Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
abi 390 amma azmış yaw.. olayı sana şöle izah ediyim, pompacıya fulle usta diyorum, tabanca atınca tamam daha doldurma diyorum( yani daha bayağ benzin alır ama yeter diyorum) şuan 490 küsür km oldu daha ışık yanmadı, bi kaç bastım çok yoğun trafiğe girdim ama çoğu zamanda yolun durumuna göre 70-90 arası seyrettim.. önüm bomboş ama basmıorum (nasıl zor tutuyorum kendimi anlatamam :) ) ve bu sayede daha ışık yanmadı geçenlerde 430 km de falan ışık yandı düşün, yani havaların ısınmasının da etkisi ne kadar olmuştur bilmiorum ama basmamak efendi kullanmak bayağ bi tasarruf ettiriyo.. he bu arada araç manuel vites, manuelle otomatik arasında ne kadar fark oluo bilmem ama sizin değerler beni şaşırttı

km nin çok az olduğunun farkındayım. ama dediğim gibi otomatik araç kullanan birisinin bu değerlere yorumu lazım bana.

sakin kullanıma gelince aynen ben de uyguluyorum hatta 1.2 olmasının bazı dezavantajlarını da yaşıyoruz. çekişten düştüğünde geç toparlıyor buna rağmen yüklenmiyorum.

sadece beni şaşırtan bu aracın otomatik vitesi o kadar yaygın kullanılmakta ki yakıtının 1,6 araçlar düzeyinde olması buna rağmen bu kadar talep görmesi ilginç. o yüzden ben kendi aracımla ilgili acaba bir problem mi var diye düşünmekte ısrarlıyım (çünkü çözebilirsem rahatlayacağım. aksi takdirde aylarca küçük motor otomatik araç aradığıma pişman olacağım)

bu nedenle otomatik araç kullanan arkadaşların yoruları benim için çok değerli olacak. saygılar.

kısa bi süre önce 2004 model 1.2 otomatik bir corsa aldım

yalnız yukarıdaki değerler bana çok uzak rakamlar acaba yukarda bahsedilen araçlar da otomatik mi yoksa manuel mi?

çünkü ben ışık yandığında (yani 37 küsür km de) depoyu dolduruyorum. ve bu yakıtla gidebildiğim maksimum km 390 oldu. kışın bu miktar 340 lara bile düştü.

aracı ikinci el aldığım için tüm filtre yağ ve bujilerini değiştirmeme enjeksiyon ve gaz kelebeğini temizletmeme rağmen arracın yakıtı düşmedi.

eğer yukarda bahsedilen araçlar manuel ise bi sorun yok eğer değillerse benim aracımın bir ayar problemi var bu konuda fikir verirseniz sevinirim saygılar.

verilen değerlerde anormallik yok. benimde tüketim verilerim benzer şekilde. şehir içi değer vermenin saçma olduğunu iddia etmeme rağmen yine de 6,5-7lt arası bir tüketim. uzun yolda ise 5,5 lt tüketiyor. çok dikkat etmiyorum ben, biraz da dikkatle yarım litre daha da inebilir. bir tane de yeni kasa var bende (cmon yada corsa d). o da 1.2 . bir arkadaş d kasa ile ilgili yorum yazmış galiba, motor aynı motor olmasına rağmen d c den biraz daha fazla yakıt tüketiyor ama o da normal çünkü 100kg dan daha fazla ağırlık farkı var.

bende 1.4 twinport var, eğer 90'ı geçmessem bi depo benzinle 550-600 km yapıorum... ama hızlı kullanırsam 450-500 km gidiyo..

arkadaslar bende corsa b 1.0 12v var ve sehir ici 7 litre sehir disi ise 4.5 litre yakiyor 100km, bence tek dezavantaji rampalarda yavas kalmasi

galiba herkesin şehiriçi kavramı farklı.ben 450 km zor gidiyorum.ama benim şehiriçim 40 km hızı geçemiyorum ve genelde 2 km gidip araç ısınmadan kapatıyorum ve bizim burası sürekli dik yokuş.yani nefret verici bir durumdayım.ama şöyle biraz otobanda gidersem 50-60 km hemen fark ediyor.daha az yakıyırum.bencede şehir içi değer ölçmek anlamsız oluyor o yüzden.ama benzinli olupta 550-600 km giden arkadaşlara hayretle bakıyorum(!)

valla arkadaslar corsa 1.0 12v, sakin bir kulanim 80 90 km/h bir depo ile 1000 km ye yaklasabiliyorsun sehir disi tabi

hayretle bakmamın sebebi aradaki 100-150 km lik fark

Geri