Film Camdan Ceza yemeye son!

Filmden ceza yiyenlerin makbuzuna filmden ceza yemiştir diye yazılıyormuydu.Yasada arka cam ön veya yan cam diye bir ibarede yok yani fark etmiyor.Ayrıca pot veya perdelerde kanuni değildiki modernleşmiş hali olsa ne olacak.

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim

bence siz yanlış anlıyorsunuz kafanız karışmış pod lar güneşlikdir bildiğiniz eski sürgülü perdelerin modernleştirilmiş klipsli hali güneşi kesmek için takılır ve çıkartılır çıkartıldımı normal camınız olur film ise kalıcıdır öyle takıyım çıkartıyım tarzında yapamassınız ama podu günde 50 defa 2 dakkada tak çıkart yapabilirsiniz..

kaldıki bu gün pek çok aracın standartında elektrikli yada raylı yan ve arka pardeler var...

benim aracımda da var standarttan bütün araçlarımda da vardı olmayanada takdım arka cama perde daha bu yaşıma kadar bir kere bırakın cezayı birinin bir laf etmişliği yok...
perde yada pot dediğiniz nedir takması çıkartması 10 saniye..

bence siz insanların kafasını karıştırmayın türkiye tarihinde perdeden pottan ceza yiyen bir insan gösterebilirmisiniz ben ömrü hayatımda duymadımki 1970 model araçlarda bile ben perde gördüm orjinalden..

bu gün hiç bir polis gelipde senin aracında orjinalden perde var yada sen bu araca perde alıp takmışsın diye ceza kesemez keserse kendi suç işler.. araçların orjinalinde olan bir şey için nasıl ceza kesilebilir bu gün Bmw mercedes audi opel vw gurubu toyota a dan z ye bütün markalarda perde vardır ve istenirse sonradanda resmi servislerde takılırda..

benim arabamda m3 film kaplı izmir binbir otodan yaptırdım 3 yılda garantili adam dedi ne polis nede vizede sorun cıkarırlar ve su an 5 ay oldu o kadar cevırmeyede gırdım. hıc bı sorun cıkmadı allahta basıma denk getırmesın ınsallah :))

bence siz yanlış anlıyorsunuz kafanız karışmış pod lar güneşlikdir bildiğiniz eski sürgülü perdelerin modernleştirilmiş klipsli hali güneşi kesmek için takılır ve çıkartılır çıkartıldımı normal camınız olur film ise kalıcıdır öyle takıyım çıkartıyım tarzında yapamassınız ama podu günde 50 defa 2 dakkada tak çıkart yapabilirsiniz..

kaldıki bu gün pek çok aracın standartında elektrikli yada raylı yan ve arka pardeler var...

benim aracımda da var standarttan bütün araçlarımda da vardı olmayanada takdım arka cama perde daha bu yaşıma kadar bir kere bırakın cezayı birinin bir laf etmişliği yok...
perde yada pot dediğiniz nedir takması çıkartması 10 saniye..

bence siz insanların kafasını karıştırmayın türkiye tarihinde perdeden pottan ceza yiyen bir insan gösterebilirmisiniz ben ömrü hayatımda duymadımki 1970 model araçlarda bile ben perde gördüm orjinalden..

bu gün hiç bir polis gelipde senin aracında orjinalden perde var yada sen bu araca perde alıp takmışsın diye ceza kesemez keserse kendi suç işler.. araçların orjinalinde olan bir şey için nasıl ceza kesilebilir bu gün Bmw mercedes audi opel vw gurubu toyota a dan z ye bütün markalarda perde vardır ve istenirse sonradanda resmi servislerde takılırda..

uygulamanın ne olduğuna değil mevzuata bakmak lazım..ona bakarsak bu ülkede şapka kanunu hala yürürlükte ceza yazılıyormu hayır yazılırsa kanunsuzmu olur oda hayır ama ilginç olur.

sanayi ve ticaret bakanlığı o aracın o şekilde piyasaya çıkmasında mahsur görmemişse bu araca kimse ceza yazamaz ama merakını giderecekse perdeli araçlara ceza yazıldığını çok gördüm(birebir)..perdenin resmi serviste takılması ona yasallık kazandırmaz..aynı modellerin sedan ve cupe tipi vardır sen sedan arabayı servise ver kes biç cupe yap çık trafige istwesdiin kadar resmi servis olsun ..kanun teknik deişiklik demiş buna filmde perdede rüzgarlıkda ekzosda zenonda....vs aklına gelecek her şey girer...

sen perdeden ceza ye kanunsuz diye git mahkemeye ,mahkeme servisten bilirkişi tain etsin bu aracın orjinalinde perde varmı yokmu sorsun..bilirkişide haliyle yok desin iş biter iki iki daha dört,sen istediğin kadar bunun perdeli yüksek modelleri var de o yüksek modelleri bağlar..

hayır arkadaş yazamazlar demişde neye göre,her aracın kendine has katalogu vardır en kuçuk civatasına kadar numaralandırılmış arşivlenmiş ister ital ister erli montaj hepsi san. ve tic. bakanlıgındadır. bir araç nasıl arşivlenmişe odur..

tamam arkadaşım biri perdeden pod dan ceza yerse konuşuruz tekrar bu mevzuları şu anda konuşmak çok boş havanda su döğmek sadece..

bunun perdeli yüksek modelleri var de o yüksek modelleri bağlar..

İşte o tam öyle olmaz bence.. ne yani? aynı araba modelde birinin perdesi fabrikada diğeri serviste takıldığı için farklı muamele mi görecek? Zaten öyle orijinal perdeli araçların olması, perdenin takılabilirliğini gösterir. varsayalım biri perdeli astra sipariş verdi ve perdeyle geziyor, diğeri perdesiz almış ama sonradan servisine taktırmış. ikincisi ceza yiyecek öyle mi? :D mahkeme farklı düşünür bence.. ya hepsine yasak koyacak yada serbest bırakacak.. yoksa koca opel fabrikası takmış biz bişi diyemeyiz, fakat sen sıradan vatandaş öyle taktıramazsın gibi bi durum ortaya çıkıyor. çünkü sonuç aynı = perdeli arka camlar.

çok boş ve gereksiz muhabbet gerçekden ben bile niye bu kadar uzattığımı anlamadım bırakın türkyieyi dünya tarihinde perdeden ceza yemiş bir araç yokdur.. saçma sapan yerlere gidiyor sohbet yok mahkemeymiş yok fabrika standartıymış yok expretizmiş uzadıda uzadı saçma sapan bir şey.. varmı tarihde perde den ceza yemiş kimse türkiyede ben kaç yaşıma geldim bir ton apuk supuk cezalar gördüm duydum hatta arkadaşım kırmızı ışıkda geçdi diye yaya ya bile ceza kesildi ama perde den ceza yiyen biri ömrü hayatımda ne duydum ne gördüm ne şahit oldum...

bu muhabbet ufo varmı yokmu gibi bir şey sadece konuşuruz ibr noktaya varmaz ama realite sabittir tak kardeşim pod unu perdeni bak yoluna keyfine..

Geri