Corsa 1.4 8V Swing Km'de 50 kuruş????

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yedi7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu aracın huyu bu sanırım yakıt tüketimi hiçbir şekilde düşmeyecek ama :(
işte bu sebepten tek kapı 2001 c kasa corsa comfortlara bakıyorum daha az yakıp daha yüksek performans 90Hp motor yaktıgının karşılığını verir en azından :)

Arkadaşlar,dün itibariyle aracıma LPG taktırdım.deneme amaçlı 20tl gaz koydum bi hesap yapalım diye ,eskiden 20 tl benzinle 30km zor bulan araç tam Log'da 53km yaptı ve bu deger beni mutlu etti şimdi çok rahatladım performans kaybı görülen bir durum yok .sıkıntım sıkış trafikte araç. Stop eriyor ranba yukarı çıkış biraz zorlanıyor şuan yapılacak durum ustalarla görüştüm ince ayar çekilecekmiş rolenti LPG biraz düşük oluyor araç sallanıyor stoğa yaklaşıyor tek sıkıntım bu bakalım durumları yazacak 1.4 swıng otomatik lpğ 37 kuruş eskiden benzinde 60kuruş

Arkadaşlar,dün itibariyle aracıma LPG taktırdım.deneme amaçlı 20tl gaz koydum bi hesap yapalım diye ,eskiden 20 tl benzinle 30km zor bulan araç tam Log'da 53km yaptı ve bu deger beni mutlu etti şimdi çok rahatladım performans kaybı görülen bir durum yok .sıkıntım sıkış trafikte araç. Stop eriyor ranba yukarı çıkış biraz zorlanıyor şuan yapılacak durum ustalarla görüştüm ince ayar çekilecekmiş rolenti LPG biraz düşük oluyor araç sallanıyor stoğa yaklaşıyor tek sıkıntım bu bakalım durumları yazacak 1.4 swıng otomatik lpğ 37 kuruş eskiden benzinde 60kuruş

Aynı ölçümleri bende çok yaptım. Tavsiyem aracını sıkıştırmadan kullan. Ben daha önce 20 TL gaz ile 45 km kadar yol alıyordum idim ama sıkıştırıyordum. Sonradan sakin kullanım ile yine 20 TL ile şehir içinde 65 km yaptım ;)

Yinede yüksek bir değer bence aracınız için. Bizim arkadaşta manuel 1.4 var, çok az yaktığını iddaa ediyor 28 kuruş civarı. Gaz ayarı falan çok önemli, o ince ayar denilen şeyleri mutlaka yaptırın, bir de çok sakin kullanımda deneyin aracı, gazı okşayarak.. Bakalım sonuç o zaman ne olacak...

edit: geçmişte bu aracı kullananların yakıt tüketimi hakkında konu açılmış okumanı tavsiye ederim; http://www.opelim.net/forums/opel-l...b-kullananlar-km-de-kac-kurus-yakiyorlar.html

aracı alalı 14 oldu ben yag su filtre hariçi hiçbirşey yapmadım,bogaz kelebeği temizliği lpg kullanımda önemli oldugunu söylüyorlar rolenti için benzinde sıkıntı göstermez fakat lpg de işler değişir diyorlar.birde enjeksiyon bakımı gerekli oldugunu bellirtiyor N Konumunda gaza basınca taktakka sesler geliyor usta belirledi bunları extraa yapmam lazımmış.

önemli bir konu su dahileyesinde su eksilme gözüme çarpı....!!!!!!lpg etkilermi arkadaşlar.

şimdi bir konuda benim corsa teknokta ilk benzinde çalıştıryorum dügmesin 1 benzin 0 ne oluyor anlamadım 2 lpg yaZıyor .dediğim gibi benzinde çalıştırıyorum 2 gaza basıyorum araç stop ediyor kimi benzin start 0 al kalan benzin bitsin teklemeye yakın 2bas diyor .

1 0 2 işini beceremedim.

kimi diyor 1 benzin konumunda çalıştır2 lpg geç yürü diyor diyorum stop ediyor şu işi bilen arkadaş yazarsa sevirim

Yinede yüksek bir değer bence aracınız için. Bizim arkadaşta manuel 1.4 var, çok az yaktığını iddaa ediyor 28 kuruş civarı. Gaz ayarı falan çok önemli, o ince ayar denilen şeyleri mutlaka yaptırın, bir de çok sakin kullanımda deneyin aracı, gazı okşayarak.. Bakalım sonuç o zaman ne olacak...

edit: geçmişte bu aracı kullananların yakıt tüketimi hakkında konu açılmış okumanı tavsiye ederim; http://www.opelim.net/forums/opel-l...b-kullananlar-km-de-kac-kurus-yakiyorlar.html

yarın ustaya gösterecem inşalah ince ayarı yaparda gönül rahatlığıyla gezeriz kısmet bakalım.ilgin için teşekürler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:03 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:57 ----------

Aynı ölçümleri bende çok yaptım. Tavsiyem aracını sıkıştırmadan kullan. Ben daha önce 20 TL gaz ile 45 km kadar yol alıyordum idim ama sıkıştırıyordum. Sonradan sakin kullanım ile yine 20 TL ile şehir içinde 65 km yaptım ;)

evet ,birazda benden kaynaklı olabilirde sanki gaz ayarıı sıkıntılı gibi geldi bana nedense gaza basıyorum tepki yok gibi basıyom basıyom motor ben gidecem diyorda gaz yeterli gelmiyor diyercesine bagırıyor bazen arada da çok iyi oluyor vallahi benzin gibisi yokta ona 1 yıl zor dayandım .

selamlar.

evet arkadaşlar lpg ince ayar çekildi ve süper oldu lpg ilk 50 kmlik yolculukdan sonra ayarla beraber gerçekden çok iyi oldu .
20tl lpg 50 küsür km yaptım ilk deme
20 tl lpg 30 km deyim gaz bitmedi daha
aracın tekleme sorunu tespit edildi buji ve kablo bobin gözden geçiliecek
büjiler temizlendi ,sorun devam ediyor arada tekleme şimdi kablolara bakacaz olmadı bobin e bakılacak.

İşte LPG en uyuz durumu da bu ya. Takıldıktan sonra artık buji bobin derler uğraş dur. Hadi hayırlısı bakalım.

İşte LPG en uyuz durumu da bu ya. Takıldıktan sonra artık buji bobin derler uğraş dur. Hadi hayırlısı bakalım.[/QUOTE

şöyle bir durumda var,benzindede oluyordu.
benzindeyken r aldıgımda devir saatinde düşüş stop edecek gîbi sorunu yaşıyordum fakat gaz işi olunca eksikler ortaya tam çıkıyor

ramba yukarı full dolu araba çıkamadım !!!
mecbur benzine aldım.

otomatik vites araçımı 1 konumuna alsaymıydım acaba .

Dik rampalar da S konusunda kullanmak en mantıklı yollardan biridir. ;)

Geri