Etem bozkurt araci

aynen öyle ... zaten ben aracımı satıyorum alan varmı demedim :)

Arkadaşlarında söylediği gibi her aracın bi eder fiyatı vardır... Bana göre sizin aracın fiyatı 19000 civarı olabilir.(pazarlık vs olabilir..)
Ama şunuda unutmamak lazım ne kadar ekstra bişeyler yapılsada bu aracın fiyatını bi yere kadar etkiLer.. Yani şu şekilde araca ferrari jantı taksan 3-4 bin tl lik kalkıpta 24-25 bin Tl mi diyeceksin arabaya??
Ama şuda var herkesin aracı kendine güzeldir ve herkesin aklında kendi aracına biçilmiş bir fiyat vardır.. Ha satar satamaz orası ayrı bir konu ama her topalında bir kör alıcısı vardır diye boşuna dememişler...

ethem abiyle telefonla konuştum gecen hafta bilgı ıcın sanki anladımkı ethem abıde proje bıtmez yakında görurusunuz zaten keyıflı bır ınsan ugraşmayı sevıyor

ne yaparsam yapayım vermiyolar 22 :) hiç bir şey umrumda değil yapar keyfime bakarım....

o bombada yakında :) ama birazdaha bekleyeceğiz. şu ara zaman yok. projeler üst üste :)
Benim imkanım olsa sen de satıcı olsan veririm. Bazı arkadaşlar ucuza araba aldıkları için seviniyorlar ama 3-5 gün sonra da pazar yerinde aksesuar ararken karşılaşıyoruz. Zaten bizde şöyle bir inanç vardır, peşin daima pahalı, taksitle alınanlar ucuzdur. Aynı model arabayı 17.000'e alsak, bu ilaveleri piyasada yaptırsak (hepsini yaptırmak istiyorsak) sonrada harcama tutarına bir göz atsak. İnan o zaman 25.000 bile veren çıkar.

inan ben imrenerek bakıyorum arabam olmasa ve araba alacak olsam ne istiyorsan verirdim

Benim imkanım olsa sen de satıcı olsan veririm. Bazı arkadaşlar ucuza araba aldıkları için seviniyorlar ama 3-5 gün sonra da pazar yerinde aksesuar ararken karşılaşıyoruz. Zaten bizde şöyle bir inanç vardır, peşin daima pahalı, taksitle alınanlar ucuzdur. Aynı model arabayı 17.000'e alsak, bu ilaveleri piyasada yaptırsak (hepsini yaptırmak istiyorsak) sonrada harcama tutarına bir göz atsak. İnan o zaman 25.000 bile veren çıkar.

savaş abi ne güzel ifade ettin ,ağzına sağlık.
eklediğim donanımlara bahane verenler oluyor sonradan yapma diye. benim eklediğim donanımların tamamı orjinal ,bunları fabrikasıda yapsa aynısı olacak. çakma tabir edilen bir sistem yok aracımda . birde böyle konuşup yazan arkadaşlarda eminim ellerine tornavida alıp brşeylerle uğraşmamışlardır.o yüzden bu kadar rahat yorumluyorlar. bu tarz projelerin yapımının ne kadar zor olduğunu bilemezler.

inan ben imrenerek bakıyorum arabam olmasa ve araba alacak olsam ne istiyorsan verirdim

teşekkür ederim bülent böyle düşünmen bile çok güzel.
bu da demek oluyorki değerini bilen mutlaka çıkacaktır.

genelde yazmışlar. oparaya cdx alırım falan. iyide cdx zaten piyasada dolu. 14.000 tl ye de var 23.000tl yede. tekrar söylüyorum peki bu donanımlara sahip başka 1.6 comfort varmı? bana bunu açıklasınlar, öyle konuşmayla olmuyor bu işler. zaman ,para ve kabiliyet gerekli.
ve şunuda belirtmeden geçemeyeceğim, yaptığım tüm işlemleri devre şemasına bakarak yani orjinaliyle aynı olarak yapıyorum ve işçiliğimide mümkün olduğunca kaliteli yapıyorum.

Son düzenleme:
ethem abiyle telefonla konuştum gecen hafta bilgı ıcın sanki anladımkı ethem abıde proje bıtmez yakında görurusunuz zaten keyıflı bır ınsan ugraşmayı sevıyor

teşekkür ederim burak, proje kesinlikle bitmez daha ne projelerim var bilsen.
fakat bazen hevesim kalmıyor. :sorry:

Buradaki en önemli şey işçiliğin kalitesi, işlemler sırasında gösterilen sabır, sökme takma sırasında araca ekstra hasarların verilmemesi durumudur. Bu işleri yetkili servislerde yaptırmanın maliyeti ortada (hoş bazılarını halen yapamıyorlar ya), piyasada yapılan işçiliğin kalitesinden kaçımız memnunuz (adam sanayinin en iyi elektrikcisi olduğunu iddia ediyor, ona göre işçilik fiyatı istiyor ama maliyet fazal artmasın diye doğru dürüst kablo yalıtımı yapmıyor, veya belkide nasıl yapıldığı bile bilmiyor), malum araçlarımızın birçok yeri bakalit, acemi kişiler tarafından yapılan sök tak işlemleri sırasında hasar görüyor, tırnakları kırılıyor. Bu durumlar göz önüne alınınca işin rengi değişir arkadaşlar. Tamam arkadaşımızın aracı 1,6 Vectra B. Bu araca ne yapılırsa yapılsın sonuçta o bir 1,6 Vectra B olarak kalacaktır. Ama verilen emek, gösterilen özen her araç için aynı mı? Aynı olsa bütün aynı modeldeki 1,6 Vectra B'lerin fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı olmaz mıydı?

Laf değil icraat önemli hani boşuna dememişler "lafla peynir gemisi yürümez" etham abi zaten bu işe gönül vermiş başından beri güzel şeyler yapıyor herkesin kendi zevki beğenen beğenir beüenmeyen de beğenmez ama ortada emek varsa görmediği bir arabayada kimse alakasız fiyatlar biçemez.

Geri