egr temizligi resimli

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sonercan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1.3 corsada egr var, ama duyduguma gore sokme isi biraz daha zahmetli yeri itibariyle

Arkadaşlar benim vectrada EGR yok, olması gereken yer motor bloğu ile aynı tonda alüminyum bir parça ile kapalı. Acaba fabrika çıkışı mı yok?

Arkadaşlar benim vectrada EGR yok, olması gereken yer motor bloğu ile aynı tonda alüminyum bir parça ile kapalı. Acaba fabrika çıkışı mı yok?

olmasi lazim, yeri ve sekli degisik olabilir, egr iptal edilmis desem butun egr sokup almazlar genelde arasina bir demir parca koyarlar...

olmasi lazim, yeri ve sekli degisik olabilir, egr iptal edilmis desem butun egr sokup almazlar genelde arasina bir demir parca koyarlar...

Nette vectra c'ler de nerede olduğuna baktım, benim motorda orası dediğim gibi kapalı.
Sizinde dediğiniz gibi iptal ettirdiklerinde hep motor bloğu ile EGR arasına bir metal plaka koymuşlar.
Anlamadım heralde fabrika çıkışı mı yok, nedir?

Arkadaşlar astra f 1998 gls bu egr nerde bileniniz varmı?

98 Vectra b CD de nerededir bu egr? forumda aradım ama bulamadım.
resimli olursa daha güzel olur. acemiyiz sonuçta :D :D :D :D :D

98 Vectra b CD de nerededir bu egr? forumda aradım ama bulamadım.
resimli olursa daha güzel olur. acemiyiz sonuçta :D :D :D :D :D

ben bugun gittim ustama sordum bizim arabalarda egr nerde diye cok zor bir yer gösterdi fren hidroliğinin orda ve sökmesinin cok zahmetli olduğunu söledi arabada arıza ışığı yakmıyorsa hiç sökmeyelim dedi.elinde sökülmüş bizim arabaların egr sini gösterdi bir parmak çapında ufak bi delik sadece bunun ucunu anca temizleyebilirim dedi. benim de kafam karıştı :(

vectrali senin dediğin parça buna mı benziyor?
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=49645&highlight=egr

forumda rolanti ayarlayıcısı olarak geçiyor ki ben onu EGR diye biliyordum. ustanın sana gösterdiği parça buna mı benziyor?

piramit birader evet böle . bi parca. sökmesi cok zor dedi ortadaki göğüsün arkasında fren hidroliğinin karsısında arada bi parca arıza ışıgın yanmıyorsa hiç kurcalama dedi ustam...

ama adam bi canlanma var bi action var diyor. acaba söküp temizlesek mi bizde ? :D

Geri