Eksozdan Gelen Siyah İs ve Kurum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracım uzun zamandan bu yana çalıştırmadı idim. Bugün çalıştırayım da akü kendine gelsin dedim. Ama çalıştıran sen misin? sim siyah bir duman sonrasın da is ve su geldi eksozdan.

Ustama gittim orasına burasına baktı ama sonuç yok. Durduk yere neden yapar ki? Conta değişeli daha 3000 KM oldu yağda suda eksilme de yok. Birde pis bir koku geliyor yağ kokusumu desem çiğ benzin kokusu mu desem? Öyle bir koku.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir ağabiy uzun zamandır çalışmadıysan nem ve zengin karışımdan yapar,bir süre sonra keser....

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlerden olma ihtimalide var. enjektör temizleyici atanlar genelde böyle pis koku ve siyah duman yaşıyorlarmışta...

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok bekleyince benim eski arabamdada oluyordu golfte haftada bir kez çalıştırıyordum simsiyah duman atıyordu sonra baya bi su geliyordu egzozdan ustanın biri şey demişti sibopların üstündeki yağ biryeremi birikiyor bekledikçe gibi birşeyler söylemişti onu yakıyor araba sorun yok demişti 20 bin gittik üstüne gerçektende bir sorun olmadı yarın birdaha çalıştır yüksek ihtimal yapmaz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kış ayı boyunca 10 günde bir çalıştırdım arkadaşlar. Uyuz oldum bugün çalıştırdım anammmm birde ne göreyim arkadan resmen lastik yakarsın da siyah bir is çıkar aynen öyle bir durum var. Yağına baktım sorun yok daha yeni conta değiştirdim. Suyuna baktım sorun yok. Eee oraya bak buraya bak bir numara yok. Ustaya gittim oda sorun yok dedi. Anlamadım gitti yeminle.

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi az kaldı opellerimizi satıp kurtuluyoruz :maden: bu nedir arkadaş ya
1 yıldır arabaya çalıyom daha adam olmadı olmayacak gibide duruyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi az kaldı opellerimizi satıp kurtuluyoruz :maden: bu nedir arkadaş ya
1 yıldır arabaya çalıyom daha adam olmadı olmayacak gibide duruyor

Anasını belleyeceğimde işte zamanım var. Ya değilse çoktan ben bunun helvasını yerdim. Ama bu sorunlar yüzünden o benim anamı belledi.

Biraz netten baktım bu siyah duman mevzusuna. Benim aracın üzerinde LPG tek nokta olmasından dolayı gaza basar basmaz anında LPG geçiyor. Malum bu yılda maşallah Ankara ayazında öldük geberdik. Normalde 20 TL benzin alıyordum 3 ay fazla fazla gidiyordu. Bu soğuk günlerden dolayı bende aracı olduğu yerde çalıştırdım ama LPG geçmeden ve sanırım benim benzin nanay oldu. Başkada aklıma bir şey gelmiyor ki...

Durduk yere siyah duman atmasını gerektirecek bir durumda yok. Ama işin içinden çıkamadım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir Kardeşim kafana takma yağ yaksa mavi duman olur, ;)
muhtemelen marşda zayıf bası akü hali ile kaç gün çalışmayınca çiğ yakıt atmıştır su ise kondes suyu. yaktı karışımı (püskürtme ateşleme zayıf karışım zengin çiğ attı)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir Kardeşim kafana takma yağ yaksa mavi duman olur, ;)
muhtemelen marşda zayıf bası akü hali ile kaç gün çalışmayınca çiğ yakıt atmıştır su ise kondes suyu. yaktı karışımı (püskürtme ateşleme zayıf karışım zengin çiğ attı)

Abim bu durum ne kadar daha devam eder ki?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırmada olur uzun zaman beklediği için tahmin ediyorum sonradan yaparsa bakalım diyorum