Gsİ almak İstİyorum yardim ?

mertcan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar meraba küçüklük hayalim olan 94-97 kasa astra gsi almak istiyorum pek bi bilgim yok aramızda kullanan varmı teknik özellikleri nedir izmirde temizini bulabilirmiyim şimdiden tesekür ederim :)

93 ya da 94 model orjinal body kitli olanları tercih et temiz bulabilirsen.

gsi hastalık gıbıdır bınn ınmek ınen bınmek ıstemez alıcaksan 92 ve 96 olanları arasını al sfi cok farklıdır

93-96 modellerin arası SFI motorludur, bodykit ve jant ayrıcalığı var. Ancak sunrooflu ve temiz bir GSI için 2-3 ay araştırma yapmanız gerekir ve 16 17 bin lirayı gözden çıkarırsınız.

Ecotec var bende .uzun yolda 20 kuruş yakıyo.suyu bitmis conta yakmıs.gsı olanlar dikkat etsin yol bilgisayarına baksın.hırpalanmamış gsı bulursan satmak istemezsin

Ecotec var bende .uzun yolda 20 kuruş yakıyo.suyu bitmis conta yakmıs.gsı olanlar dikkat etsin yol bilgisayarına baksın.hırpalanmamış gsı bulursan satmak istemezsin

20 kuruş nasıl yakar ya :S ya sizin matematiğiniz yok yada çok fena yalan söylüyosunuz?

20krş x 100km = 20 TL / 4,72 = 4,2 litre

şu an piyasanın en az yakan dizel arabası bile uzun yolda bu rakamı yakalamakta zorlanırken sen 90 küsür model GSİ benzinli arabadan bu değeri mi alıyosun... bi gidin işinize ya...

Lpg vardır. Benim aracımda 21 krş yakıyor. 2,63 lira bp'nin lpgsi. Yaklasık 8lt/100km.

20 kuruş nasıl yakar ya :S ya sizin matematiğiniz yok yada çok fena yalan söylüyosunuz?

20krş x 100km = 20 TL / 4,72 = 4,2 litre

şu an piyasanın en az yakan dizel arabası bile uzun yolda bu rakamı yakalamakta zorlanırken sen 90 küsür model GSİ benzinli arabadan bu değeri mi alıyosun... bi gidin işinize ya...

LPG li olamaz mı?Biraz fazla iddialı olabilir belki bu astranın ama bnm araç da 160 krş yaktı uzun yolda..Vectra C 1.6 elegance.. Üzmeden kullanım.. Yol bilgisayarı 7.4 lt gösteriyor.. Gazı PO dan alıyorum..Hafta içinde litre fiyatı 2.60 idi.. 2.60x7.4=192 krş.. Geçtğimiz sene Ankara'ya gidip gelmiştim..Toplam 800 km..Zaman zaman 150-160 ile seyir ettim ancak hiç 90 ın altına inmedim..Yol bilgisayarı 6.3 ortalama göstermişti.. 130 tl lik gaz aldım..50 lt gaz yapar.. 100 kmde 6.3 lt ortalama yaktıysam eğer, 800 kmde 6.3x8=50.4 yapar..Yani yol bilgisayarı verileri doğru..Uzun yolda da 160 krş yakmış oluyor bu hesaba göre..

Turbo beslemeli araçlar için bu değerler imkansız ve sizin corsanız da turbolu ama bu astra atmosferik...Daha tutumlu oluyor atmosferikler ve gazı kökleseniz bile belirli bir limitte yakıyor oysa turbolar bastığınız kadar yakar.

ya benim scooterım 5 litre yakıyodu abicim. hiç mi yokuş çıkmıyo bu araba yada hiç mi cellallenip gaza basılmıyo. 8 yıl astra g kullandım 8 litreden aşşa hiç benzin yakamadım. şimdi gsi var 11 in altına inemedim. ne yani benim mi ayağımın ayarı yok sizin arabalar mı hiç yakmıyo anlamadım valla...

Uzun yolda 11 lt mi?

Geri