EKO 66 Tasarruf Cihazı

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fiyatlarla bence halkın hizmeti falan sunma muhabetti çok yalan olmuş, 2000 de 2 katı 2500 de 3 kat fiyat farkı bence bariz kar amaçlı çalışıyo amcam :) bosch yeni dizeller için özel bi enjektör gelişimi için milyonlarca euro harcıyodu en son ve bu %10-15 tasarruf içindi, demek ki bosch boşu boşuna uğraşıyo alsın bu amcamdan bunu %25-35 tasarruf, ne gerek var o kadar ar-ge ye. bana çok inandırıcı gelmedi açıkcası

Bosch ve bir çok firma milyonlarca euro harcıyor olabilir. Harcıyacaklarda. Ama dikkat edin hiç birisi yakıtın kimyası ile ilgilenmiyor.

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg En Iyisi Benim Kanatimca 500 1000 Verene Kadar Lpg Tercih Etmedi Bence.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosch ve bir çok firma milyonlarca euro harcıyor olabilir. Harcıyacaklarda. Ama dikkat edin hiç birisi yakıtın kimyası ile ilgilenmiyor.

Bilmediğin bi yakıt kimyası için nasıl komple yakıt sistemi geliştirebilirsinki ? İnan bana bu amcanın bildiğinden çok daha fazla yakıt kimyası biliyorlar.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün Eko66 Ankara bayisine ugradım. İçeri girdim ve beni bilgilendirin dedim. Web sitesinde yazanları ve hepimizin az çok bildiği şeyleri anlattı ilgili kişi. Ancak ödeme kolaylığı açısından birşey sunamadılar.500+kdv yani 590 ytl peşin fiyat. Bazı kredi kartlarına 5 e bölüyor ve vade koyuyor. Bana 650 ytl yi 5 taksit yapacağını söyledi. Montajın 2 saat kadar süreceğini , bugüne kadar gelenlerin hiçbirinin şikayetle geri dönmediğini, ilk etapta yakıt tasarrufundan ziyade herkesin araçta bir çekiş artışı hissettiğini ve 10 beygirlik bir atış olacağını söyledi.Tasarrufun yüzde20-25 olacağını belirtti. Ben biraz şu sözlerinden işgillendim ; gelenlerin tasarruftan ziyade ilk etapta çekiş arttı diyolar, demesinden. Aleti gördüm, 20-25 cm uzunlugunda 4-5 cm çapında, arkasında üzerine monte elektronik bir modül bulunan kromaj kaplı bir cihaz...Sonuç mu?Halen kararsızım, lpg mi eko66 mı diye...Ben aracın yaıt hortumunun birşekilde zarar görmesi durumunda, ki bu alet hortum kesilerek araya baglanıyor ve kesildiginde kendini imha ediyor deniyor, eko66 da mı imha oluyor diye sordum. O da dediki, o yanlış bir bilgi , hortumunuzun degismesi gerektiginde aynen cıkartıp yeni hortuma entegre ediliyor, sadece cihazın üzerinde birseyler kesip oynama yaptıgınızda bu oluyor dedi, içinde elektronik bir çip ve sistem sayesinde bu imha oluyor dedi. Eğer böyle bilenler varsa düzeltmek istedim.

Evet benim izlenimlerim böyle...

Ancak bir sonuca varmak gerekirse, fiyat performans tasarruf kriterleri açısından 650 ytl gibi bir rakam cıkıyor ki bu bana cok geliyor acıkcası...İşe yararlılığı ürünün sitesinde kullanıcı görüşleri kısmında yazılanlara göre çok iyi ama bir yandan da hepimizin sahip oldugu önyargı ; koskoca otomotiv müh.leri bulamamış da bu mucitimiz mi bulmuş sözü beni geri adım attırıyor.

Aşağıda yazılan yorumlarda da haklılık payı var. Bu mucitimiz madem bu kadar işe yarıyor ,amaç para da kazanmaksa, fiyatını cok daha makul yapmalı ki işe yarıyorsa zaten sürümden müthiş bir para kazanacaktır. Bence fiyat 200 ytl gibi bir rakam olmalı.Öbür türlü insan gercekten işe yaramıyor da bir an önce parayı kırmaya mı çalışıyor demekten kendini alamıyor.

Herkesel selamlar

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence biraz bekleyin. yangınlaşsın ve kullananlar artsın. zaten ürün iyi ise kullananlar tavsiye eder arkadaşına o da tavsiye eder arkadaşına.
bu sayede yaygınlaşmış olur. ve biliyorsunuz ki bi süre sonra fiyatı da acayip düşer. bizim türkiyenin kuralı bu; ürün ilk çıktığında faiş fiyattan satılır sonra yaygınlaştıkça veya müşteri doymaya başlayınca fiyat düşer.
bi de servis noktaları çoğalınca rekabet artar ve fiyat gene düşer gibi geliyor bana

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence biraz bekleyin. yangınlaşsın ve kullananlar artsın. zaten ürün iyi ise kullananlar tavsiye eder arkadaşına o da tavsiye eder arkadaşına.
bu sayede yaygınlaşmış olur. ve biliyorsunuz ki bi süre sonra fiyatı da acayip düşer. bizim türkiyenin kuralı bu; ürün ilk çıktığında faiş fiyattan satılır sonra yaygınlaştıkça veya müşteri doymaya başlayınca fiyat düşer.
bi de servis noktaları çoğalınca rekabet artar ve fiyat gene düşer gibi geliyor bana

Ben de katılıyorum. Fiyat makul seviyelere inince kimse ,işe yarar mı acaba deyip beklemez, zaten fiyatı uygun deneyelim der...Bence de biraz zaman geçsin...

Kararsızlık devam ediyor.Ama keşke gerçekten işe yarasa ve lpg ye göre kıyas yaptıgında, hele hele bagajın yok olması ve lpg sorunları akla gelince, işe yaraması için dua bile etmeye başladım :)

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmediğin bi yakıt kimyası için nasıl komple yakıt sistemi geliştirebilirsinki ? İnan bana bu amcanın bildiğinden çok daha fazla yakıt kimyası biliyorlar.

Madem biliyorlardı yapsalardı diyeyim. Madem ürün işe yaramıyor diye düşünüyorsunuz o zaman niye TÜV onay verdi bu cihaza ve Almanya da satışı yapılıyor?
Gene işe yaramıyor ise neden Ticaret ve Sanayi Bakanlığı onayladı??
Niye 2 üniversite inceleme yapıp rapor verdi???