hangisini önerirsiniz? vectra C, toyota corolla, Chevrolet cruzee

Eğer bulunabilirse son model 2009 vectra c..Satılıklarda görmüştüm bir yıl kadar evvelinden..Yoksa bile 2008i tercih edilebilir.Toyota corolla yavan kalıyor,cruze çoktan elendi :)
sitede bir tane 2009 varmış :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09-model-dizel-otomatik-vectra-73660533/detay
150.000 km de dizel. fiyatıda istediğim aralık dışında.
bu 2009 lardan çok yok heralde. 40-50 bin km de comfortlar var ama en yükseği 2008.
eleganslar ya 100.000 üzerinde yada 100.000 e çok yakın.sırf donanımı için temiz km si az bi vectra düşene kadar bekliyecem heralde.tabi nasibimizde başka araç varsa onu bilemem :)
ilk arabamı alırken 97 corolla, fiesta, doblo ,fiat albea ...önüme ne gelirse bakıyordum. en sonunda 2001 laguna alacakken vectra B 2.0 CD gördüm. o kadar araba içinde tek baktığım opel di ve ilk aracım oldu. opel almak aklımın ucunda yokken şimdi 3. opele biniyorum. nasipse 4. de yolda.

Son düzenleme:
Kimse satmıyor hocam arabanın ekmeğini yemeden :) Bu iş böyle her zaman..
Vectra C birde 2009 model olursa bence diğer seçenekleri eleyin gitsin..
Az sayıda vardır belki ama ben dizel bakmam,benzinliydi çok iyi hatırlıyorum siyah ve dipdiriydi fiatıda 35bin tl civarıydı..oyhhh olsada binsek :D

Kimse satmıyor hocam arabanın ekmeğini yemeden :) Bu iş böyle her zaman..
Vectra C birde 2009 model olursa bence diğer seçenekleri eleyin gitsin..
Az sayıda vardır belki ama ben dizel bakmam,benzinliydi çok iyi hatırlıyorum siyah ve dipdiriydi fiatıda 35bin tl civarıydı..oyhhh olsada binsek :D
dizel düşünmüyorum. bu güne kadar lpg ile araç kullandım. pek sıkıntı yaşamadı. dizele binen en iyisi dizel diyor ama benim alabileceğim dizellerin nerdeyse hepsi 130 bin üzeri araçlar. alman araçları 400 bin rahat gider diyenlerde var ama evveliyatını bilmek lazım. sıfır bi alman alsam 400 bini görürrüm ama ikinci elde kimseye güvenilmiyor. :)

hocam bu aracın tartısılmaz sekılde dunya pıyasasında yeri var amacınız golfu kötülemekse zor :)
amaç aracı kötülemek değil. golf "sınıfında" güzel bir araba. orta alt gelir grubuna hitap eden kaliteli arabalardan önde gelenlerden. ama golf ile aynı fiyata bir üst sınıf araçlar var. bu durum golfü fiyat- sınıf katogorisinde ederin den pahalı bir araç yapıyor.
bir aracın çok fazla alıcı bulması o aracı kaliteli yapmaz bence. bundan 7-8 sene önce trafikde toros ve şahinlerden geçilmezdi. sahini olan iyi arabaya biniyorum derdi. şimdi de hyundai accent bu katagoride taksicilerinde yardımıyla yer almakta. şimdi bu araçlar golf den iyi araçlar denilebilirmi? bu araçlar satılırken golf de satılıyordu ama iyi değilmiydiki ilgi görmüyordu.
tekrardan yalış anlaşılmasın diye söylüyorum. golf güzel bir araç, aracı kötülemiyorum ama ederinin üzerinde bir fiyata sahip. :)

ikinci el dizel piyangodur biraz ...
zira bilemezsin daha önce nasıl kullanılmış bakımları zamanında yapılmış mı vs. emin olamazsın yani...
o yüzden ikinci elde tercih benzinliden yana olmalı hatta mümkünse lpg taktıracaksınız bile lpgsiz alın kendiniz taktırın...( bence )

Son düzenleme:
30-40 binde bir dizel yada sıfır bir dizel almassam gerçekten piyango olur. 30 bindeki dizellerde fiyat konusunda benden uzaklar zaten. lpg en iyi seçim benim için de.

temizinden bir vectra c elegance ne avensis aratır ne başka bir araba. evladiyelik binilecek araba...

kesinlikle Vectra C elegance olursa bide dadından yinmez.. o konsolu o rahatlığı o konforu hiçbirinde bulamazsın..

168473_10150098903789026_603159025_6146991_6996001_n.webp

opelin konsol konusundaki başarısı zaten emsallerinin oldukça önünde.
96 model vectralarda olan konsol hangi 96 model (aynı fiyat aralığında tabi) araçta var. ben ondan güzelini görmedim.
şimdi insignia daki konsol çok hoşuma gidiyor. diğer markaların konsollarına fark atar bence. zaten Cruze tercih etme sebeplerimden biri de insignia konsolonu andırmasıydı :)

Geri