Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

arkadaşlar bi depo ile şehir içinde istanbulda menziliniz nedir? km arttıkça durum % kaç değişti mesela?

Gökhan_55 link' Alıntı:
arkadaşlar bi depo ile şehir içinde istanbulda menziliniz nedir? km arttıkça durum % kaç değişti mesela?

Bu soru hangi motor seçeneği için acaba?

(1.4T ile 600km'yi görmeden benzinciye girmiyorum. Ekranımda 600km yazınca da benzin ışığım yanmamış oluyor. 24.000 km'deyim.)

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=988.msg31130#msg31130 date=1304958298]
247km lik hıza yokuş aşağıda mı ulaştınız peki, bu şekilde bile çok ciddi bir hız çünkü.

Evet eğimli bir yolda ulaştım ama yokuş denecek kadar da dik bir eğim değildi, otoban sonuçta...
[/quote]

Teşekkür ederim, bu kadar az eğimde 250km/s sınırına yaklaşabilmesi motorun ciddi potansiyelini gösteriyor.  greatt

Yazdıklarınızı ve fotoğraflarınızı imrenerek inceledim :) Heniz 1800 km de aracım. Sizin değerleri yakalamamız biraz daha uzak sanırım. Bir de benim aracım 1.4 turbo tourer otomatik vites. ortalama 7.4 L gibi şuan için 80-100 km hız ile arası şehirler arası şehir içi . Herhalde ilk bakımdan sonra biraz daha az yakmaya başlar. Bir de sports tourer için krom cam çıta hiç bir yerde bulamadım. Bilen gören bilgisi olanlar var ise mesaj gönderin lütfen. İyi günler...

1.4T active select e göre 7.4 lt öpüpte başa koyulacak cinsten sayın magu :) Gerçekten gayet düşük bir yakıt tüketimi yakalamışsınız aracınıza göre, umarım daha da düşer.

7.4 mü ? azım açık kaldı valla benimki 10 lt şu anda en düşük 9.5 oldu oda geldi geçti öyle :D

tebrik ediyorum sizi çok iyi bir değer yakalamışsınız biraz taktik verirseniz iyi olur :)

Biraz daha düşer diye umuyorum. Bu depo 2000 devir max 100 km şeklinde bir hedef koydum. Yarı depoya geldim 300 km menzil 330 km de yol yapmışım. Bir dahaki depoya da biraz agresif kullanıp o şekilde denemeyi düşünüyorum. Sanırım 10 litreyi zorlarım :)))

Ynt: Dizelciler Kusuruma Bakmasın Artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

magu76 link' Alıntı:
Biraz daha düşer diye umuyorum. Bu depo 2000 devir max 100 km şeklinde bir hedef koydum. Yarı depoya geldim 300 km menzil 330 km de yol yapmışım. Bir dahaki depoya da biraz agresif kullanıp o şekilde denemeyi düşünüyorum. Sanırım 10 litreyi zorlarım :)))

Benim 1.6 115 hp'lik bebek bir de active select şanzımanla birleşince 11,5 lt'nin altını henüz göremedim arkadaşlar..Sn. magu76 verdiğiniz değer çok iyi general_Applause..Ben bir de motoru epey zorlayınca ne yakıyor 1.4 140 manuel merak ediyorum açıkçası..Yani acaba şehir içi basarak maks kaç yakılıyor?

istanbul için benim 1000km de 13.6 lt de ortalama

Allah hepinizin yardımcısı olsun. en son shell  full save ile 1050 km şehir içi yapınca  şanslı olduğum kanaatine vardım

Geri