Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben ikinci el 2003 Corsa 1.4 njoy aldım. Depoyu opet 97 oktan kurşunsuz benzinle doldurdum. Yaklaşık 470 km sehir içinde gittim. Yani 8-8.5lt/100km ort. gibi görünüyor. Herkese kazasız/belasız yolculuklar.

Hava koşulları ciddi etkiliyor gibi görünüyor. Bu sefer şehir içi ağırlıklı 33litre 97oktan ile 390km gittim..

2008 Corsa 1.2 Enjoy, araç 1200 km de,
bir depo benzin ile İstanbul köprü trafiğinde 560 km yol gidiyorum.

Corsa c , 2006, 1.2 sehir içi (normal kullanım,3-4 bin devir arası vites değiştirme),ortalama 7,1 lt/100 km civarında yakıyor, ama uzun yolda çok düşüyor, eger 90 km sabit hızla gitsen, neredeyse katalog değeri ((4,6 lt/100 km)) yakalayacaksın, çok fazla km yapmayan herkese benzinli 1.2 yi tavsiye ederim

1.2 motor yakıt tüketimi..

Arkadaşlar sizlerin 1 depoyla gittiginiz Km leri görünce size imrenerek bakıyorum. Ben Corsa D 1.2 Esentia kullanıyorum ve oldukça sakin kullanmama rağmen bir türlü yakıt tüketimini azaltamıyorum. Ben ilk depomu full doldurarak sadece 395 Km gittim ve kırmızı ışık yandı. Sürekli hesaplıyorum ama şehir içinde 300.000 (Eski Lira:) )dan az yakamadım. 5000 muaynesine gittim bu durumu söylediğimde bişey 15.000 bakımına kadar bişey yapamıyacaklarını söylediler. Benzin ibresi bariz bir şekilde azalıyor ne yapacağımı bilemiyorum sizce ne yapmalıyım? Siz bu Km leri kaç oktan benzin ile yapıyorsunuz lütfen bunuda belirtiniz.

Arkadaşa katılıyorum.bende de 2008 corsa D var.şehir içi çok dikkatli kullanıp,4000 devri geçmeyip,sakin kullandığım halde 0,25 Ykr dan daha az yakmadım.sanırım 100 litrede 9,0 gibi bir orana karşılık geliyor.Bu ölçüm son 1 ay içinde yapıldığından kış şartlarına bağladım.sanırım benzinli C'mon ların derdi de benzin tüketiminden yana.aracım 7800 km de sanırım motor düzene girmiştir.bi arada onu bahane etmişlerdi.bilgisi olan veya farklı düşünen varsa yorum yaparsa sevinirim.

merak

kısa bi süre önce 2004 model 1.2 otomatik bir corsa aldım

yalnız yukarıdaki değerler bana çok uzak rakamlar acaba yukarda bahsedilen araçlar da otomatik mi yoksa manuel mi?

çünkü ben ışık yandığında (yani 37 küsür km de) depoyu dolduruyorum. ve bu yakıtla gidebildiğim maksimum km 390 oldu. kışın bu miktar 340 lara bile düştü.

aracı ikinci el aldığım için tüm filtre yağ ve bujilerini değiştirmeme enjeksiyon ve gaz kelebeğini temizletmeme rağmen arracın yakıtı düşmedi.

eğer yukarda bahsedilen araçlar manuel ise bi sorun yok eğer değillerse benim aracımın bir ayar problemi var bu konuda fikir verirseniz sevinirim saygılar.

Geri