GEELY kalitesi hakkında

Konunun amacı çin mallarını genelleme yaparak kötülemek değil, Geely denen markanın genel kalite seviyesi ile ilgili bilgiler vermek üzere açılmıştır. kalitesizliği demek daha uygun düşecek sanırım.
Sadece şunu aklımızdan çıkarmayalım: Çinliler sadece ucuz işgücü ile başarmıyorlar bazı şeyleri. Aynı zamanda en adi malzemeleri kullanıyorlar, bunun sonucu da açık. Ama tabiiki ne ka ekmek o ka köfte. Bu paraya bu kalite normal :D
o da doğru,zaten kötüleniyo diye söylemedim, bu gidişin 10 sene sonrası iyi biyerlere gelebilirler demek istedim.

crash testin fotolarını çeken görevlinin hale bakılırsa işlerine pek dört elle sarılmış bi halleri de yok :D çantası kolunda inceliyo aracı abla :D

onların oyle olucağı belliydi. 2 ay once gazetede gormustum 11 000 ytl ye kamyonet 12000 ytl ye minibus satılıyodu. bence onlar yuruyen tabut

arkadaşlar o kdr kötü yapıyolar diyorsunuz 3 yıl tam garanti veriyor adamlar. şaşırdım kaldım. sonra geely i bilmiyorum ama bu tarz yorumlar chery içinde olmuştu. alan kişilerin yorumlarını okuyorum ve gayet iyi diyorlar. chery de 3 yıl garanti veriyordu. ama geely markasını ilk defa burda duydum. bence daha zaman var. beklemek gerek. 1-2 sene sonra ne oldukları iiyice ortaya çıkar. ama bu özelliklerde bu fiyatlar beni hayrete düşürüyor

arkadaşlar o kdr kötü yapıyolar diyorsunuz 3 yıl tam garanti veriyor adamlar. şaşırdım kaldım. sonra geely i bilmiyorum ama bu tarz yorumlar chery içinde olmuştu. alan kişilerin yorumlarını okuyorum ve gayet iyi diyorlar. chery de 3 yıl garanti veriyordu. ama geely markasını ilk defa burda duydum. bence daha zaman var. beklemek gerek. 1-2 sene sonra ne oldukları iiyice ortaya çıkar. ama bu özelliklerde bu fiyatlar beni hayrete düşürüyor
Peki 3yıl veya 5yıl garanti veriliyorda niye 100.000km.sınırı var,sadece Çin arabaları için değil hepsi aynı.Delikanlılarsa,araçlarına güveniyorlarsa 100.000km.yide yükseltsinler görelim.Gerçi garanti olayıda pek inandırıcı değil mecburen servise bağlanıyon ve garantidende acısını çıkartıyorlar zaten. Odeğilde yollardada milletin başına bela olacaklar firenleri falan tutmayınca Allah muhafaza..Ucuz etin yahnisi olmaz arkadaşlar:)Oparaya alırım ikinci el temiz bir avrupa veya japon araba, binerim koçlar gibi...

Yanlış anlaşılma olmasın ama ben çin malını duyunca hemen tırsıyorum çünkü buyaz bir arkadaş motorsikletiyle(Çin malı,absli ve piyasada bayağı olan bir marka)düz yolda giderken ön firenleri kilitlenmiş ve havada takla atmışlardı.Sonuçta arkada oturan arkadaşı hayatını kaybetti,kullanan arkadaş haftalarca komada kaldı vede hafıza kaybı geçirdi.Benim anlatmak istediğim bu arabalar ucuz ve donanımlı olabilir ama insan hayatı hiçte ucuz değil...

Çok haklısın insan hayatı daha değerli

:alkis::alkis::alkis::good:
Yanlış anlaşılma olmasın ama ben çin malını duyunca hemen tırsıyorum çünkü buyaz bir arkadaş motorsikletiyle(Çin malı,absli ve piyasada bayağı olan bir marka)düz yolda giderken ön firenleri kilitlenmiş ve havada takla atmışlardı.Sonuçta arkada oturan arkadaşı hayatını kaybetti,kullanan arkadaş haftalarca komada kaldı vede hafıza kaybı geçirdi.Benim anlatmak istediğim bu arabalar ucuz ve donanımlı olabilir ama insan hayatı hiçte ucuz değil...

Çin mallarına; imalatı çinde yapılan mamullere genel olarak ve genelleyerek karşıyım. Bir tane dahi kaliteli imalatı olmazmı; yok işte.. Birşeyin ucuz olması o üründen sağlayacağınız faydanın, marjinal faydanın artacağı anlamına "artık" gelmiyor.. Çin ürünleri onlarca ekonomik terimin içine etti.

İlerleyen zamanlarda kaliteli olurlarmı bilemem ama ben günden güne dahada karşıyım bu ürünlere..

Son düzenleme:
Geri