Corsa 1.4 8V Swing Km'de 50 kuruş????

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yedi7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yedi7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kullandığım araç bu km de 50 kuruş şehir içi tüketimi var benzin ile.normal mi bu değerler yaptığım hata ne acaba?bujilerkablosu ve boğaz kelebeği temizletene kadararacim32kuruş yakiyordu.önerilerinizi bekliyorum

Hocam bildiğim kadarıyla şehiriçi fabrika değeri 8,5 litre bu aracın.
8,5 x 5,2 = 45 kuruş yapar...
Bi lpg ayarı yaptırın derim...

öncelikle belirtmek isterim swing yanı 8v olan corsanın beygır gucunun dusuk olması sebebıyle kullanımda bıraz sarfıyat artıyor ama kı bırcok swıng 8v kullanıcısı aynı sorundan yakınıyor ama aynı aracın 16 v ecotec ı var bende suan lpg uzun yolda 17 kr yakıyor afyon dazkırı ıle eskısehır seyıtgazı arası 250 km ve dağlık tek serıt yol 100 km sı arac yuklu ve 39.90 tl yaktı kı ortalama hız 105 km/h buda demek oluyor kı arac 17-18 kr yakıyor km de bu arada bu lpg...

Bu aracın üzerindeki LPG sanırım tek noktalı sistemlerden. Yanılıyor da olabilirim.

corsa swıng otomatik 55 kuruş şehiriçi benzinli şu son zamla 58 kuruşa dayandı ne yapayım şaşırdım az biniyorum araça .lpg yönelecem heralde yada f kasa gazlı hazır bir astramı alsam

corsa swıng otomatik 55 kuruş şehiriçi benzinli şu son zamla 58 kuruşa dayandı ne yapayım şaşırdım az biniyorum araça .lpg yönelecem heralde yada f kasa gazlı hazır bir astramı alsam

Aracınızı fazla kullanmıyor iseniz benzin ile devam derim. Durduk yere ağzınızın tadını kaçırmayın zevk alarak bindiğiniz aracınızdan soğumayınız.

Yakıtlar normal, tam bakımlı 1.6 aracımla ben de şehir içi 50 kuruş civarlarındayım standart kullanırsam, 44 kuruşa kadar zorla inebildim geçen hafta arabayı kıracaktım sakin sürmeye çalışmaktan :D

Şimdi bir arkadaş çıkar gelir 3000 motorla 10 kuruş lpg yakıyorum yazar altıma :D

Araçlarımızı uzun yol kullanmadıkça ve trafikte cebelleştikçe daha az yakabileceğimizi düşünmüyorum, ya da en azından yakıtın 4.80 civarlarına inmesi gerekiyor yeniden. 5.10 gerçekten çok yüksek bir miktar.

"arkadaşlar kullandığım araç bu km de 50 kuruş şehir içi tüketimi var benzin ile"

Yoğun Ankara trafiği+iklim şartları da göz önüne alındığında aracın benzin tüketimi normal.

Aracınızı fazla kullanmıyor iseniz benzin ile devam derim. Durduk yere ağzınızın tadını kaçırmayın zevk alarak bindiğiniz aracınızdan soğumayınız.

Evet,2013 de aldım araçı,108 binde swıng 98 tek kuruş masraf çıkarmadı.
Bir tek radyatör delik çıktı.oda 2alırken illa bi eksik oluyor.
Çok memnum çok seri bir araç ,tekirdağ yaptım geldim istdan dogru uzunda 32/35 kuruşa indi.
Şu bi gerçek eski kasalar minik bir tank .
1,2 yeni kasa corsa tekirdağ yolunda ancak aynadan görebildim solladıgım araçı.
160 km çok rahat gördüm.fakat araba artık havalanacak sandım.
Ötüm patladı bi yeni şöförüm.

Dediğiniz gibi lpg dert zaten çoçukları hafta izninde avm getiyoruz.
Onu hiç düşünmedik.
Kapalı otoparka giriş yok.
Ayda ortalama yakıt.150/200 tl arası
Yalandan hesap kitap yapıyoruz.

bende 2-3 ay olalı corsa98 1.4 swing B ac sehırıcı 55-60 kurus LPG ile yakıyor.bujıler hava fıltresı lpg ayarı yapıldı.en son egzosu dustu onuda taktırdım.usta bu da etkıler cok dedi.bakalım45 kurusa dusse Allah dıyecegım yani

Geri