egr temizligi resimli

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sonercan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Duyduğum kadarıyla, 1.6 larda EGR sorun olabilirmiş ama 2.0 larda ise EGR sorun yaratmazmış.

evet sanırım savaş abi, aracım devamlı motor arızası veriyordu beyin bozuk demişlerdi , yetkili servise uğramıştım egr kapalı bu araçlarda çok sorun yaratır dediler değiştirdik ve motor arızası bir daha vermedi araba. beyin ondan arıza verip duruyormuş. ama şimdide bazen kalkışlarda stop ediyo sanki benzini çekemiyo bakalım onun için gidecem yarın bakalım.

astra g lerde egr nin yerini bilen var mı?

kapağı sökünce motorun hemen sağında

bende 1.6 vectramın kini temizlemek istiyorum kendim sökebilir miyim bi problem olur mu acaba?

temizlemek için herhangi bi kimyasal kullandın mı?

Daha once planlamadigim icin gerekli temizleme malzemesi yoktu, sadece sensoru dis fircasiyle, diger metal olan parcalari duz uclu tornavida yardimiyla kazidim, ve sonrada bir bezi bir taraftan sokup diger taraftan cikartip ileri geri cekerek temizledim. ama temizlik icin kurum, karbon temizleyici kullanilabilir.

bende 1.6 vectramın kini temizlemek istiyorum kendim sökebilir miyim bi problem olur mu acaba?

soktugun sekilde geri takarsan problem olacagini zannetmiyorum

yaparsin kardes, sokmek icin buyuk metal parcayi 4 vida, bir hortum ve elektrik fisini cikartacaksin. Sensor zaten bu parcanin uzerinde onuda bir vida tutuyor.
egr inde 2 vidasi ve elektrik fisi var hepsi bu. Yapacak olursan aklinda bulunsunda, egr hic sokulmedigi icin 8 sene boyunca yapismisti resmen oldugu yere, tornavidayi arasina sokup cekicle vurarak ayirdim.

abi yarın bi bakıcam olmassa sana dönerim tekrar herhangi bi sorunda .cevapların için teşekkür ederim...

1.3 dizel corsalarda varmı EGR arkadaşlar?

Geri