Cruise control taktırmak isteyenler

Bu CC manyağı oldum çıktım resmen. Aracım Astra G 1.4 Z motor. İstanbula gittiğimde site sponsoru olan Opel Team'a gittim. Yeliz ablamızın desteğiyle koluda aldık fakat ustamızın söylediği her Z motora takılamadığı, ön hazırlık denen olayın olması gerektiğiydi. Eger 1.4 Z motora taktıran varsa yardımlarını bekliyorum, yoksada boşa uğraşmayın derim.

Astra G için Hız Sabitleyici

2001 model Astra HB Elegance arabama hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Takılıp takılmama durumu için yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar? Samsun servisi aradım. Bakmak lazım dedi. Takılırsada 250-300 YTL olur dedi. Forumda 150-180 arası yazıyor? Ben ordu'da oturuyorum. Olabilecek en yakın servis samsun. O yüzden samsuna sordum. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim...

Diyarbakır Opel Servis'te Hız Sabitleyici Takılamıyor!

Arkadaşlar herkese merhaba;
Yazacağım, çoğunlukla Diyarbakır ve komşu illerinde kalan üyelerimizi ilgilendiriyor...

Diyarbakır Opel Servis'te Opel Astra Classic araçlarına hız sabitleyici takılamıyor. Randevu alıp 1 günümü heba edip servise gittim, randevu öncesi ise buyrun gelin, bakmamız lazım dendi. Batman'dan kalkıp Diyarbakır Opel Servis'e gittim ancak burada araca dışarıdan bakarak "Bu arabaya hız sabitleyici takılmaz" dendi.

Not: Araç Z motor ve Opel Astra Classic Elegance serisinin özel üretimi (Sensörlü - Otomatik kararan dikiz aynası, dijital klima, 8 airbag vs.)

Forumda incelediğim kadarı ile Astra Classic serilerine hız sabitleyici takan arkadaşlar vardı. Bunu Diyarbakır serviste yaptıracağım diyen arkadaşlar yok yere zahmet etmesin çünkü Diyarbakır Servis de Antep Servis'te yapılabileceğini söylüyor?!..

Yorum sizin:eek:

Ankara da opan da yapamadı biraz cini olmak lazım bu işlerin sadece parçayı takmakla iş bitmiyo bide tech2 gibi bir cihaz varmış onunla programlamak lazım

bu arabaya hız sabitliyici takılmaz demişler ya sebep olarak ne söylediler onu merak ettim

Tekrar merhaba;

Diyalog:

Ben: Ustam ben telefon açmıştım, aracı görmek istemiştiniz hız sabitleyici için.

Usta: Bu arabaya mı takacaksın? Buna hız sabitleyici takılmaz.

Ben: Opelim.net diye bir site var. Belki bilginiz vardır. Birçok opel serviste takılabileceğini okumuştum ben bu siteden.

Usta: Biz daha önce hiç takmadık. Bir de çok zaman alır. Yapsan bile program falan olayı var. Onu ayarlamak lazım. Çok uzun iş.

Ben: İyi... Peki!..

Dipnot: Servise gitmek için yaklaşık 210 km yol yaptım...

ne diyim bu işten anlamak lazım yapmak için demekki usta anlamıyormuş benim araç njoy olmasına rağmen tesisat vardı senin araba elegance seninkinde kesinlikle vardır yapacağı sadece hız sabitliyici özelliği olan kolu takmak bide debriyaja şartel takmak hepsi bu bundan sonrası programlama işi toplasan 15-20 dk da halledilecek bi olay burda da durum böyle opan yetkili servis ama yapamadı bu arabada ya tesisa yok yada debriyajında freninde sensör yok dedi gönderdi bende opise (yetkili servis) gittim taktırdım

Senin aracına kesinlikle hız sabitleyici takılır alt yapında hazır hiç merak etme ama nerde taktırırsın onu bilemiyorum.
Garip bir tesadüf ama bende opiste taktıramamıştım ama opanda kontrolu yaparak hemen taktılar ...
Servislerin çoğu araca takılmadığından değil kendileri takamadıkları için olumsuz cevap veriyorlar işin en zor kısmı montaj değil programlama tech2 ile kurulum aşamasına geliniyor TIS2000 le yetki alınıyor ve kurulum tamamlanıyor servislerin yapamadıkları yerde burası

Geri