Elektrik arızası

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu biraz eski ama bende 15 gün önce 2001 corsa c aldım ve araçta aynı sorun var tam olarak çözüme kavuşmamış yardım edebilecek varmı acaba..

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
???

bu konu çözüme kavuşmayacak anlaşılan. en iyisi ben çözüme kavuşturup cevabını yazayım burayada bilgi olsun.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bu konu çözüme kavuşmayacak anlaşılan. en iyisi ben çözüme kavuşturup cevabını yazayım burayada bilgi olsun.

%90 fazla şarjdan olur. Elektrikçiye gidin sarjı ölçtürün, yada tech2, op-com vs. bulabiliyorsanız takip edin, dinamo fazla sarj ediyordur. İyi bir servis bu tanıyı koyar lakin önce kesinleştirmek için izlemek gerek.

METEO&GARAJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracında bulunan soketlerı özellıkle kontak soketı ve sırasıyla beyın ve ana ceryan soketlerını kontrol et mutlaka bırtanesı bazen gecırmezlık yapıyor bunu sende yapabılırsın

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge temassızlık

arkadaşlar bu sorunu yaşayanlar için bilgi vereyim. daha sorunu hallettirmedim ama neden kaynaklandığını bulduk. özel opel servisinde çalışan bir abimize danıştım. bana aktardığı gösterge soketlerinden biri temassızlık yapıyordur. ciddi bir arıza vermez yolda bırakmaz dedi. ekran ve göstergeler gittiği zaman göstergeye elinle bastır tekrar gelir dedi ve dediği gibi çıktı. göstergenin arkasında temassızlık var. göstergeyi söküp kontrol etmemiz lazımmış.

ethem arkadaşımızda doğru tahmin etmiş.

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
benim tahminim de soketler le alakalıdır..

ayrıca benim araçtada bazem tam kontak açınca sadece airbag ve motor arıza lambası check ışığı yanıyor diğer hiç biri yanmıyor (digital trip gösterge dahil) kontağı tekrar açıp kapatınca düzeliyor büyük ihtimal kontak soketlerinden yapıyor.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yolda giderken birden gidiyor digital göstergeyle birlikte ibreler, ama ileri doğru itince paneli düzeliyor.

serkannn84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, konuyu açalı bi hayli olmuş tabi... Ben bunu yazdığımı bile unutmuşum, googledan ararken denk geldim. Hazır denk gelmişken sonucunu da yazayım...

Evet bir çoğunuzun tahmin ve tespiti doğru. Sorun göstergelerin arkasındaki soketten kaynaklanıyor. Aracın benden önceki sahibi muhtemelen bu bölgede bir işlem yaptırmış ve çözüm sırasında soketin tırnağını kırmış. Soket engebeli yollarda, sarsıntı da yerinden çıkıyor. Göstergeleri ittirdiğinde ya da üstten biraz darbe gördüğünde düzeliyor. Sakıncası şuydu ki, eğer bu durumdayken araç stop ettiyse ve göstergeye bastırarak çalıştırmayı bilmiyorsanız vay halinize. Bi kere Fethiye' de yarım günümü yemişti benim böyle :) Aracı geçen sene değiştirdim ben, değiştirmeden önce de, özel bir opel servisinde usta bir kelepçe ile çözüm getirdi. Plastik kelepçeyi soketin arasında geçirip, göstergeye bağladı... Takarken gördüm ve emin oldum ki, bi daha bu araba böyle bir sorun yaşamaz :)

ilgisizliğim için kusuruma bakmayın, herkese keyifli sürüşler...

Bu arada yeni aracım Opel Astra oldu.

enver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel göstergeleri

arkadaşlar bendede aynısına yakın bir sorunvar bende sadece göstergeler gidip geliyor ben biraz araştırdım gögüste bu göstergelerin bir motoru varmış ondan kaynaklanıyormuş ikinci eli 350tl kadar birşeymiş