El freni sorunu

yaamaan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Arkadaşlar arabayı yokuş yukarı park ettim. El frenini çektim ayağımı frenden kaldırdığım gibi araba ileriye gitmeye başladı vites 1 deydi araba çalışmıyordu . Son anda frene bastım yoksa öndeki park etmiş olan arabaya dokanacaktım. Merak ettiğim olay normalde el freninin arabayı tutması gerekmiyormuydu. Benim el frenimde sorun mu var? Sorun varsa tahminen nedir?

Araç opel Corsa 1,2 Club 2003 model

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuş yukarı park ettim diyorsun araç öne doğru kayıyor ve öndeki araca çarpma noktasına geliyor. benim bildiğim yokuşş yukarı park edersen burun kısmı yukarı gelir ki arac bu durumda geri geri kayar. eger böyle bir durumsa el freni ni kontrol ettir tel gevesemiş olabilir. 2. olarak eger aracın öne doğru kayıyorsa burnu aşagıya bakıyor demektir ki bu durumda arac ileri viteslerde değil geri viteste bırakılır. gene el frennde sorun var galiba... el freni teline bir baktır.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freni kaç diş kalkıyor araç kaç bin kmde arkada balatalar bitmiş olabilir el freni tabancası bozuk olabilir arka teker kampanalı tipse arka balatalı ayarlatın diskliyse el freni tabancasından ayarlarlar 5 ila 7 diş kalkması normal 10 12 diş kalkıyorsa tabancayı ayarlatın ...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır furkan tel kopmuşsa araç hiç durmazdı ayarsız yada tabanca bozuk iki ihtimal bence kopmaz kolay kolay tel :)

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet işte ondan:D

yaamaan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. El freninin kaç diş kalktığını nasıl anlarım. Araç 94.000 km de. Birde bu sorun için arabayı yetkili servise mi götürmem lazım yoksa sanayiye götürsem olur mu?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
El frenini tek tek kaldırın anlarsınız zaten kilitleme sesinden kaldırın bırakın kaldırın bırakın öyle öyle sayılır ... bence yetkili servise gidip fazla para vermenin anlamı yok herhangi bi özel servise gidin onlar ayarlarlar...