Görüşlerinize ihtiyacım var! Fan kademelerinde dengesizlik var

Mahmt12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler diliyorum. Benim 2014 model opel astra j 1.4 T (otomatik benzinli) aracım var. Uzun zaman önce hararet sorunu yaşıyordum ve bundan dolayı termostat, devirdaim, yağ soğutucusu gibi parçalar değişti. Bunlar hep tıkanmış olduğu için soğutma sistemi iyi çalışmıyormuş. Neyse hararet sorunu çözüldü çok şükür. Ama radyatör fanı çok yüksek kademede ve gereksiz yere çalışıyor. Mesela hepi topu 10 km yol gidiyorum ışıklarda durunca bir bakıyorum fan 3. kademeye çıkmış oluyor. Bir müddet çalışıp sonra tamamen duruyor. Ayrıca diyelimki 6 7 dk lık bir yol gittim ve aracı durdurup markete gideceğim (o sırada fanın 2. Kademede çalıştığını duyuyorum) ve geri dönüp arabayı çalıştırdığımda fan 2. kademede çalışmaya başlayıp hemen 3. kademeye geçiyor. Radyatör tıkalı dediler temizlettim sorun yine var. Motorun sağındaki Müşür arızalı dediler değiştirdim sorun yine var. Bilgisayara bağlıyorlar herhangi bir hata vermiyor. Ama biliyorum ki gereksiz yere 3. kademeye çıkan bir fan var. Sizce ne yapmalıyım? Uzun yola çıkacağım görüşlerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tek ihtimal aklıma geliyor. Radyatör halen tıkalı...

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sistemin içine temizleyici atıldımı yedek su deposuna giren boruların hepsine bak motor sıcak iken hepside sıcak mı ve sistemde hava varmı varsa hu şekilde davranır araç ta gitmez düzgün zaten

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Mahmt12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mahmt12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemin içine temizleyici atıldımı yedek su deposuna giren boruların hepsine bak motor sıcak iken hepside sıcak mı ve sistemde hava varmı varsa hu şekilde davranır araç ta gitmez düzgün zaten

Sisteme direkt temizleyici atılmadı. Batman da bunu yapacak biri olduğunu da sanmıyorum. Borular sıcak onlarda sorun yok. Sistemdeki havayı nasıl almalıyız? Usta bana su deposunun kapağını açık bırak 1 gece kalsın zaten havası çıkar diyor ben de öyle yapıyorum. Ama halen arada gaza basınca su sesi geliyor. Usta da havası var uzun yolda kendi havasını atar diyor. Siz ne diyorsunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sisteme direkt temizleyici atılmadı. Batman da bunu yapacak biri olduğunu da sanmıyorum. Borular sıcak onlarda sorun yok. Sistemdeki havayı nasıl almalıyız? Usta bana su deposunun kapağını açık bırak 1 gece kalsın zaten havası çıkar diyor ben de öyle yapıyorum. Ama halen arada gaza basınca su sesi geliyor. Usta da havası var uzun yolda kendi havasını atar diyor. Siz ne diyorsunuz?
Su sesi geliyorsa radyatörün solunda hava alma yeri var orayı ac motor çalışırken soğuk olsun varsa çıkar su sesi gelmeye devam ederse petek tıkalıdır degismesi gerekli sabahtan beri kendi aracimda petekle uğraşıyorum lpg olduğundan atamıyor havayı tam rampada yığılıyor

Mahmt12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su sesi geliyorsa radyatörün solunda hava alma yeri var orayı ac motor çalışırken soğuk olsun varsa çıkar su sesi gelmeye devam ederse petek tıkalıdır degismesi gerekli sabahtan beri kendi aracimda petekle uğraşıyorum lpg olduğundan atamıyor havayı tam rampada yığılıyor

Anladım teşekkür ediyorum denicem bu dediklerinizi