GEELY kalitesi hakkında

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu 2. büyük çinli marka hakkında bazı konuları paylaşayım dedim. Geely denen marka çok agresif bi şekilde pazara girdi, ve nerdeyse vectra elegance donanımını 20500 ytl ye veriyor. Bende bu durumda alsammı diye tereddüt ettim ve bu konuda ufak bi araştırma yaptım.

Avrupa ve Uzakdoğu da değişik bölgelerde bu aracı alıp satanlar var ve son 1 yıldır kullanmışlar. ingilizce yurtdışı forumlarını taradım, ve şu sonuca vardım:
SAKIN GEELY ALMAYIN! paranızı sokağa atmayın. ingiltere de kullanan da singapur da kullanan da çin de kullanan da ortak olarak şunu söylemişler:
"Araç ilk alındığında psikolojik olarak çok rahatlatıyor, ancak 10.000 km de sorunlar başlıyor. Aracın özellikle alt takımı çok sorunlu, fren balataları 10.000 e gelmeden değişim istiyor" Bu ve bunun gibi pek çok kronik geely sorunuyla karşılaştım. Bizden önce satışa sunulan ülkelerde insanlar hiç mi hiç memnun değil. Almayı düşünen varsa bence 3 kez düşünsün çünkü çin otomobil haberleri gazetesi dışında 1 tane bile olumlu şey bulamadım (çin otomobil gazetesi de kalitesine olumlu yorum yapmamış, satış adedindeki patlamaya olumlu yorum yapmış)

bilgiler için sağol ... beklenmedik bişey değil...

ucuz çin mallarından nasıl bir kalite beklentisi olmuyorsa bence ucuz çin arabalarından da fazla bişey beklenmemeli, paylaşım için teşekkürler...

yaw bu arabalar kurtlar vadisindede kullanılıyomuu??? iskenderin arabalar fln...

çin malı kalitesiz olur diye düşünmemek lazım bence
çin kendi araçları üretip satmaya yeni başladığına göre bu şekil kalite sorunları normal sayılabilir, yani bu kalitesizliğin henüz yolun başında olmalarından kaynaklandığı fikrindeyim.
aynı şekilde servisleri ve yedek parçaları çok sorunlu olacaktır
ama taşlar yerine oturduğunda hala ucuz arabalar pazarlamayı başarabilirlerse o zaman pazara büyük darbeyi vuracaklardır
ama tahminimce bunun 10 yıl kadar bir süreci olur..

Hayatta almam alanada mani olmam:)
Toyota Logo vs Geely Logo
toyota-vs-geely.jpg

Mercedes C vs Geely Merrie 300
mercedes-c-vs-geely-merrie-300-proto.jpg

çin malı kalitesiz olur diye düşünmemek lazım bence
çin kendi araçları üretip satmaya yeni başladığına göre bu şekil kalite sorunları normal sayılabilir, yani bu kalitesizliğin henüz yolun başında olmalarından kaynaklandığı fikrindeyim.
aynı şekilde servisleri ve yedek parçaları çok sorunlu olacaktır
ama taşlar yerine oturduğunda hala ucuz arabalar pazarlamayı başarabilirlerse o zaman pazara büyük darbeyi vuracaklardır
ama tahminimce bunun 10 yıl kadar bir süreci olur..

Konunun amacı çin mallarını genelleme yaparak kötülemek değil, Geely denen markanın genel kalite seviyesi ile ilgili bilgiler vermek üzere açılmıştır. kalitesizliği demek daha uygun düşecek sanırım.
Sadece şunu aklımızdan çıkarmayalım: Çinliler sadece ucuz işgücü ile başarmıyorlar bazı şeyleri. Aynı zamanda en adi malzemeleri kullanıyorlar, bunun sonucu da açık. Ama tabiiki ne ka ekmek o ka köfte. Bu paraya bu kalite normal :D

Geri