Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Ynt: Elektronik park freni ses

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=605.msg12769#msg12769 date=1299440592]
az önce denedim park frenini tek sefer çeksemde 2 defa çeksemde hareket etmeye çalıştığımda bırakmıyor

Peki hareket etmeye çalışırken debriyaja basınca arka taraftan bir salınım sesi gelmiyor mu ufak da olsa?

Dikkat ettiniz mi?
[/quote]

ses gelmiyor

Erdem beyin aracı özel üretim bence.  :) şaka bir yana enterasan bir durum.

erdem link' Alıntı:

Sizin sistem hazırlık yapmadığından ses gelmiyor ve bu yüzden hareket edemiyorsunuz gibi bir durum söz konusu olabilir.

Ben 2 kez çeksem de 1 sefer çeksem de manuel indirmeden hareket etmek istediğimde sistem bunu bırakıyor.

[quote author=erdem link=topic=605.msg12827#msg12827 date=1299443151]
ses gelmiyor

Sizin sistem hazırlık yapmadığından ses gelmiyor ve bu yüzden hareket edemiyorsunuz gibi bir durum söz konusu olabilir.

Ben 2 kez çeksem de 1 sefer çeksem de manuel indirmeden hareket etmek istediğim sistem bunu bırakıyor.
[/quote]

+1

[quote author=erdem link=topic=605.msg12827#msg12827 date=1299443151]
ses gelmiyor

Ben 2 kez çeksem de 1 sefer çeksem de manuel indirmeden hareket etmek istediğimde sistem bunu bırakıyor.
[/quote]
Bendede aynı durum +1

Az önce denedim 1 kez çekince ve 1 alıp debriyajdan çaekip gaza basınca arkadan vıjj diye çok az bir ses geliyor ve el freni kendini bırakıyor
Ancak buraya dikkat 2. kez çektiğimde kendiliğinden bırakmıyor el frenini mutlaka elle indirmek lazım
buda gerçekten 2. kez çekilince aracı daha sağlam tuttuğunu gösteriyor

Kısacası araçtan araca bu olay değişiyor,fazla kurcalamamak lazım yoksa kafayı yedirtir :)

Bu konu ile ilgili olarak bir video çekmiştim. Onu birazdan yeni konu olarak paylaşacağım. Herşey netliğe kavuşacak ;)

Araçlarınızda farklı bir durum varsa eğer mekanizma modele göre motora göre belki de farklı çalışıyordur.

Maşallah sn.hüsnü sizde de videodan bol ne var...Opel sizin kadar test edip videoya çekmemiştir

Geri