Göğüsteki havalandırma sesine son

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan decoder
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benimde arbayı çalıştırırken veya rolanti dütüğü zaman ses geliyor orası olabilirmi

benim 2001 model vectra da da aynı şekilde zırıltı sesi var ve o yüzden aracımı satmak için internet sitesine ilanı verdim,vecra b kasalarınki astralarınkinden farklı,vectra b kasaların sökümü hakkında bilginiz varmı?benim aracımdaki zırıltı sesi kaloriferi açınca veya bozuk yolda seyir halindeyken oluyor. bu arada çalışmanız çok güzel olmuş,emeğinize sağlık,kaç gündür kafayı yiyordum o zırıltı sesinden dolayı,

hortlatmak gibi oldu ama bugün benim aracın o parçasını sökemedim, tornavida yardımıyla ucundan kaldırabildiğim kadarıyla altına zaten beyaz silikon sıkmışlar, ve korkarım iki taraflı yapışacak şekilde yapılmış.
ama yine de benimkinden çok nadir olsa da ses geliyor.

benim vectradaki ses iyice arttı bugünlerde uğraşmayı düşünüyorum,

kardeşim çalışmayı uygularsan fotolarını bekliyoruz malum bi vectrada bizde var açarken kırıp dökmeyelim hem :)

bu işle dün kendi aracımla uğraşmıştım bugünde konuyu gördüm:D ben işyerinden getirdiğim kalın kaliteli çift taraflı bant ile yapıştırdım şimdilik ses yapmıyor ama soğuk sıcaktan etkilenip yapar mı bilmiyorum yaparsa ilk işim halıfleks yada halı kaydırmaz kullanmak olacak :D eline sağlık güzel olmuş ;)

Arkadaşlar ben yeni aldım arabamı Decoder arkadaşın izalasyonunu yaptığı o parçanın oralardan parke taşlı vb. yollarda zırıltı, zangırdama vb. bir ses var ama nadiren duyuluyor özellikle titreme çok olduğunda ve dikkat ettim klima sıcakta çalıştıktan sonra daha çok var gibi. Sizce tarifime göre bu ses o parçanın sesi midir? Teşekkürler.
yeniden kastınız sıfır bir astra ise h kasa veya j ise bilgim yok ama ikinci el astra g ise ve cıtırtı tarzı bir ses ise % 100 aynı parca
benimde arbayı çalıştırırken veya rolanti dütüğü zaman ses geliyor orası olabilirmi
Astra g göğüsteki cıt cıt cıt tarzı ses o havalandırma ıgarasıdır

bu işle dün kendi aracımla uğraşmıştım bugünde konuyu gördüm:D ben işyerinden getirdiğim kalın kaliteli çift taraflı bant ile yapıştırdım şimdilik ses yapmıyor ama soğuk sıcaktan etkilenip yapar mı bilmiyorum yaparsa ilk işim halıfleks yada halı kaydırmaz kullanmak olacak :D eline sağlık güzel olmuş ;)
Arkadaşlar bu konuda şunu net olarak diyebilir bant her kadar kaliteli olursa bandın yapışmasını sağlayan yapıştırıcı sonucta cözülebilir bir maddeden ve sıcağı görünce cözülür buda uygulamanızın ömrünün kısalması demektir sadece sıcakta değil soğuk havadada donup yapışma özelliğini kaybediyor tavsiyem yapışmayacak bir bir malzem kullanın ben fikir aklıma geldiğinde ve uygulamayı yaptığım en mantıklısı halıfleks gelmişti ama hanımların buzdolaplarında kullandıkları kaydırmaz halıfleks türü plastik ve yumuşak bir malzeme var bu uygulamda en güzel sonucu onunla alırsınız

kardeşim çalışmayı uygularsan fotolarını bekliyoruz malum bi vectrada bizde var açarken kırıp dökmeyelim hem :)
tabi yapar yapmaz yayınlayacağım...

Geri