Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Ynt: Elektronik park freni ses

ebony link' Alıntı:
kmorbulut arkadaşımıza katılıyorum. Tek problemlerimiz böylesi "vıjjk" sesleri olsun (kaldıki bunun çözümüde kolaymış, üşenmeyip servise gidersemde hallolacak). Benimde en keyif alarak kullandığım aracım oldu yeni astra. Ama olayıda abartmamak lazım, sonuçta altı üstü araba :)
045thumbsup

99 Palio 1.6 HL aracım vardı 6 sene önce sattım. Her hafta servisteydim sürekli arıza verirdi. Ama ne tıkırtı ne zırıltı ne de rüzgar sesi duyardım. Bence mesele tasarımı bu kadar mükemmel olan bir araçta böyle saçma sapan şeyler olmamalı. Sanırım 10 sene önceki araçlar bazı açılardan çok daha iyilerdi.

ama aracın bence bır artı yonude cok sıkıda olmasak boyle gusel dosta-lar ve sohbet ortamı nasıb ettı bıze :D

el frenine tek çekmemizde park freni , ardından bir daha basdıgımızda el freni devreye giriyor. Aracı park ederken el frenini kullanıyorum doğru mu yapıyorum?

Benim bildiğim elektronik park frenini 2. kez çektiğinizde daha güçlü tutuyor ben düz zeminlerde sadece 1 kez çekip bırakıyorum.

bunu bilmiyordum yeni öğrendim sizden

fren 2 kademeli

evet park freni 2 kademeli yokuş aşağı fln 2. kademeyi kullanmanız daha güvenli olcaktır

ecelnico link' Alıntı:
el frenine tek çekmemizde park freni , ardından bir daha basdıgımızda el freni devreye giriyor. Aracı park ederken el frenini kullanıyorum doğru mu yapıyorum?

Tek çekimle 2 çekim aynı amaçlı Sn. NewPa1n'ın dediği gibi. 2. çekiş kuvveti arttırıyor (yokuş, rampa vs.)
İndirme tek seferde.

Ben de eğimsiz yerlerde tek sefer yokuşlarda 2 sefer kullanıyorum :)

Geri