***corsa d club ***

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes benim arabada yol bilgisayarı yok oyuzden kuruş hesabı yapıyorum genelde ama bir depoyla bende taş catlasın 600 km gidebiliyom eminim buarada surekli aynı guzergah üzerinde kullanıyorum uzun yola gidip hic test yapmadım

Kuruş hesabında aracım 0,30 - 0,32 kuruş şehir içinde yakıyor. ben aracımla 650 km kesin yapıyorum üstü artık basıp basmama kalmış durumda ama ortalamam 650 - 700 km...
ben 20 litre yakıt ile şehir içinde 320- 330 km civarında yol yapıyorum.. buda tam olarak 6,250 litre ve 0,307 kuruşa denk geliyor...
Şehirler arasında 40 litre ile 800 km civarında yol yaptım ben KAŞ a giderken... ama hiçbir zaman 8 litre üstü görmedim 8 litreyi aldığım ilk 1000 de görüyordum ben

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardesim baya ekonomikmis ama sonucta biliyosun motorlar revizyon gordu benimkisi hem 1.4 hemde makyaj oncesi kasa fark olması normal kurus hesabı bu son zamlardan sonra 40 krs olarak hesapladım ama bunun tumu karma kullanım geneldede basıyorum yani

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardesim baya ekonomikmis ama sonucta biliyosun motorlar revizyon gordu benimkisi hem 1.4 hemde makyaj oncesi kasa fark olması normal kurus hesabı bu son zamlardan sonra 40 krs olarak hesapladım ama bunun tumu karma kullanım geneldede basıyorum yani

Seninki 1.4 ise eyw... 1.4 öyakıt tüketimi bilmiyorum. 1.2 yakıt tüketim değerleri benimki.

çakırcalı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiye ederim biz alırken opsiyonda almıştık sunroof ve esp paketli bizimki alırken uzun vadeli olarak düşünün bizim o zaman kapalı garaj var diye siyah almıştım şimdi açıkta kalıyor yazın yanıyor 53 derece saydı termometre:)yol tutuş olarakta şu ana kadar (kapalı havaalanında 90la giderken el frenine asıldım spin attı ama 4 lastikte yerden kasilmedi) sıkıntı yaşatmadı amorsitörleri baya ser bozuk yolllarda sıkıntı çıkarıyor yani amortisörlerden ses yapıyor en beğenmediğim yanı sağı solu ve arka çaprazlar gözükmüyor:)

Teşekkür ederim dostum vermiş olduğu bilgiler için

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

leventaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 1.3 cdti 75 hp corsa Enjoy Active almayı düşünüyorum dün izmir mercanlar da arabayı detaylı bir şekilde inceledim sınıfındaki en dolu ve en şekilli model bence corsa kullanıcı arkadaşlar dan fikirlerini almak isterim...

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

AL..Güle güle kullan..
aynısından var..Bu paraya bundan daha iyisi olmaz..
Milletin bıdı bıdısınıda boşver..
Ben inanılmaz memnunum..

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kısa msefaden olabilir... yakın mesfa dur kalk elbette yakıt tüketimini arttıracaktır ama 10 litre çook gerçekten ben ilk aldığımda bile o kadar yakıt görmedim.. sen o zaman şehiriçinde 450-500 km civarında yapıyorsun...

Aynen daha henüz 500 km göremedim şehir içi bir tam depo ile neden kaynaklanıyordur diye çok araştırdım servislerin başını çok ağrıttım ama hala bir çözüm yok anlamsız bir şekilde çok tuketiyor benim araç :(

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla alakasız olucak ama araba temizken bi foto paylaşayım dedim

rn2q1.jpg

Allah kazadan beladan korusun, ızgara çok yakışmış :)

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolasın kardesim amin cumlemize corsa d candır:)

İlk arabam değil ama çok hoşuma gidiyor farklı bir tasarımı var ne yapsan yakışıyor biraz fazlla yakıyor ama performasta azımsancak kadar değil bence :)
Hak ediyorlar her türlü iltifatı :)
burayada ekleyim dedim nasılsa Corsa D Club burası :)
Dayanmadım akşam üstü bir kaç foto daha çektim;
OPC Pedal takımı,
Kol dayama
ve gün batımında mavi led aydınlatma sistemi :)
0kt7.jpg

3a5k.jpg

7tup.jpg

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir sorum olacak benim yine benim 1.2 16v 85bg lik corsa'ya chip tuning yaparsak nasıl bir sonuç elde ederiz? Bildiğim kadarı ile en iyi %6 diyorlar biliyorum motorda küçük ama çizdim ben kafayı sanırım :) araştıran yada bilgi sahibi olan var mı konuyla ilgili? Tesekkurler