corsa d yakıt sorunu

arkadslar bnde pejo 306 var 1800 motor tupte 300 kurus yakıo anlamadım bı turlu bu bıde sakın ullanımda tup voltran marka 10 defa gortdum servısıne adamlar ayar

bana kalırsa kullanım stili çok önemli buna dikkat edelim 2500 deviri geçmeden vites değiştirelim gaza fazla yüklenmeyelim yeter...

z önce depoyu fulledim arkadaşlar.580 km yolyapmıştım ve 35.27 lt yakıt aldı.şehiriçi kullandım sürekli ve pek sakin kullandığım söyelenemez.ayrıca eşimin kullandığı günlerde(işe gider araçısınmadan park eder eve gelir araç ısınmadan park eder tekrar işe gider ve eve döner ama motor maalesef ısınmaya fırsat bulamaz.yani 150-180 km kullanım hepmotor soğuk iekn yapıldı.)yakıt sarfiyatı fazla olmasına rağmen yaptığım hesaplamaya göre 100 km de 6.1 lt mazot saarfiyatım var.....
soğuk çalışma ve benim agresif kullanımıma göre bence gayet normal bir rakam.siz ne düşünürsünüz.

kımı arkadaslar 800 km yaptıgını soyluyor bir depo mazotla bizde 600u zor goruyoruz bir tepo mazot 20ytl ayriyetten mazor koyuyorum 700e kadar geliyor pazartesi servise gidecegim 100km teste gidecekmis araba yazılımı falan yenileriz dediler bakalım 1.3 motor bukadar yakmamalı 3000deviri gecmem pek 2500de degistiririm cok nadir 3000 yaparım fazla trafiktede durmam aldıgım gunden beri hep aynı yakıyor araba 15000 bakım yapıldı gecenlerde yine aynı yakıyor 18000 oldu km

Geri