Dizel arabamız var diye yılda 25 bin mi yapmak zorundayız?

aslında bu olayı herkes araba alırken kendı hesaplayablır.yani dizel-benzin arası fark 5 milyarsa yakıt tuketımlerını alır km ıle carpar kac senede amorti edebilecegini hesaplar..ki bence bu amorti 4-5 seneyi gecıyorsa benzınlı daha mantıklı...

son olarak turkıyede ılgınc bi durum var..ab ülkelerinde mazot hep benzınden daha pahalıdir

Bu kadar basit bir hesabı yapmamakta direnip, hala çocukca benim dediğim doğru diye savunmayı da ben anlayamıyorum

burda yazılanları tam olarak okumuyoruz galiba
155binde satılık dizel taksi çıkması

http://www.sahibinden.com/hyundai_accent_1_5_crdi_admire-63WQQaXQQ21756521WQQpXQQdisplayitem

her arabanın kendine göre masrafları vardır dizel araçlar benzinli araçlara göre bakım maliyeti fazla olabilir ama şunu unutmayalım ki benzinli araçlarda da kullanılan parça fiyatları dizele göre çok da aşağı değil günümüzde kullanılan benzinli araçlarda da turbo uygulamsı olduğunu unutmayalım bakımları düzenli olarak yapaılan araçların sorun yaratcağını düşünmüyorum
yabancıların yapmış oldukları dizel benzinli karşılaştırması da tamamen bir komedi kendi ülkelerine göre yapmış oldukları testlerde bizm ülkemiz gibi dışarıya bağımlı ve dünyanın en pahalı yakıtını kullandığımızı göz ardı ediyorlar benim anlamadığım hayla birileri hem profesör hem makina mühendisi hem bilim adamı olup ahkam kesip birde sanki %100 doğruymuş gibi fetvalar veriyor burada.. :)
burda sayısını bilemediğim benzinli aracı savunan akıllılar kendilerini yabancı ülkede zannediyorlar kendilerini galibaa
dizel aracın marjinal fayda da verdiği haz bana yetiyor

o tsı fsı üreten firmalarda aynı zamanda dünyanın sayılı tdı dizel motorlarını ürettiklerini unutma tabii ki o mühendisler aptal değil sayın moon

herkesin kendine göre tercihleri vardir kimi dizele kimi lpg liye ye kimi de benzinliye biner saygi duymak lazim..düsünün herkes ayni marka ve ayni renk arabaya biniyor yani herkesin marka ve renk tercihi ayni yollar ayni marka ve ayni renk arabalarla dolu, hosmu olurdu bence olmazdi ..

Allahim hepimize kazasiz belasiz agiz tadiyla arabalarimizi kullanmak nasip etsin..

Son düzenleme:
burda yazılanları tam olarak okumuyoruz galiba
155binde satılık dizel taksi çıkması

http://www.sahibinden.com/hyundai_accent_1_5_crdi_admire-63WQQaXQQ21756521WQQpXQQdisplayitem

her arabanın kendine göre masrafları vardır dizel araçlar benzinli araçlara göre bakım maliyeti fazla olabilir ama şunu unutmayalım ki benzinli araçlarda da kullanılan parça fiyatları dizele göre çok da aşağı değil günümüzde kullanılan benzinli araçlarda da turbo uygulamsı olduğunu unutmayalım bakımları düzenli olarak yapaılan araçların sorun yaratcağını düşünmüyorum
yabancıların yapmış oldukları dizel benzinli karşılaştırması da tamamen bir komedi kendi ülkelerine göre yapmış oldukları testlerde bizm ülkemiz gibi dışarıya bağımlı ve dünyanın en pahalı yakıtını kullandığımızı göz ardı ediyorlar benim anlamadığım hayla birileri hem profesör hem makina mühendisi hem bilim adamı olup ahkam kesip birde sanki %100 doğruymuş gibi fetvalar veriyor burada.. :)
burda sayısını bilemediğim benzinli aracı savunan akıllılar kendilerini yabancı ülkede zannediyorlar kendilerini galibaa
dizel aracın marjinal fayda da verdiği haz bana yetiyor

o tsı fsı üreten firmalarda aynı zamanda dünyanın sayılı tdı dizel motorlarını ürettiklerini unutma tabii ki o mühendisler aptal değil sayın moon

Ali herşeyden önce yazdıklarına dikkat et, bu mesajı seni uyarmak için özellikle silmedim.Burada bir konu hakkında konusuluyor,herkes fikrini belirtiyor.kimse kimsenin fikrini kabul etmek zorunda değil ancak herkes birbirine saygılı olmak zorunda.

Konu hoşuna gitmiyorsa okumazsın/yorum yazmassın olur biter ama kimseye yazdıklarından dolayı bu sözleri kullanamazsın.Bu uyarıyı dikkate almanı umuyorum

dont panic, be happy.
motorin fiyatı benzin fiyatına yaklaştı diye kimse ağlamasın o zaman ;)
herkese mutlu sürüşler...

bu saygıyı bende bekliyorum o altını çizdiğiniz kelimeler bana ait değil nede olsa bende bu saygısızlığı belirtmek istedim bu da bu konuya yazdığım son mesajdır darkmoon yazısını okuyunuz

Geri