Corsa sağ arka sis farı!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hi_cazz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni aldığım corsa d aracımın arka sağ sis farının yanmadığını farkettim. Acaba burda yok mu dedim ama içinde ampul var. Bugün aracı aldığım Isparta Mutsan Opel Bayii ye gidip sorduğumda sağ arkada sis farının olmadığını sadece görüntü olduğunu söylediler. Sizdede durum böylemi?

benim corsa c de ve tüm corsalarda böyle sanırım ama takıla biliyor ve hoş bi görüntü oluyor

ya zaten ben arka sis farını kullana bir insan değilim şimdiye kadar hiç kullanmadım sadece sisli havada o zamanda güzel görünüm önemli değil. Sadece servisin sanki yalan söylüyormuş gibi olmasından şüphelendim. Çünkü hiçbir araçta yoktur dedi bende passatta var dedim falan biraz atıştık ondan sordum.

yok dostum yalan değil her arabada solda olur.çift koyan firma duymadım ama olabilir.genelde tek ve sola koyulur.sollamaya çıkan arkadakii araç önündekini rahat görsün diyeymiş sadece solda olması.ama istersen sonradan taktırırsın.taktırırsan fiyatıda yazda bizde taktıralım:)

yok ben taktırmayı düşünmüyorum. Sadece kafama takıldı. Ve adamın passat'tada yok demesi beni kıllandırmıştı. Eve gidip tekrar passata baktım acaba benmi yanlış biliyorum diye. Dediğim gibi passat'ta var.

Ayni. Tablada ampulun soket yeri mevcut. Ampul takıp fara giriş deliğide açtırırsan ikinci bir arka sis farına sahip olursun bunu yaptıran arkadaşlarım var. Ben kendim yapmayı düşünüyorum.

Her şey söylenmiş ama ben iki şey eklemek istiyorum:
1-Opel'lerin tamamında durum böyledir.
2-Bahsettiğiniz şey,sis farı değil,kar lambasıdır.Bu yüzden sis farlarına bağlı değil,bağımsız kontrollüdür.Aslında ben de arka sis diyorum herkes gibi ama,literatürde kar lambası diye geçiyormuş...

Her şey söylenmiş ama ben iki şey eklemek istiyorum:
1-Opel'lerin tamamında durum böyledir.
2-Bahsettiğiniz şey,sis farı değil,kar lambasıdır.Bu yüzden sis farlarına bağlı değil,bağımsız kontrollüdür.Aslında ben de arka sis diyorum herkes gibi ama,literatürde kar lambası diye geçiyormuş...

Dediğin doğru verdiğin bilgi için sağol. Ama halk dilinde öyle kullanılıyor. Yapcak bişi yok.

arkadaşlar arka sis lambası hakkında daha önce de konu açılmıştı...tüm arabalarda sadece sol da olması standarttır.Opel e mahsus birşey değil yani...Sebebine gelince de fren lambası nın rengininde kırmızı olması sebebiyle arkadaki sürücüyü şaşırtmamak yada öndeki aracın fren yapıyormuş izlenimi yaratmamak için bu şekilde üretiliyor...Saygılarımla...

bende arka flaşör olarak duymuştum ama nekadar doğru bilemiyorum...

Geri