Corsa_N

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde burdan yazıyım aracınızın maşallahı var, düşüklüğü çok iyi, coilover güzel bişey ya. :)

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde burdan yazıyım aracınızın maşallahı var, düşüklüğü çok iyi, coilover güzel bişey ya. :)

Abi bende diyorum bu corsa c biyerden tanıdık gelıyor ama nerden diye :)
Allah razı olsun.İlk defa coilover lı bir arabam oldu,gerçekten mükemmel bir sistem. Lastikciye 5 tl verıyorum lastıklerı söküyor 1 dakıkada vıdayı kaldır yükselsin indir alçalsın :D

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Maşallah ! Allah Kaza Bela Ceza Vermesin İnşallah Abi ;D

Sent from my iPhone using Tapatalk

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun. kazasız belasız inşallah.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bende diyorum bu corsa c biyerden tanıdık gelıyor ama nerden diye :)
Allah razı olsun.İlk defa coilover lı bir arabam oldu,gerçekten mükemmel bir sistem. Lastikciye 5 tl verıyorum lastıklerı söküyor 1 dakıkada vıdayı kaldır yükselsin indir alçalsın :D
:D:D

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İrfan bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
-Coilover ayarlı amortisör sistemi.Aşırı detaylarını araştırmadım.Lastiği söküyorsunuz penseyle vida sıkıyomuş gibi düşünün.Onun özel alyanı var onunla isterseniz yerin dibine kadar indiriyorsunuz.İsterseniz yukarıya kaldırıyorsunuz...
-Mantzel dediğim parça manifold tur.Orjinalinde üst kapak ECOTEC yazılıdır.Benim üst kapak sonradan değiştirildi mantzel manifold eklendi 6750 devir kesici 7300 e çıkartıldı ve spor hava filtresi eklendi.Yani orjinali 90 hp olan aracım şuan çok çok farklı.780 Kg olmasından dolayı motorundaki ekstralarla çoğu araca şaka yapabiliyor.:)

harbiden güzel bir sistemmiş aracı keyfinize göre yukarı veya aşşagı sürüş yüksekligini ayarlayabilmek.diyelimki ayar yaparken tekerlerden birini digerine göre yukarıda bıraktık yanlışlıkla gözlede pek farkedilmiyo?o zaman yolda ilerlerken araçta diger yöne dogru çekme olmaz mı? bu coilover sürüş için sağlıklımı?yani bu ayarı sorunsuz bir biçimde kendimiz yapabilirmiyiz?

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harbiden güzel bir sistemmiş aracı keyfinize göre yukarı veya aşşagı sürüş yüksekligini ayarlayabilmek.diyelimki ayar yaparken tekerlerden birini digerine göre yukarıda bıraktık yanlışlıkla gözlede pek farkedilmiyo?o zaman yolda ilerlerken araçta diger yöne dogru çekme olmaz mı? bu coilover sürüş için sağlıklımı?yani bu ayarı sorunsuz bir biçimde kendimiz yapabilirmiyiz?

Aşırı ince bir ayarı yok zaten,eğer en dibine kadar basarsanız sorun yok zaten ölçmeyede gerek yok :) ince ince çizgili kademeler düşünün,ordan metre ile ölçüyorum ve dişleri tek tek sayıp eşitliyorum.En fazla iki tarafı ayarlamak 10 dakıka alır.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkaycım hayırlı olsun corsan kadett ten çabuk sıkılıdın heralde bu arada kadett i ne yaptın :)

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkaycım hayırlı olsun corsan kadett ten çabuk sıkılıdın heralde bu arada kadett i ne yaptın :)

Sağolasın abi teşekkür ederim,kadett çok iyiydi fakat yürümüyordu.Yani dıştan gayet diri bakımlı ve dikkat çeken ayara getirmiştim.Fakat yolda basıyorsun gitmiyor 160 170 km hızı geçmiyordu.Özellikle rampalarda ve kalkışlarda istediğim ayarda değildi.Maliyeti 9500 TL olmuştu 7500 e sattım.Corsada görüntü var yürüyorda Çok şükür hayalime kavuştum açıkcası :)