far sensörü tamam

sensörü içeriden camın sol alt köşesine yerleştirdim ve arkasında bir tuş var gizli oradan ayar yapabiliyorsunuz...
ayar konusuna gelecek olursak 3 saniye basılı tutuyorsunuz (sinyal veriyor 3 saniye sonunda) istediğiniz ışık seviyesinde ve o ışık şiddetinde parklar yanıyor...
kısa farları ayarlamak için yine oradaki düğmeye 5 saniye filan basıyorsunuz ilk 3 saniyede sinyal veriyor elinizi çekmiyor ve ikinci sinyalde çekiyorsunuz bunuda istediğiniz ışık şiddetinde ayarlıyorsunuz ve o ışık düştüğü zaman sensöre kısa farlarınız yanıyor...
bu arada sensörü elimle filan kapatıp yanmasını sağlamak istedim ama olmadı yani kandıramadım sensörü :)
araç çalıştığında devreye girmesi için bir zamanlayıcı yapmışlar ve akşam kontağı çevirdiğinizde sayaç çalışıyor ben 9 saniyeye ayarladım arabayı çalıştırdıktan 2 saniye sonra filan farlar devreye giriyor...
kontağı kapattığınızda (yine ayarlayabiliyorsunuz ben 5 saniyeye ayarladım ) belli bir süre sonra kendiliğinden farlar sönüyor (5-10-15 saniye gibi seçenekleri var) yani fallow me özelliği tam olarak olmasada oluyor herhalde...
ben çok memnunum şu an işçilik için elektrikçi 30 lira istedi ben cihazı 33 liraya aldım dedim kendim takayım ve oldu... (cengizin yardımlarıyla)
bu arada şu açık arttırma sitesinde hala satışı var ...orda yazıyor iki marka araca uymuyormuş diğerlerinin hepsine oluyor diye....
sırada yağmur sensörü var ama biraz zaman geçsi paralar biriksin bakalım :)

bu arada kısmetse en kısa sürede video yu ekleyeceğim şu makinem bir elime geçsin :)

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim...

çok basit bir şey gibi gözüksede ayrı bir hava kattığı kanısındayım ...saygılar...

güle güle kullan arkadaşım. bu olayı çok sevdim bende isterim diyeceğim ama benim aracıma uyar mı ??? ya da nasıl olur ???

merhaba bende aynı siteden 35 liraya aldım sensörü. bir dakika önce sonlandı artırma. Elektrikten az çok anlıyorum. bana yardım edbilirmidiniz. Nasıl takmak gerekecek. Kablo renkerleri nelerdir. yardımlarınızı bekliyorum. Ankara dan selamlar.

merhaba bende aynı siteden 35 liraya aldım sensörü. bir dakika önce sonlandı artırma. Elektrikten az çok anlıyorum. bana yardım edbilirmidiniz. Nasıl takmak gerekecek. Kablo renkerleri nelerdir. yardımlarınızı bekliyorum. Ankara dan selamlar.

Aldığın sensör eline gelince baglantı şeması çıkar içinden.
Oradan far anahtarını söküp arkasına takacaksın elinde ölçü aleti alırsan hangi kablonun ne olduğunu anlarsın az çok anlıyorsan takarsın çok karışık bir baglantısı yok.

ben uyuz oldum şımdı ya fallow me özelliği yok bende 35 lırayı cöpe mı attık şimdı :D:D
aldıgınız sensörun linkını verın bızde bakalım ;)

Geri