Corsa C'ye 16'' jant olmaz diyenlere:)Bugün aldım..

demon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş en son halini ne zaman görecegiz

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık konuşuyim bende 2o5 4o 16 kullanıorum çok tutuşu çok iyi ama agar gelio 1.4 arabaya biraz 2o5 ler ama 4o yanakda çok güzel gösterio artı we eksileri war ama hayırlı olsun arkadaşım güzel durmuş güle güle kullan

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle....

şimdi gelelim bana :)

ben de sürtme olayında tırsıyorum ve 195.45.15 veya 16 jant lastik almayı düşünüyorum. Gönülden geçen 205 ama motor 1.2 olduğu için kasar diye düşünüyorum. Merak ettiğim eğer yapabilirsem aracı eibach ile 3 cm düşürdükten sonra amartisörlerde herhangi bir değişiklik yapmak gerekiyor mu ?

Son resimlerini hep beraber bekliyoruz....

Aslına bakarsan bi buluşsak da aracı kendi gözlerimle görsem süper olacak.... :good:

Jant ve lastikleri Antalya'da nereden aldın...

çok mu soru sordum :p ....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arakadaşım,

195/45 lastik alacaksan jant 16" olmalı.15" alacaksan da lastik ölçüsü spor pakette de bulunan 185/55'tir.16"'de lastik çamurluğa içten sürtmüyor ancak jantın ofseti geniş ise dodiğe sürtüyor.Bende de sürtme yaptı, ön çamurluğun iç kısmını fönle ısıtıp sıfırladık, arka çamurluğun içini ise biraz traşladık, şu anda sorun yok.Arabanı spor yayla düşüreceksen amortisör şart değil ama konfor ve yol tutuş açısından daha iyi oluyor.Takmazsan özellikle aracın arka kısmı çok sekiyor ve frenlerde araç öne doğru yaylanıyor biraz, bu da durma mesafesini bir nebze arttırıyor.Yay alacaksan Koni'nin yaylarını öneririm.Hem diğerlerine oranla biraz daha ince olduğu için daha yumuşak, hem de önleri 4cm, arkaları 2cm düşürdüğünden zaten düşük olan Corsa C'nin arkasını gereğinden fazla düşürmüyor.

İyi forumlar,

garage opel team

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c ye 16 jant olmaz arabayı yorar araba yürümez sürtme yapar dıyenleri bende duydum ama benım corsa c de 17 konıg ler var orjınalınden daha iii ve çok hafif size bi öneri arkadaslar arabaya 16 koyuyosanız mutlak eıbach yaya koyun gerisi hıkaye

SN168-gsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 17 var bi kere bile sürtmedi kim demişse artık :)

sspolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkeze merhaba adım selim polat yaşadıgım yer ist. corsa 1.4 comfort sahibiyim maşahla guzel olmuş yakışmış bende de 205 40 17 jant lastik war hemde yay war fk onler 6 cm arkalar 4 ve 5 kişide bindik surtme yok ve 5 aydır kullanıyorum bi sorunda yok 16 yada 17 jant olmuyo diye bişey yok oluyo ama arabaya agır geliyo kasıyo sonuçta 1.4 motor war ama guzel duruyo benim dusuncem bu bu arada jantların hayırlı olsun ....