erzurumdan mavi boncuk

Ynt: erzurumdan mavi boncuk

REC link' Alıntı:
Bakıma da oraya mı gidiyorsun?

Recai araç 12500 kmde,ilk bakımı orada yaptıracağım garantide sıkıntı çıkmasın diye,bi takım sıkıntılar yaşamıştım gide gele usta başı hayriyle kanka olduk,ledi de o yaptı

Kasım ևınar link' Alıntı:
Recai araç 12500 kmde,ilk bakımı orada yaptıracağım garantide sıkıntı çıkmasın diye,bi takım sıkıntılar yaşamıştım gide gele usta başı hayriyle kanka olduk,ledi de o yaptı

Bir şey rica etsem?

Hayri kankayı tanımıyorum ama ona ya da  servis danışmanına (İkram'dı galiba adı) sohbet ile birlikte: internette bazı sitelerde bir makam aracına varilden yağ koyduğunuz için araca motor indirttiğiniz, garanti dışındaki araçların bazı parçalarını garantiden değiştirdiğiniz ve buna benzer bazı bilgiler kesin bir dille yer alıyor, ''Ne dersiniz?'' diye sorar mısın?

Not: Burada konuşulmadı.

REC link' Alıntı:
Bir şey rica etsem?

Hayri kankayı tanımıyorum ama ona ya da  servis danışmanına (İkram'dı galiba adı) sohbet ile birlikte: internette bazı sitelerde bir makam aracına varilden yağ koyduğunuz için araca motor indirttiğiniz, garanti dışındaki araçların bazı parçalarını garantiden değiştirdiğiniz ve buna benzer bazı bilgiler kesin bir dille yer alıyor, ''Ne dersiniz?'' diye sorar mısın?

Oooo çok sert kardeşim hatta bu über sert, ivana sert... :D

ozgun88 link' Alıntı:
Oooo çok sert kardeşim hatta bu über sert, ivana sert... :D

Hakancım şuan senin aracında da 0.8 litre fazla yağ bulunmakta ve bu yağ araca her yüksek devir çevirttiğinde karter contasından az az sızmakta :)

REC link' Alıntı:
Hakancım şuan senin aracında da 0.8 litre fazla yağ bulunmakta ve bu yağ araca her yüksek devir çevirttiğinde karter contasından az az sızmakta :)

Yaptıysa çözümü nedir kardeşim?

ozgun88 link' Alıntı:
Yaptıysa çözümü nedir kardeşim?

Ben onu bilgilendirmiştim, yağı bizzat o koymuşsa ve unutmamışsa dikkate almıştır muhtemelen.

Fazlalık yağ konusunu makyajlı kasada 0.5 olabilir.  Aracının kullanma klavuzunu aç ve yağ kapasitesine bir bak. Bizim araçlarda (Makyajsız 1.3) 3.2 litre, yanılmıyorsam makyajlı 1.3'lerde bu oran 3.5 olarak görünüyordu. Yağ kapasitesini öğrendikten sonra servis faturasında kaç litre yağ koyduklarına bak.

O da olmadı aracın yağ çubuğunu çek ve onu kontrol et,  yağ seviyesi iki çizginin üzerinde çıkarsa bana alo de :)

Konuyu daha fazla dağıtmayalım. :)

REC link' Alıntı:
Bir şey rica etsem?

Not: Burada konuşulmadı.

Recai sorarım sormasınada biraz ağır kaçamazmı,bide bu olayların konuşulduğu yeri özelden atarsan sevinirim

Kasım Çınar link' Alıntı:
Recai sorarım sormasınada biraz ağır kaçamazmı,bide bu olayların konuşulduğu yeri özelden atarsan sevinirim

Hayır, neden ağır olsun abi. Sen suçlamıyorsun ki, sen sadece benim bir internet sitesinde okuduğum bilginin doğruluk payını soruyorsun. Üstelik sen bile okumamışsın, ben okudum. Bilgi doğruysa yaptıklarının yanında senin sorun ne kadar ağır olabilir? Bu sorunun yanıtı ''Doğru'' ya da ''yanlış'' bilgi demek kadar kolay :) Dilersen sorma, yanlış anlama, sadece merak ettim :)

REC link' Alıntı:
Hayır, neden ağır olsun abi. Sen suçlamıyorsun ki, sen sadece benim bir internet sitesinde okuduğum bilginin doğruluk payını soruyorsun. Üstelik sen bile okumamışsın, ben okudum. Bilgi doğruysa yaptıklarının yanında senin sorun ne kadar ağır olabilir? Bu sorunun yanıtı ''Doğru'' ya da ''yanlış'' bilgi demek kadar kolay :) Dilersen sorma, yanlış anlama, sadece merak ettim :)

valla bende merak ettim ::)

Geri