Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Ynt: Elektronik park freni ses

az önce denedim park frenini tek sefer çeksemde 2 defa çeksemde hareket etmeye çalıştığımda bırakmıyor

erdem link' Alıntı:
az önce denedim park frenini tek sefer çeksemde 2 defa çeksemde hareket etmeye çalıştığımda bırakmıyor

Peki hareket etmeye çalışırken debriyaja basınca arka taraftan bir salınım sesi gelmiyor mu ufak da olsa?

Dikkat ettiniz mi?

erdem link' Alıntı:

ben daha bugün denedim tek çekerek denedim gaza basınca salıveriyor elektronik park frenini
hatta daha önce bahsettim bu hafta usta öyle söyledi yokuş yukarı durduğunda el frenini çek kalkarken
direk gaza bas el freni otomatik bırakır dedi

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=605.msg12769#msg12769 date=1299440592]

ben daha bugün denedim tek çekerek denedim gaza basınca salıveriyor elektronik park frenini
hatta daha önce bahsettim bu hafta usta öyle söyledi yokuş yukarı durduğunda el frenini çek kalkarken
direk gaza bas el freni otomatik bırakır dedi
[/quote]

Gaz değil de debriyaj olmasın bu arkadaşlar. Rölantide çalışan aracı vitese almak için ilk debriyaja basıyoruz bu sırada sistemden bir ses geliyor gevşeme sesi sonra debriyajdan çekerek gaza yüklenince sistem kendisini tam bırakıyor ama çalışma debriyaja basarak başlıyor. Sizlerde de böyle değil mi?

evet gaz derken tabi öncelikle debriyajla başlıyor olay
sn drwaverunner aynen sizin bahsettiğiniz gibi

tabi aracı kullanma deneyimim 10 dakika ile sınırlı oldugu icin, bahsettiginiz seyler hakkında yorum yapamıyorum...  011zaa

HaKaN link' Alıntı:
evet gaz derken tabi öncelikle debriyajla başlıyor olay
sn drwaverunner aynen sizin bahsettiğiniz gibi

Siz de dikkatli dinlediniz değil mi? Debriyaja basıldığı anda sistemden ses geliyor. Bir ön hazırlık gibi.

aynen sn drwaverunner bahsettiğiniz gibi bir ses geliyor

Geri