GEELY kalitesi hakkında

garanti kapsamını okuyup o araçları bi 5 yıl kullansaydınız bu garantinin fasafiso bişey olduğunu bilirdiniz. normal bi opel garantisiyle geely nin verdiği garantiyi bir tutmayın arkadaşlar. Tata nın garantisi de meşhur mesela. Araç zırt pırt bozuluyor, bozuldukça yapılıyor, bazı parçalar garanti kapsamında bazıları değil. Ama hadi farzedin herşeyi garanti kapsamında yaptılar, 15 günde bi orası burası arızalanan bi sıfır aracı kim ister. Ayda 2-3 günü serviste geçirecek olduktan sonra git al bi tane 77 230.4 Mercedes, hiç değilse 3 ayda bi bakım yaptırıp binersin; karizması da bonus :D

Ayda 2-3 günü serviste geçirecek olduktan sonra git al bi tane 77 230.4 Mercedes, hiç değilse 3 ayda bi bakım yaptırıp binersin; karizması da bonus :D

süper tespit. sonuna kadar katılıyorum..

Baskı balata 10 binde, fren diskleri,pabuçları 5binde, amortisör ve ön düzen tertibatı 8-10 binde değişiyormuş. Yabancı forumlarda söylenenler bunlar. E her 10binde birde genel bakım yapılıyor. Astarı yüzünden pahalıya gelecek yani..

3 yıl 100 bin olması bile güzel bir şey bence. opel niye 2 yılda bırakıyor?? bunun tartışmasını hiç görmedim. tamam geely çok iyi demiyorum. ama adam vermiş işte 3 yıl garantiyi. iyi veya kötü.artı adamlar kurmuş ekibi, öyle böyle deseniz de bir standardı yakalamış. ve saç kalitesi bizim şu anda bile kullandığımız fiatlardan veya bir çok markadan düşük olduğuna hiç inanmıyorum. tek kelime adamları alkışlıyorum. üretip satıyorlar. öyle veya böyle adamlar satış patlaması yapmışlar. bugün gaztede okumuştum. şu aşamada bir opel kalitesinde olcak hali zaten yok. opel yılların tecrübesi. onlarda zamanla yakalarlar bu kaliteyi. ama bu fiyatlara göre bence alınabilecek araçlar. çin araçlarından özellikle chery e kafam bayağı yattı. kullananlardan yorumları duydukça daha çok seviyorum. ama dediğim gibi geely i pek bilmiyorum

İyi de.. Garanti süresinin uzun yada kısa olmasının aracın kalitesiyle alakası yok. Aracın üretiminden kaynaklanan bir arıza var ise, bu zaten ilk 1-1.5 yılda kendini gösteriyor, bunun üzerindeki her türlü arıza çok büyük ihtimalle kullanım hatasına girecektir.

Üstelik 2 sene garanti veren tek firma Opel de değil.

Mercedes - 2 yıl
BMW - 2 yıl
Saab - 2 yıl
Volvo - 2 yıl (Saab ve Volvo da mı güvenmiyor kendine?)
VW - 2 yıl
Mini - 2 yıl
Alfa Romeo - 2 yıl
Ford - 2 yıl
Peugeot - 2 yıl
Renault - 2 yıl

Garanti süresi, aracın kalitesinden ziyade, biraz da pazarlama yöntemi olarak görülmeli bence.

Çin otomobillerinin şu an bir çok açıdan kalitesi kötü değil, inanılmaz KÖTÜ! Bunu fuarda hem Geely'yi hem de Chery'i dikkatlice incelemiş birisi olarak çok rahat söylüyorum, arabaların herhangi bir parçası her an elinizde kalacakmış gibi eğreti ve basit duruyor. Türkiye yollarının şartları da gözönüne alındığında, Çin otomobillerinin bu kaliteyle nereye kadar dayanacağı meçhul.

Ama.. Japonlara da aynısını söylüyorlardı vakti zamanında. Şimdiki durumları malum. 10 sene önce Koreliler nasıldı, bugün nasıllar.

Çinliler de böyle böyle istenen kaliteye ulaşacaklardır. Ancak, henüz değil.

ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı verin adamlara hakkını size gerçeğinide yapsınlar dünyanın en büyük markalarıda çinde üretim yaptırıyo ...

bide su mantığı anlamıyorum yıllarca çakma taunuslara kus serilerine binen hatta hala gidip alan zihniyetin çinlileri laflarıyla idam etmesi.

komik durumlar ben sadece gülüyorum.

ne kadar ekmek o kadar köfte...

arkadaşlar bence dikiz aynanızda çin malı araba gördüğünüzde birakin geçsin, bekleyin uzaklaşsın sonra yola devam edin... gerçekten insan hayatını riske atiyor adamlar... ne olursa olsun garantiyi 5 yilda verseler malum kötü arabalar... düşünsenize frenleri boşalan bir çin otosu sizin opelinize baya bir hasar veriyor, o an ne düşünürsünüz? kötü baya...

aklima geldi bu arabaların ncap gibi bir testi varmi acaba?

Son düzenleme:
ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı verin adamlara hakkını size gerçeğinide yapsınlar dünyanın en büyük markalarıda çinde üretim yaptırıyo ...

bide su mantığı anlamıyorum yıllarca çakma taunuslara kus serilerine binen hatta hala gidip alan zihniyetin çinlileri laflarıyla idam etmesi.

komik durumlar ben sadece gülüyorum.

ne kadar ekmek o kadar köfte...

evet dostum bu konuda haklisin... benim bir müşterim çinde üretim yaptiriyordu zamanında ve bizim ithalatçılarımızın malın maliyetini düşük tutmak için pazarlık yaptiklarını anlatmisti bana... tabii çinli düz mantık pazarlık yok onlarda... mesela sağlam bir üretim için 20 dolar diyor bizim ithalatçi 12 dolara olmazmi bu iş diyor... çinlide olur tabiki niye olmasın deyip üretiyor malı ve numunesini yolluyor... bizim akıllı malı aldığında ne kadar dandik olduğunu görüyor çünkü malzemeden çalınmış oluyor haliyle... sonra da çin malları dandik gibi görünüyor ülkemde...

ama yinede çin malı arabaya binmem, bindirmem, aldırmam da (yakınlarıma tabii)... 2000 model corsama değişmem o sıfır km. mercedes çakmasını...

bence araçlara verilen garanti çok ama çok önemli. 1 yıllık fazla garanti bile şu anda çok ama çok önemli. eski astramda motorda bazı parçalar sorun çıkarmıştı. gidip garantiden hiçbir para vermeden yaptırdım. ayrıca astra nın parçalarının ne kdr pahalı olduğunu söylememe gerek yok sanırım. ayrıca 1-1.5 yıl içinde arac arıza yapmazsa 2. veya 3. yılda arıza yapmıycağı anlamına gelmiyor. bir dünya insan çok kaliteli bir araç bile olsa sorunlarla boğuşuyor. sorun kronik olduğunda ise canları çok yanıyor. niye mi? yetkili servisten cevap; garanti süreniz dolmuştur beyfendi. müşteri; peki ne kadar tutar ? servis; biz inceleyip size bildircez
ve tekrar servis arar; 1000 ile 2000 ytl arası beyfendi, fakat bu tahmini fiyat. bu durumla karşılaşanlara sorun bakalım 2 yıl garanti ile 3 yıl garanti arasındaki farkı. keşke opel de verseydi mercedes te verseydi.

Geri