Engelli Park Alanlarını İşgal

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Engelli olmadığı halde aracını kasten engelliler için ayrılan yere park eden bir insanın bana göre ar damarı çatlamıştır...

Ben buna çok dikkat eden biriyim. Gerekirse otoparktan çıkarım yine bırakmam engelliler için ayrılmış yere. Bir sitede okuduğum engelli bir vatandaşımızın yazdığı güzel bir cümle vardır. Yerimi kaptın engelimide kapmak ister misin diye.

alışveriş merkezi otoparklarında sürekli görüyorum işgal edenleri, güvenlik görevlileri de hiç ilgilenmiyorlar hatta.
bildiğim kadarıyla cezası var, gördüğünüzde polise haber verin derim.
avm otoparkına da müdahale etmezler diye haber vermedim hiç ama bi defa arayıp soracam her gördüğümde kıl oluyorum...

Tüm duyarlı arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Arkadaşlar şahsen burada yazılan yorumlardan duyarlı arkadaşlarımızın olduğu gerçekten çok güzel. Umarım daha çok arkadaşımız duyarlı bir şekilde davranırlar. Yüreklerinize sağlık arkadaşlar.

Engelli vastandaşlara ayrılmış park giriş cıkış noktalarına park edenler veya işgal edip kullananlar bence o vatandaşlardan daha engellidir engelli vatandaş fiziksel engelli ise onlara ayrılmış yerleri kullananlar ise ahlaki engellidir benceeee

bende son derece karşıyım.bende engelliyim ama yürüyebildiğim için aracımı normal park alanına bırakıyorum ki engelli park yerini yürüyemeyecek engelli insanlar kullansın diye...bence oraya park edenler kafadan özürlü mongol,beyinsiz insanlar :mad:

Yorumları ile başlığa destek veren tüm arkadaşlara bir engelli olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca biz engelli vatandaşlar her zaman sorunlarımızı kendimiz aşmayı biliriz ama sadece bize engel olmasınlar yeter arkadaşlar.

bende engelliyin benim arabamda engelli plakası var sorunum ayakta bazen ağrılarım oluyor böyle zamanlarda engelli oto parklarını kullanmaya çalışıyorum malum alış verişmerkezlerinin kapılarına en yakın yer oluyor.ama ne mümkün bazı zihinsel engelli arkadaşlar saolsun umursamadan park edip gidiyorlar(özür diliyorum buradan herkeze söylemiyorum ama bunu bile bile yapanlar var)

Bence sende aracını engelli park yapanların önüne bırakıp git. çıkmak için seni arayıp bulmak zorunda kalsınlar. belki ozaman yüzleri kızarır.
Ancak şunuda belirtmeliyimki bazı avm lerde yer olmayınca engelli parkına görevlilerde yönlendiriyorlar. birkaç kez görevli haşlamışlığım vardır bu yüzden.

Bence bir engeli olmadığı halde, mazereti ne olur ise olsun, inatla aracını engelliler için ayrılan yerlere park edenler de birer engellidir. Umarım ne tür bir engelli olduklarını anlayan anlamıştır. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Biraz sağduyulu olmanın kimseye bir zararı olmaz.

Geri