Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

1.4 mü 1.3 mü ?

Yeni astra alacak olanların kafasını en çok meşgul eden soru bu sanırım.

Yakıt tüketimi açısından dizel ile benzinli bi aracın arasında mutlaka bi fark olacak ancak benim anladıgım kadarıyla sakin kullanımda aralarında çok büyük farklar yok. Hüsnü bey'in ortalamaları da bunu gösteriyor.

Gönlümdeki araç siyah veya power kırmızı 1.4 T 140hp +flexried+AFL+cd500 ancak son kararımı vermedim. Duruma göre 1.3 de alabilirim. Bu hafta sonu 1.3'ü olan bi arkadaşın arabasında deneme sürüşü yapacagım. Hem düz yolda, hem dik yokuşta bi bakacagım.

Ancak şuna eminim ki dizayn olarak, konfor ve kalite olarak ister 1.3 olsun ister 1.4 veya 1.6 Opel yeni astra çok güzel bir araç. O yüzden benımki senınkinden daha iyi tartışmalarını anlamsız buluyorum. Herkes bütçesine göre bişeyler alıyor. Bununla övünmek veya birilerini küçümsemek son derece yanlış.

Astra; her haliyle oldukca alımlı bir araç, sahibine iyi hissetiriyor oldukca da kaliteli.

Peki bu araçla nasıl yol almak istiyorsunuz?

Hiç durmadan uzun km ler yapmak, yakıtı neredeyse unutacak kadar ekonomi elde etmek, ama gerektiğinde yeterince iyi bir sollama performansı da elde etmek için dizeli tercih etmelisiniz, arada bir sportif sesler eşliğinde yüksek süratlere erişmek, ama mantıklı bir tüketim içerisinde kalarak.. Bunun içinse turbo benzinliyi tercih etmelisiniz.

Dizel motorun yakıt tüketimini bilmiyorum,tecrube etmedim fakat 1.4 turbo motor benim beklentimden daha az yakıt tüketimi olduğunu söyleyebilirim. dft012

Son aracım olan Astra hemen yüksek km lere ulaşmasın diye mümkün olduğunca kullanmıyorum ya da diğer araçlarımla gideceğim yere gidiyorum, bu yüzden hala 3000km deyim ancak yine de önceki benzinli araçlarımdan daha güçlü ve daha ağır  olmasına rağmen daha ekonomik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Çok başarılı bir oran tebrikler hüsnü bey,Paylaşım için ayrıca teşekkürler. 1.4 T istediği zaman az yakabiliyormuş.
Geçenlerde benimde İstanbul-izmit-İstanbul Seyahatim oldu 90 Km hızla 5.5-6.0 değerleri gördüm ama dayanamayıp basıp gittim.9.0 Litre yaktım :)

540 km ortala 95 km saat hız ile 5.8...

200 tl lik benzin aldım tümü şehir içi 600 km gidebildi , az yakacam diye zorlamadım kendimi  :'(  umarım uyumlu lpg imadtımıza çabuk yetişirrrr yada 1,5 veya üstü dizel ülkemize çabuk gelir

Merdo link' Alıntı:
Değerler gerçekten güzelde o hızlarda da uzun yol çekilmez olur ya :)

Arabada geçirdiğiniz ve aracı kullandığınız süre uzuyor, gayet de güzel oluyor :)

Kardeşimle Antalya ya gideceğiz, İzmir-Aydın arası ilk rekorumu kıracağım  :-\

Tolga KARACA link' Alıntı:
Kardeşimle Antalya ya gideceğiz, İzmir-Aydın arası ilk rekorumu kıracağım  :-\
90-100 le sıkılırsınız sn. Tolga Karaca Aydın otobanında :)

Geri