Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
gitgide yakıtı düşürüyorsun 10 -> 8.4 ->... bu seriyi ne tamamlar, 7,5 mu ? inşallah , hadi bakalım.kullandıkça arabayı daha mı iyi tanıyorsun yoksa ?

10lt/100 km iken aracı hiç zorlamamıştım. 15 gün önce otobana çıktım basayım ne dğeişecek dedim. Yaklaşık 50 km mesafeyi, 160-170 km/h hızla gittim. Tahmin ediyorumki faydası oldu.sonuçta araç 5500 km'de. İnşallah 7.5 'ları görürüz. :)

bence hiç değiştirme astra yı benim astra 100 km de 7.5 ten daha az yakıyo ayrıca corsa ya inince malum malzeme kalitesi ve birçok özellik olmayacak astra ya göre hayal kırıklığı yaşama bence

türkiyeye gelse hız sabitleyecek yer bulamaz...
____
1.4 ile 1.2 pek fark etmez,bence1.4 al abicim...

walla gücün yetiyorsa 1.3 CDTİ al derim. Ben aldım şehir içinde 800 km yol gittim... ama aracı hiç zorlamadım... HARİKA
1.2 mi 1.4 mü dersen tabiki 1.4 derim...

Ben 1.2 corsamın en çok yakıtından memnunum
en son 20 gun once olçtum
100 km.de
Denizli şehir içi 6,7 lt (genelde 7 yi gecmiyo)
şehir dışı 90-100'ü gecmemek kaydıyla 5,2lt (yazın klima açık olsada çok farkettirmiyo)

yokuslarda zorlandıgı aşikar vites dusurup yavas cıkıyosun ama duz yolda rahat
malum 90'ı gectinmi yakıtta artıyo olurda radara yakalanırsan cezalarda baya arttı
sakin araba kullananlar için bence ideal
denizli de şehir içi bize göre şehirlerarası sayılır:)

1.4 daha mantıklı tabi Ama ben 1.3 cdti kullanıyorum istanbul trafiginde 750 km yapıyorum 100 ytl ye fulldepo 100/750=133 kuruş eder.ço zorlarsam yada hep durkalk trafikte kalmışşsam 650 km yapıyorum ozmanda 100/650=153 kuruş.Bence mükemmel performansıda yeterli bence.

arkadaşlar ben 99 astrayla bir depo ile 900 kmyol gidiyodum (şehirler arası)ister inann ister inanmayın yakıtı çok düşüktür bence hiç değiştirme

merhaba arkadaşlar 1.4 twinport corsa 2007 dik rampalarda kalkış sorunu varmı bana bu konuda bir sorun varmış gibi geliyor

ben 1.4 corsayla 44 litre 480km gidiyorum v-power doluyken. performans olarak çok iyi bence 1.4. 1.2 insanı sinirlendirebilir.

Geri