::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maxwell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
serkan 17 jant agır gelir dediler ama şimdiki corsa lara 16 takıyorlar banada 16 olur diyorlar

serkan 17 jant agır gelir dediler ama şimdiki corsa lara 16 takıyorlar banada 16 olur diyorlar
abi nesi ağır gelicek ya yeni corsaların diferansiyelleri oldukça yüksek kapasiteli yani kapasite derken 18 inçe kadar rahatça çevirebiliyor orijinalde dikkat ettiyseniz 225/40/18e kadar limit verilmiş ki sizde 1.4 motor var aslında orijinal 215/45/17lik taksanız mükemmel olur

abi nesi ağır gelicek ya yeni corsaların diferansiyelleri oldukça yüksek kapasiteli yani kapasite derken 18 inçe kadar rahatça çevirebiliyor orijinalde dikkat ettiyseniz 225/40/18e kadar limit verilmiş ki sizde 1.4 motor var aslında orijinal 215/45/17lik taksanız mükemmel olur
ali abi yüksele tamamiyle katılıyorum benim kasanın katoloğunda 17 ye kadar yolu var ama benim motor hacim düşük seninki rahatlıkla çevirebilir

ali abi yüksele tamamiyle katılıyorum benim kasanın katoloğunda 17 ye kadar yolu var ama benim motor hacim düşük seninki rahatlıkla çevirebilir
gecen gün senelik bakımdaydım servisde 16 ya kadar iyi dedikleri icin söylüyorum zaten 15 i kaldırmışlar 2008 ler 16 jant olarak geliyormuş
rahatladıkmı deneyecem

aslında bizimkilerde çevirebilir tam ölçü 205/40/17 difensiyel bu kadarını kaldırabiliyor yani zaten hesaplamada da tam bu çıkar ama bu ölçünün dışına çıkmak için 1.4 ve üstü motor lazım ama 1.2ler 17 jantı rahat çevirebiliyor yurtdışındaki birçok modifiye firması zamanında corsa 1.2ye 17lik hatta 18likleri koydu orijinal opel jantları hafif ve sağlam olabilmesi için yapılırken alaşımlarında magnezyum ve aluminyumu birlikte kullanıyor ve normal jantlardan daha dayanıklı ve hafifler yani çap büyüdükçe ağırlık belirgin seviyede artmıyor işte birkaç foto
70410290011l1mj3.jpg

7041029001mini1l1kx5.jpg

resimdeki corsa 1.2yi mattig adlı ünlü bir alman tuning firması hazırlamış lastikler 215/35/17 mattig marka süspansiyon ve KW marka coilover ile araç 70mm düşürülmüş tamponların ve tavan spoilerinin rengi diamond matrix (ben çok beyendim boyanın rengini) türkiyede 1.2 mi aa 1.2 motormu ya 1.2 afedersiniz götünü kaldıramaz vs. vs. bilende bilmeyende konuşuyor kısaca 1.2yi kullanan bilir diyorum detaylı bilgi için www.mattig.de ye bakabilirsiniz

serkan sis için adres verdim bi teşekkür bile etmemişsin kırıldım sana :(

hava sartlarından dolayı bıraz sıteden gerı kaldım vakıt buldukca gırıyorum herkese selam

Geri