Gezemedik den sonra araba arabamıdır..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sabah 80 tl lik benzin aldım karşıya git gel caddede arkadaşlarla takıldık ordan bizim bu tarafa geçdim bir arkadaşa uğradım evin kapısına geldim bir bakdım bilgi ekranında kocaman benzin pompası 50km yazıyor..

benki benzinin lafını etmeyen adamım ama bana bile gına geldi nedir kardeşim bu ya iki üçü günde bir 50 tl atıp atıp duruyoruz hap niyetine ışık yanıyor gene hemen..

bu arada benzin alırken sabah pompacı dedi ne kadar doğrudur bilmem bu libya furyası biraz dinsin benzine tekrar sağlam kallavi bir zam gelicekmiş..
:(

Bu gün benzine 9 kuruş zam gelmiş..

İş siyasete dönecek ama söyleyeyim.

Çare; ülkenin başına adam gibi adam bir adam geçirildiği zaman kendiliğinden bulunacaktır zaten.

O adam gibi adam kim mi?

:confused::confused::confused:
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
benim sorumun altında yatan soru da bu işte :confused:

yokki anasını satim...

her arkadaş kendi şehrine göre konuşuyor lpg taksamda lpg yetişmez haftasonu istanbulda ortaköyden sarıyere gitmeye kalkın 15 dakkalık yolu 4 saatte alırsınız keza cadde içinde geçerli.. yoksa ufak bir şehirde olsam trafiğide akışkan bir trafik olsa benzin bana o kadar dokunmaz.. zaten emekli oldum mu gidicem bu şehirden :D :D

istanbulun dışlarına buyrun. ş.içi en uzun gittiğim mesafe 5km :D, işe gidiş 3km. trafik ara sokaklarda biri park ederken sallanırsa oluyo.

o yüzden benzinle idare edebiliyorum. İst. içine de kırk yılda bir giriyorum kendi aracımla.

bide şöyle düşününce, benzin bu parayken istanbuldaki araç sayısı ortada. bi de benzin 2tl olsa ne biçim trafik olur. full egsoz gazı soluruz...
bu da polyanna point of view olsun :)

Arkadaşlar hangi motor olursa olsun, gidilen ilk 3 km de motor yakacağı en fazla akaryakıtı yakacaktır. Ancak 3 km den sonra normal sarfiyat seviyesine düşecektir. Bunun bilincinde olarak araçlarımızı yola çıkaralım derim...
Şehir değiştirme konusna gelince düz ayak ve trafiği az olan bir bölgeye yerleşmenizi tavsiye ederim. Ben açıkcası memleketime Dalyan/Muğla'ya yerleşeceğim. Umarım 1-2 seneye kadar da yerleşirim. Geçen yaz benim araba orada sehir içi-şehir dışı karışık 35 kuruş yakmıştı. Birtek kalkarken gazlıyorsun, sonrasında salına salına ilerliyorsun...

bide şöyle düşününce, benzin bu parayken istanbuldaki araç sayısı ortada. bi de benzin 2tl olsa ne biçim trafik olur. full egsoz gazı soluruz...
bu da polyanna point of view olsun :)

Aynen katılıyorum. Ayrıca arz talep meselesi, benzinden en çok şikayet edenler benzini daha çok kullanıyor genelde :p

Arkadaşlar hangi motor olursa olsun, gidilen ilk 3 km de motor yakacağı en fazla akaryakıtı yakacaktır. Ancak 3 km den sonra normal sarfiyat seviyesine düşecektir. Bunun bilincinde olarak araçlarımızı yola çıkaralım derim...
Şehir değiştirme konusna gelince düz ayak ve trafiği az olan bir bölgeye yerleşmenizi tavsiye ederim. Ben açıkcası memleketime Dalyan/Muğla'ya yerleşeceğim. Umarım 1-2 seneye kadar da yerleşirim. Geçen yaz benim araba orada sehir içi-şehir dışı karışık 35 kuruş yakmıştı. Birtek kalkarken gazlıyorsun, sonrasında salına salına ilerliyorsun...

işte ben o ilk 3kmlerle gidip geliyorum sürekli :rolleyes:

toplam rakam şişmedikçe xx/100km çok etkilemiyor.

Elektrikli araç alacagım, bir tarafa rüzgar enerijisinden elektrik üretmek için pervane, diger tarafada güneş enerjisinden elektirk için panel attık mı, ben alası yok :)

Akaryakıtla bu iş olmaz , çünkü vergi çok fazla

Elektrikli araç alacagım, bir tarafa rüzgar enerijisinden elektrik üretmek için pervane, diger tarafada güneş enerjisinden elektirk için panel attık mı, ben alası yok :)

Akaryakıtla bu iş olmaz , çünkü vergi çok fazla

hatta elektrikli aracınıda kendin yapıcaksın çok ucuza gelir.. :D

ben oğlana kuvvetlicene bi akülü alıcam kafaya koydum
h.içi ben işe gider gelirim h. sonu oğlan binsin :D:D

ben oğlana kuvvetlicene bi akülü alıcam kafaya koydum
h.içi ben işe gider gelirim h. sonu oğlan binsin :D:D

işe yararsa haber verde bende alıyım bir tane kendime onların hummer şeklinde olanları var çok hoşuma gidiyor :D

Geri