Gsİ almak İstİyorum yardim ?

ya benim scooterım 5 litre yakıyodu abicim. hiç mi yokuş çıkmıyo bu araba yada hiç mi cellallenip gaza basılmıyo. 8 yıl astra g kullandım 8 litreden aşşa hiç benzin yakamadım. şimdi gsi var 11 in altına inemedim. ne yani benim mi ayağımın ayarı yok sizin arabalar mı hiç yakmıyo anlamadım valla...

Bende seat leon 1.6 8V müsrif hitler motoru var, şehir dışında 140-150 km hızlarla seyrederek 5000 devir civarında 8.2 litre benzin 9 litre de lpg tüketiyor, şehir içinde ise 8-8.5 litre tüketimi yakalıyorum alt devirleri kullanarak, afyon trafiği çok sakindir. Küçük hacimli atmosferik motorlar uzun yolda gerçekten çok az yakıyorlar, 1.2TSI 1.0ecoboost gibi motorlar olmadıkça lpgsiz binilmez benzinli arabalara. Velhasıl uzun yolda lpg ile 20 kuruşlar çok normal, 100km hıza sabitlersem ben de 18-20 kuruşları görüyorum. Vectra c 1.6, astra G-H 1.6 gibi arabaların 15-16 kuruşları görmesi çok normaldir.

Bende seat leon 1.6 8V müsrif hitler motoru var, şehir dışında 140-150 km hızlarla seyrederek 5000 devir civarında 8.2 litre benzin 9 litre de lpg tüketiyor, şehir içinde ise 8-8.5 litre tüketimi yakalıyorum alt devirleri kullanarak, afyon trafiği çok sakindir. Küçük hacimli atmosferik motorlar uzun yolda gerçekten çok az yakıyorlar, 1.2TSI 1.0ecoboost gibi motorlar olmadıkça lpgsiz binilmez benzinli arabalara. Velhasıl uzun yolda lpg ile 20 kuruşlar çok normal, 100km hıza sabitlersem ben de 18-20 kuruşları görüyorum. Vectra c 1.6, astra G-H 1.6 gibi arabaların 15-16 kuruşları görmesi çok normaldir.

ozaman benim arabam çok yakıyo ...

Biraz sıkıntı var gibi evet. Benim eski aracım vectra cdx ile 48 lt lpg ile 630 km uzun yol gittiğimi bilirim. Buna antalya şehir içide dahil hatta.

ozaman benim arabam çok yakıyo ...

şüphesiz...o2 sensörü, hava akışmetre, hava yakıt filtresi buji kablo bobin, aklınıza ne geliyosa hepsi etkiliyor yakıtı bilirsiniz. BMW M5 E39 uzun yolda 7.5 litreye yakın yakıyor, Mercedes E55 AMG de 8.5 litre civarı yakıyor, her bayır çıkışın bir inişi oluyor, ortalama tüketim de böyle bişey.

Aynen bahadır abi ve mert in söylediklerine katılıyorum yakıtı etkileyen bir diğer faktör de şanzumandır..

Geri