CoRsA TEAM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
pandizot2.jpg

pandizot1.jpg

Hayırlı cumalar...Nasıl olacak bu iş bilmem ki ??? Pandizot tahmin ettiğimden küçükmüş hemde baya bi :) Ben gözümde çok büyütmüşüm sanırım :D

Hayırlı cumalar...Nasıl olacak bu iş bilmem ki ??? Pandizot tahmin ettiğimden küçükmüş hemde baya bi :) Ben gözümde çok büyütmüşüm sanırım :D

yerinde olsam componentleri ön kapılara (orijinalleri söküp onun yerine) monte ederim. pandizota ise sadece ovalleri m0nte ederim. birde bagaja subwoofer koyarım.

Wooferim var zaten abi. Ben pandizot işini ayarlamaya çalışıyorum. Bu şekilde direk mi monte etsem yoksa kabartma mı yapmaya çalışsam diye.
Öndeki hoparlörlerimiz gayet kaliteli onların yerine komp. koymayı düşünmüyorum bu düşüncemdeki bi diğer amaç ise teypten anfi aktif değilkende ses gelmesi. Sonuçta benden çok babam kullanıyor aracı, sadece öndeki hoparlörler ona yetecektir.

Wooferim var zaten abi. Ben pandizot işini ayarlamaya çalışıyorum. Bu şekilde direk mi monte etsem yoksa kabartma mı yapmaya çalışsam diye.
Öndeki hoparlörlerimiz gayet kaliteli onların yerine komp. koymayı düşünmüyorum bu düşüncemdeki bi diğer amaç ise teypten anfi aktif değilkende ses gelmesi. Sonuçta benden çok babam kullanıyor aracı, sadece öndeki hoparlörler ona yetecektir.

eğer wooferin varsa arkaya sadece component montajı yapman yeterli olur kanımca. ovalerin tek espirisi hoparlör daha büyük olduğu için daha iyi bass vermesidir ki wooferin olduğu için zaten buna ihtiyacın yok bence.

Ama woofer sürekli takılı kalmayacak bagaj küçük 30 cm litreli kabinde bagajı bayağı kaplıyor. Diğerleri çalışacak çoğu zaman. Ayrıca ben hepsi birden bağlıyken ayarını güzelce yaptım kullandım ses kalitesi çok güzel.

Bu da bir diğer alternatif. Elimde hiç kullanmadığım 10 cm pioneer hoparlörlerim var 25w rms :)

pandizot3.jpg

Son düzenleme:
senin arabanın arka koltuğuna oturmam ben :)

bizim arka hoparlörler 10 cm galiba. 13 olsa onları takardın gerçi orası sökülür mü o da ayrı dert.

senin arabanın arka koltuğuna oturmam ben :)

bizim arka hoparlörler 10 cm galiba. 13 olsa onları takardın gerçi orası sökülür mü o da ayrı dert.

Pardon yanlış yazmışım abi düzeltiyim onlar 10 cm. Bizim arabaların arka hoparlörleri 13 cm olması lazım. Takılır aslında mdf den çerçeve kestirilip de hoparlörlerin olduğu bölgeye ulaşması sıkıntı. Çok yer sökmek gerekiyormuş.Eğer kolaysa öyle de yapabilirim.

İki pioneer kayığın arasına da ince uzun alttan bass sesi gelebilmesi için delik açtık mı bu iş tamamdır :D

Geri