Hangi Lastik (Anket)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Alper-PD
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hangi Marka Lastik

• Michelin

Oy: 87 39.4%
  • Bridgestone

Oy: 41 18.6%
  • Lassa

Oy: 17 7.7%
  • Fulda

Oy: 2 0.9%
  • Continental

Oy: 16 7.2%
  • Dunlop

Oy: 6 2.7%
  • Petlas

Oy: 3 1.4%
  • Falken

Oy: 0 0.0%
  • Goodyear

Oy: 13 5.9%
  • Nokian

Oy: 4 1.8%
  • Kumho

Oy: 8 3.6%
  • Pirelli

Oy: 8 3.6%
  • Sava

• Toyo

Oy: 3 1.4%
  • BF Goodrich

Oy: 2 0.9%
  • Hankook

• Federal

• Debica

Oy: 1 0.5%
  • Syron

• Yokohama

Oy: 7 3.2%
  • Nankang

• Marshal

• Sonar

• Falken

• Firestone

• GT Radial

• Nexen

• Gislaved

• Roadstone

• Accelera

• Kullanılan toplam oy
    221
1993 model corsamda 8 yıl önce taktırdığım lastik var kolay kolay asin miyor ve uzun süre kulan ma olanagi sagliyor tahmin ediyorum bu mesajdan sonra herkez itiraz etcek
ya itirazım latiğe değil. size bir önerim olacak her şey gibi kauçuğunda bir kulanım ömrü var ve sizi temin derim bu 8 yıl kesinlikle değil.

Kışlık Lastiğim Michelin Energy. Erzurum'un buzunda 1 kez bile mahçup etmedi beni. Yazlıkları ise Bridgestone Tourranza (yanlış yazmış olabilirim) aldım. Ondan da memnunum.

dunlop sp9000 kullanmıştım.ilk 5000 km harika işler çıkarmıştı ama sonrasında ciddi zayıflıklar başladı.çok sağlam bir lastik o kadar keskin çukurlara girdiğim halde balon bile yapmadı.lassa impetus sport ve roadstone(modeli hatırlamıyorum ama v desenli)ikisi de kaza yaptırmaya müsait bir lastikti.şuan avon kullanıyorum ortalama bir lastik.

şuanki lastiğimin ömrü bitince good-year optigrip ya da pirelli p7 cinturato denemek istiyorum...

dunlop sp9000 kullanmıştım.ilk 5000 km harika işler çıkarmıştı ama sonrasında ciddi zayıflıklar başladı.çok sağlam bir lastik o kadar keskin çukurlara girdiğim halde balon bile yapmadı.lassa impetus sport ve roadstone(modeli hatırlamıyorum ama v desenli)ikisi de kaza yaptırmaya müsait bir lastikti.şuan avon kullanıyorum ortalama bir lastik.

şuanki lastiğimin ömrü bitince good-year optigrip ya da pirelli p7 cinturato denemek istiyorum...
Uzun yıllar Michelin kullandım, beni hiç sıkıntıya sokmadı, üzmedi. Bu sene İzmir'de uygun fiyata Michelin bulamayınca, bir arkadaşın aracılığı ile Pirelli P6 cinturato aldım. Bu markanın sert karekterli lastikler ürettiğini biliyorum. Bu hafta başı lastikleri takdırdım. Malum asıl konforunu uzun yolda belli eder ama şimdilik bir sorun yok gibi. (Gönlüm halen Michelin'de)

Nokian lastik severler izmirdeki distribütör el değiştirmiş şu an tedarik yok millet te elindeki stoğu eritmeye çalışıyor Lastik düşünenler değerlendirsin derim..Nokian H serisi özellikle Michelin ayarında bir lastik..

kaliteli lastik için CONTINENTAL varken Fransızları zengin etmeyin boşu boşuna :)

bütçeye uygun ve kaliteli olacaksa kesinlikle LASSA derim. LASSA yerine BRIDGESTONE alıp Formula-1 reklam bütçesini karşılamak istiyorsanız siz bilirsiniz! :)

bütçe ilk derecede önemli derseniz KUMHO olabilir...

Türkiye şartları için biraz yumuşak hamurlu olsada, gerek konfor, gerek fren mesafesi, gerekse ıslak zeminde tutunma kabiliyetiyle michelin diyorum...

Türkiye şartları için biraz yumuşak hamurlu olsada, gerek konfor, gerek fren mesafesi, gerekse ıslak zeminde tutunma kabiliyetiyle michelin diyorum...

kaliteli lastik için CONTINENTAL varken Fransızları zengin etmeyin boşu boşuna :)

bütçeye uygun ve kaliteli olacaksa kesinlikle LASSA derim. LASSA yerine BRIDGESTONE alıp Formula-1 reklam bütçesini karşılamak istiyorsanız siz bilirsiniz! :)

bütçe ilk derecede önemli derseniz KUMHO olabilir...

zengin etmeyin diyorum Fransızları alla allaaa :)

Geri