 bin civarı.

Sizce de az değil mi?
geçmiş olsun sezai ağabey:sorry:

evet melih bu sarfiyat ş.içi mi ş.dışı mı? birde arakadaşlar bugün servise gidip havalandırma kanallarını ve polen filtresini temizlettim. kanallara dezenfektan sıkıp aracı çalıştırıyorlar, fanıda açıp sistemi dezenfekte ediyorlar. bu esnada tabi araç kapalı alanda çalışıyor. servis elemanı eksozdan gelen kokuya bakıp yakıtımın pis olduğunu ve en azından belli bir süre yakıt aldığım yeri değiştirmemi söyledi. samsun servisinin müdürü arkadaşımdır onun için yanlış olmaz. mazotu opetten alıyordum. araştırdım shell e geçtim. arkadaşlar söyledi denetleyen araç samsunda sürekli yakıt denetimi yapıyormuş. hem melihciğimde shell e geçmiş. bi bildiği vardır. test edip sonucu açıklarım. bu seferki ölçümümde 46 litre ile 707 km gitti. ne ş.içi ne ş.dışı. 5 e pek atamıyorum. yarısı tam ş.içi, yarısıda 1-2-3-4. vites karışık. vitesleri 2750 civarı değiştirdim. km nin üçte birinde klima açıktı. ancak bu gün yeni bir şey öğrendim. servis müdürü arkadaşıma hizmet içi eğitimde combo eğitmeni aracı kaldırınca 2 ye al, diğer viteslerde 3000 devirden önce değiştirme demiş. 90 a gelmeden 5 e atılmayacak. ve arkadaşım bu şekilde benden az yaktığını söylüyor. bunu söyleyen opelin yetkili servis müdürü ve aracıda combo.

Son düzenleme:
ya arkadaşlar COMBO için en uygun lastik hava basınçları kaç sizce..

Önler ve arkalar kaç olmalı yakıt için performans için.. Bugüne kadar hep 32 yaptırdım önleri arkaları dorumu yanlışmı bilmem :D

Şu arabayı 4 yıldan beri kullanırım ne zamandan beri sorayım diyom yeni fırsatım oldu :)
depo kapağında yazıyor. 35-35. aynı zamanda servise danıştım. lastikçilere bakmayın her biri ayrı diyor.

evet melih bu sarfiyat ş.içi mi ş.dışı mı? birde arakadaşlar bugün servise gidip havalandırma kanallarını ve polen filtresini temizlettim. kanallara dezenfektan sıkıp aracı çalıştırıyorlar, fanıda açıp sistemi dezenfekte ediyorlar. bu esnada tabi araç kapalı alanda çalışıyor. servis elemanı eksozdan gelen kokuya bakıp yakıtımın pis olduğunu ve en azından belli bir süre yakıt aldığım yeri değiştirmemi söyledi. samsun servisinin müdürü arkadaşımdır onun için yanlış olmaz. mazotu opetten alıyordum. araştırdım shell e geçtim. arkadaşlar söyledi denetleyen araç samsunda sürekli yakıt denetimi yapıyormuş. hem melihciğimde shell e geçmiş. bi bildiği vardır. test edip sonucu açıklarım. bu seferki ölçümümde 46 litre ile 707 km gitti. ne ş.içi ne ş.dışı. 5 e pek atamıyorum. yarısı tam ş.içi, yarısıda 1-2-3-4. vites karışık. vitesleri 2750 civarı değiştirdim. km nin üçte birinde klima açıktı. ancak bu gün yeni bir şey öğrendim. servis müdürü arkadaşıma hizmet içi eğitimde combo eğitmeni aracı kaldırınca 2 ye al, diğer viteslerde 3000 devirden önce değiştirme demiş. 90 a gelmeden 5 e atılmayacak. ve arkadaşım bu şekilde benden az yaktığını söylüyor. bunu söyleyen opelin yetkili servis müdürü ve aracıda combo.

Ruhan ABi Bende BP den alıyordum bikereinde fulledik depoyu bursadan ankaraya gidene kadar mazot bitti... Normalde yarı depodan az yakıyodu bursadan ankaraya bu olaydan sonra bıraktık Bp yi şimdi Shellden alıyoruz Çok memnunuz.... seninde dediğin gibi 46 lt 1 depo gibi 780-790 km yaptık ş. dışı...

bana göre yakıtta sorun yoksa uzun yolda ideal kullanımla 46 litre ile yaklaşık 970-980 km yapmamız lazım tam şehir içi için ise 650 km nin altında olmaması lazım benim gibi karışık kullananlarında 800 km civarında yapması lazım. temmuz-19 gibi tatile çıkacağım. epey test etme fırsatım olacak. otoban falan her türlü yola gideceğim. bakalım ne olacak?

Teşekkürler Ruhan abi cevabın için ;) (lastik havaları konusunda :) )

Geri