erg valfi ne sıklıkla kirlenir

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Mübarek soba borusu daha az is yapar Bacasil faydası olur mu acaba :D işin şakasıda, Sökmeden de temizliği mümkün ama söküp dağıtıp temizlik yapmak kadar etkili değil. Lakin çok faydasıda olacaktır. Bizim ülkede temizlik seti var mıdır hiç bilmiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=gOGjAQHVeCc
Malesef araştırdım bu tür madde yok buna benzer var ama ne kadar faydalı onu bilmiyorum.

Bir yıldan fazla fişi çekik bir şekilde kullanıyorum. Aracın çalışması olsun sesi olsun zaten değişiyor. Alt devirler daha canlı bir şekilde verim veriyor. Fişi takdığım zaman ise alt devirler de aracın canı resmen kesiliyor. Yakıt konusunda bana göre daha verimli şekilde yakıt harcıyor. Özellikle araç da LPG varsa EGR gerek yok. ;) Nede olsa LPG malum çevre ve usta dostu bir yakıt :D

Vectra b de egr nin fişi nrede :)

Benim gibi egr'den muzdarip olupta temizligini yapmak isteyen arkadaşlar için detaylı anlatım mevcuttur.
https://youtu.be/0ZagqCUYPCg
odun mu yakmışlar bu arabada yakıt olarak bu ne böyle :) motorda kurumlanma diye hep duyduk ama bukadarını ilk defa görüyorum. adam kilo işi kurum çıkarttı resmen.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

odun mu yakmışlar bu arabada yakıt olarak bu ne böyle :) motorda kurumlanma diye hep duyduk ama bukadarını ilk defa görüyorum. adam kilo işi kurum çıkarttı resmen.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk
Adam bildiğimiz sanırım mangallık kömür yakmış.

[emoji4] benim muzdarip olduğum konu aracın o egr kapağından ne yaptıysam yağ benzeri buyuk olasilikla oyledir akiyor hafiften, birde araç dizel olmasina rağmen çok yakiyor km'ye neredeyse 35 kuruş belki onu bile geçiyor.Bu konuda fikriniz varmi acaba.?

İşin aslı bende bu kaçak konusun da sıkıntı içindeyim. Bir konu açtım bakalım birileri fikir verir ise.

http://www.opelim.net/forums/teknik...r-de-yag-kacaklari-ve-yag-kacak-onleyici.html

ben de egr yi kafaya taktım. başlık açacaktım baktım burda hazırı var :)
birçok siteden bişeyler okuyup kafamı şişirdim. ama kesin sonuç çıkmıyor çıkmasın ama bişeyler olşşsun bari diyerek aşağıdaki sorulara cevap arıyorum. cevap verecek arkadaşlar mümkünse yorumsuz cevap verebilir mi. işin yorum kısmı bilgi kirliliğini arttırıyor. ya güvenilen bir bilgi kaynağından öğrendikleri bilgileri paylaşsınlar yada kendi yaşadığı tecrübeleri yazsınlar
1-iptali ile a)yakıt durumu ne olur b) iptalini soket çıkararak mı yoksa körtapa/conta kullanarak mı yapmalı
2- iptal ile uzun dönemde zararı olurmu
3- NOx temizliği dışında faydası var mı
4- iptali halinde açık veya kapalı kaldığını nasıl öğreneceğiz
5- iptal halinde açık kalması mı iyidir kapalı kalması mı
6-lpg li araçta egr valfi çalışmaya devam eder mi
7- lpg li araçta iptal edilirse ne olur
8-EGR temizliğinde valf dışında neler temizlenmeli (mi)
9-temizleme işlemi hangi temizleyicilerle nasıl yapılmalı. a)parça sökmeden EGR temizleyici kullanımında nasıl b)parça sökerek temizlemede nasıl
10- değişim yapacaksak hangi marka alınmalı (a-)malum yine bozulacak, orjinalin daha uzun ömürlü olma ihtimali var mı? yansanayi işe yarar mı (beyne uyum sağlar mı) b-) yansanayi işe yarıyorsa lpg gibi temiz yakıtta kullanmak daha mı ekonomik olur)
11- arızalı egr valfi yine çalışırmı yani iyi-kötü açılıp kapanır mı?
12- arızalı egr,egr iptali,sağlam egr, motor sesine etkisi nedir? artar/azalır
13- EGR arızalı gibi ama henüz arıza lambası yakmıyorsa ( obd: p1405,p0400 gösteriyor) bu ne demektir (az kirli/biraz daha idare eder/arıza başka) ne yapmalı?(temizleme/değiştirme)

Son düzenleme:
ben de egr yi kafaya taktım. başlık açacaktım baktım burda hazırı var :)
birçok siteden bişeyler okuyup kafamı şişirdim. ama kesin sonuç çıkmıyor çıkmasın ama bişeyler olşşsun bari diyerek aşağıdaki sorulara cevap arıyorum. cevap verecek arkadaşlar mümkünse yorumsuz cevap verebilir mi. işin yorum kısmı bilgi kirliliğini arttırıyor. ya güvenilen bir bilgi kaynağından öğrendikleri bilgileri paylaşsınlar yada kendi yaşadığı tecrübeleri yazsınlar
1-iptali ile a)yakıt durumu ne olur b) iptalini soket çıkararak mı yoksa körtapa/conta kullanarak mı yapmalı
2- iptal ile uzun dönemde zararı olurmu
3- NOx temizliği dışında faydası var mı
4- iptali halinde açık veya kapalı kaldığını nasıl öğreneceğiz
5- iptal halinde açık kalması mı iyidir kapalı kalması mı
6-lpg li araçta egr valfi çalışmaya devam eder mi
7- lpg li araçta iptal edilirse ne olur
8-EGR temizliğinde valf dışında neler temizlenmeli (mi)
9-temizleme işlemi hangi temizleyicilerle nasıl yapılmalı. a)parça sökmeden EGR temizleyici kullanımında nasıl b)parça sökerek temizlemede nasıl
10- değişim yapacaksak hangi marka alınmalı (a-)malum yine bozulacak, orjinalin daha uzun ömürlü olma ihtimali var mı? yansanayi işe yarar mı (beyne uyum sağlar mı) b-) yansanayi işe yarıyorsa lpg gibi temiz yakıtta kullanmak daha mı ekonomik olur)

Aslında soruların çoğunun cevabı burada var.

http://www.opelim.net/forums/teknik...r-de-yag-kacaklari-ve-yag-kacak-onleyici.html

Geri