Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Ynt: Elektronik park freni ses

Sn.hakan bizim demek istediğimiz bu degil,araç çalışır vaziyette el freni 2.kademede çekik aracı kaldırmaya çalışırmısınız?Bakalım sizdede e freni kendini bırakcak mı?

deathburn link' Alıntı:
Sn.hakan araç çalışır vaziyette el freni 2.kademede çekik aracı kaldırmaya çalışırmısınız?Bakalım sizdede e freni kendini bırakcak mı?

Birazdan yükleyeceğim videoda 1. kademede ve 2. kademe çekişlerde neler olduğunu tek tek anlattım. Bende nasıl çalıştığı ile ilgili herşey açıklığa kavuşur umarım.

Sesleri duymak için biraz hoparlörünüzün sesini açmanız gerekebilir.

Tamam videonun üstündeki yazıyı şimdi farkettim.Sizde bırakmıor demek...

Astra 1.4T Sport'ta Park Freninin Çalışma Prensibi (drwaverunner)

Videoyu 1. sayfayada Sn. HaKaN'ın mesajının altına da ekledim.

VIDEO0277

Açıklayıcı video için teşekkürler

Sn:Drwaverunner, Süper paylaşım arkadaşlarında kafalarındaki sorunda bu şekilde netleşmiştir umarım.

Ynt: Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Peki Hocam,
Balataların ve sistemin ömrü için en iyisi hareket öncesinde frenleri salmak değil mi?
Bu kendiliğinden salma olayı unutma halinde sisteme zarar gelmemesi için konulmuş bir tür sigorta.

hüseyintekin link' Alıntı:
Sn:Drwaverunner, Süper paylaşım arkadaşlarında kafalarındaki sorunda bu şekilde netleşmiştir umarım.

Umarım netleşir fakat tüm arkadaşlar videoda anlattığım şekilde mi çalışıyor kendi sistemleri bakıp da geri dönüş yapabilirlerse bu başlığa belki daha farklı şeyler öğreneceğiz.

Bu arada ben video için bu şekilde kalkışlar yaptım. Normalde park frenini manuel indirerek kullanıyorum, buna özen gösteriyorum.

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Peki Hocam,
Balataların ve sistemin ömrü için en iyisi hareket öncesinde frenleri salmak değil mi?
Bu kendiliğinden salma olayı unutma halinde sisteme zarar gelmemesi için konulmuş bir tür sigorta.

Aynen katılıyorum size Sn. Vehicle_dynamics. Acil durumlarda bir şekil emniyet subabı gibi. Zaten yukarıdaki mesajımda da normal olarak bu sistemi kullanmadığımı açıkladım.

20.000km'de 2. ya da 3. denememdir bu ;) Mecbur olmadıkça kullanılmasını ben tavsiye etmiyorum.

Geri