Elektronik Park Freni Sesi ve Sistemin Çalışma Prensibi

Ynt: Elektronik park freni ses

tek çekimde aracı kaldırırken otomatik olarak elfreni devre dışı kalır yani siz basmasanızda o açılır iki defa çektiğinizde araç yerinden kıpırdamaz yani el frenini sizin indirmesi gerekir.

Yoo ben 2 kerede çeksem 1 kerede çeksem gaza azcık dokundugum anda otomatik iniyor

deathburn link' Alıntı:
Yoo ben 2 kerede çeksem 1 kerede çeksem gaza azcık dokundugum anda otomatik iniyor
bu işte bir yanlışlık var ben bir kere çekince kendi bırakıyor ama iki kere çekince benim indirmem gerekiyor?

Bu olayı ilk sizden duyuyorum ilginç

araç otomatik vites olduğu için olabilir pazartesi servise gidince bir sorayım bunu.

ben hep bir kere çekiyordum iyiki öğrendim bu ikinci çekme işini yoksa kaydırıcakmışız arabayı yokuşta falan ..

2  kademeli olduğunu yeni öğrendim. ben genelde park frenini çekerim ama kalkarken indirmeyi unuturum, basarım gaza. bazen devre dışı kalmıyor yada bir iki kere kaldırmayı deniyordum ama park frenini 1 kere mi 2 kere mi çektiğime hiç dikkat etmemiştim doğrusu..
birde bu şekilde park frenini indirmeden kalkış yapmanın baskı balataya veya kendi sistemine herhangi olumsuz bir etkisi olur mu?

Ben çok dik yokuşlarda vitesi geri alıp el frenini 2 kere çekiyorum.Kaldırım vs varsa tekerleği oraya yaslıyorum

ercub link' Alıntı:
2  kademeli olduğunu yeni öğrendim. ben genelde park frenini çekerim ama kalkarken indirmeyi unuturum, basarım gaza. bazen devre dışı kalmıyor yada bir iki kere kaldırmayı deniyordum ama park frenini 1 kere mi 2 kere mi çektiğime hiç dikkat etmemiştim doğrusu..
birde bu şekilde park frenini indirmeden kalkış yapmanın baskı balataya veya kendi sistemine herhangi olumsuz bir etkisi olur mu?
birşeye etkisi olmaz. ilk çekimde kalkabilmesi yokuş kalkış desteğine ilave bir özellik aracı ilk aldığımda serviste bana böyle dediler.

evet bi sorun yaratmaz,adı üstünde elektronik park freni :) o otomatik inmiycekte ben mi inicem

Geri