drl gündüz ledi bağlama

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda sis farı yok. sis farı yerine gündüz farı olarak led takmak istiyorum. çinde bir sitede bir ürün buldum ama nasıl bağlayacağım konusunda kararsız kaldığımdan sipariş vermedim. resimlerini eklediğim ledleri sağ tarafa iki adet sol tarafa iki adet olacak şekilde bağlamak istiyorum. resmdeki gibi

Adsız.webp

bu ledlerin herzaman yanmasını istemiyorm. sis farı gibi istediğim zaman yakmak için ne gibi bir bağlantı yapabilirim. karar veremedim.
ledler biri 6w dördü 24 w gücünde. arka sis lambasını iptal edip ordan kablo çekerek dördünü bağlamak sıkıntı oluşturur mu? önde sis farı olmadığından içeride tuş yok. araka sis tuşu var. o tuş ile açıp kapatmak için bu işlem yapılabilir mi?
birde sağ ve sol parklardan elektrik alayım diye düşündüm ama onu istediğim zaman kapatmak için ne gibi bir işlem yapmam lazım orasını halledemedim :)
alacağım ledlerin resimlerini ekliyorum. fikri yada teknik bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

1.webp

2.webp

3.webp

örnek video
http://www.youtube.com/watch?v=v8la4o-idTU

bu gündüz farı haricinde farlar için de led ampül takacağım. resimlerini koyduğum ampüllerderden daha önceden kullanan varmı ? hangisini tavsiye edersiniz?
4.webp

5.webp

6.webp

7 (2).webp

7.webp

gündüz farı ok de
led ampul fikrinden vazgeç
daha önce uygulamıştım ve aydınlatma çok yetersiz kalmıştı:
http://www.opelim.net/forums/corsa-tuning/62645-corsa-d-led-ampul-uygulamasi.html

mercek+xenon yapma imkanın yoksa halojen ampul en sağlıklısı

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. gündüz farını nasıl bağlantı yapacağıma karar verebilsem sipariş vereceğim. el becerisi olmasına rağmen teknik bilgi eksikliğinde sipariş vermedim.
farlar için olan ledler de alacağım sitede olumlu yorumlar almış. sizin örnek verdiğiniz konuda bildiğimiz standart ledli ampül kullanmışsınız sanırım. o ampüller şuanda 2-3 dolara satılıyor ve ilan yorumlarında dediğiniz gibi ışık yetersiz yorumları var. benim fotolarını koyduğum ledler cree ve cob led diye geçiyor. bunlardan "yazdıklarına göre" memnunlar. bunların çifti 10-15 dolar arası değişiyor.
far için led çok önemli değil ama gündüz farı taktığımda farlar sarı yanmasın diye led takayım dedim. karanlık yerlerde far ışığı yetersiz kaldığı zaman gündüz farları ile daha net görüntü alınabilir sanırım.
bu arada ledler 800 lümen değerinde. normal halojenler 1000-1100 lümen miş. sizin kullandığınız smd ledler 300-400 lünem ışık veriyormuş.

yeni nesil ledler benim uyguladıklarımdan daha iyi zaten ancak yine de sonuç çok olumlu olmayacaktır
10-15 dolar için alıp denemeye değer

ben gündüz farından ziyade, gerçek sis takmanızdan yanayım kullanışlılık açısından. Bolu'da o kadar çok ihtiyaç oluyor ki, gündüz farı kesmez, kısalar fazla geliyor, sis farı en ideali. Gündüz görüntü için kullanacaksan sadece parkları beyaz yapabilirsin. gayet şık duruyor. yurtdışında freeshipping ile 3-4 haftada geldi. tanesi 10 liraya. ledli falan. gayet iyi. tavsiye ederim.. 1 çift alacağıma 10 çift almışım, birini kendim taktm birini arkadaşa verdim. eğer düşünürsen elimde kalanlardan sana yollayabilirim. resimleri eklerim birazdan. fikir olsun diye ;)

Çok güçlü bir aydınlatmasi yok parkların, park zaten adı üstünde :D

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1411674256637.webp
    uploadfromtaptalk1411674256637.webp
    29.8 KB · Görüntüleme: 80
  • uploadfromtaptalk1411674296615.webp
    uploadfromtaptalk1411674296615.webp
    58.6 KB · Görüntüleme: 66
  • uploadfromtaptalk1411674336432.webp
    uploadfromtaptalk1411674336432.webp
    48.3 KB · Görüntüleme: 70
Çok güçlü bir aydınlatmasi yok parkların, park zaten adı üstünde :D

zahmet edip resim çekmişsiniz teşekkür ederim. parklar bende de beyaz led. :) bende çinden aldığım için 4 adet getirttirmiştim. iki yedeğim var :) . ilginize tekrardan teşekkür ederim.
adapazarında ikamet ediyorum. burda sis çok fazla olmuyor onun için sis farı taktırmayı pek düşünmedim. mercek işine girmek maliyeti arttırdığından ve xenon işine girmek istemiyorum. merceksiz takılan xenonlar da yolu hiç aydınlatmadığından xenon yerine beyaz ışık olrak led ampül takmak istiyorum. 40-45 dolara xenondan daha fazla ışık veren ledler var fakat ben ucuz yollu 10-15 dolarlık ledlerden takıp beyaz ışığa kavuşmak istiyorum :) normal halojenler 1000 lümen ışık verirken bu ledler de 800 lümen değerinde ışık veriyorlarmış. normal ampüle göre biraz daha az aydınlatacak sanırım. gündüz farlarını da takınca hem beyaz aydınlatma hem de halojeni aratmayacak kadar ışık gücüne sahip olacağım.
gündüz farını bağladığım zaman nerden elektrik alıp istediğim zman nasıl açıp kapatacağıma karar veremedim.

IMG_20141216_170424.webp

IMG_20141216_170340.webp

IMG_20141216_170411.webp

Gündüz ledlerim geç olsa da ulaştı. Sipariş verdikten sonra 60 gün beklemem gerekti ama kavuştuk Allaha şükür :)
Şimdi bunları nasıl bağlayacağım arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum. Parklardan kablo çeksem arada kapatmak istediğim zaman kapatamayacagim. Sipariş verdikten sonra forumlarda okuduğum ve yeni öğrendiğim kadarıyla sanırım cevirmede sonradan takılma drl gündüz ledleri ceza yazilmasina sebep oluyormuş. Bunun için arada kapatabilmek için parklardan kablo çekmek yerine başka çözüm bulmam gerekiyor .arka ampulunden kablo çekmeyi düşündüm .içeriden arka sis düğmesine basınca kapanıp açılsın dedim ama arka sislerde farları açmadan çalışmıyor. Gündüz ledini kullanmak için devamlı farlar açık gezmem lazım. Yani o düğme de ise yaramadı.
Şimdi nasıl bağlanamalıyım ki farlardan bağımsız kapatıp açabileyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

[MENTION=13380]ethembozkurt[/MENTION] [MENTION=20422]okican[/MENTION] [MENTION=25396]enisokan[/MENTION]
yardımlarınızı bekliyorum. nereden elektrik alabilirim. istediğim zaman farlardan bağımsız şekilde açıp kapatmak için ne yapmam gerekir. fikir ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Geri