hangisini önerirsiniz? vectra C, toyota corolla, Chevrolet cruzee

ben olsam hiç düşünmeden 2007 2008 40 50 bin km de bi wv golf 1.4 tsi alırım 30,000 tl ye bile harika golfler var ayrıca bu arabalar alırkende iyidir satarkende wv golf tek geçerim :bir:
gerçekten golf güzel araç ama şimdi hatchback astra kullanıyorum. sedan araç daha güzel geliyor gözüme. hem segmet olrak bir üst segment araçlar daha oturaklı oluyor bence.

bahsettiğin özellik ( ayna mevzusu ) 1992-94 model renault safrane lerde vardı ... :)

avensis iyi araba hoş araba ama vectra'nın elegance donanımının 3'te 1 yoktur. ayrıca 2.0 motor düşünüyorsanız d4 motor tipi oluyor toyotada lpg takılamıyor. daha doğrusu sıralı sistem olmuyor. tek nokta enjeksiyonlu sistem takılıyor ve çok sağlıklı çalışmıyor...

donanım olarak haklısın vectrada perdeler bile elektrikli. birde C2 ilanına bakarken görüdm geri vitese takınca sağ ayna sağ arka tekeri göstiyor diye bir özellik yazmışlar. hayretler içinde kaldım vallaha:) bir akrabada BMW 5.20 var onda yok bu özellik :)
2.0 almayı düşünmüyorum. 1.6 motor çok performans beklemediğimden beklentilerimi karşılardiye düşünüyorum.avensislerde tüple ilgili bir sıkıntı olduğunu bilmiyordum. bilgi için teşekkür ederim. 1.6 avensiste lpg sıkıntısı varmı ?
ayrıca vectra da uyum konusunda lpg ile ilgli bir sıkıntı varmı? lpg li almayı düşünüyorum. lpg yoksa da taktırıp kullanıcam.
vectranın elegance donanımı süperdir :) evet aynalar geri vitese takınca aşağıya iniyor falan. deli donanım var yani :) avensisin sadece 2.0 motorunda sıkıntı var. 1.6 motoru valvetik motor diye geçiyor 132 bg olması lazım.lpg'de 1.6 motorun sıkıntısı yok. vectradada lpg konusunda sıkıntı yok. bende 1.6 c1 kasa var zavolli lpg takılı en ufak bir sorunum yok. vectranın c1 kasası 100 bg c2'ler 105 bg olması lazım. ama avensisle 0-100 arasında sadece 1.4 saniye var. benim tavsiyem vectra c2 elegance olur...

golf falan avensis ve vectranın yanında yalan olur. c segmenti araç sonuçta...

Benim listem-aşağıdaki arabaların fiyatlarını kesin olarak bilmemekle birlikte-şu olurdu:
1-VW Jetta 1.9 dizel Midline ya da üstü (bir eski kasa)
2-Ford Focus 1.6 TDCİ (tabiki bir eski kasa ve makyajsızı)
3-Biraz farklı olacak ama Peugeot Partner Tepee en yüksek donanımlısı

bahsettiğin özellik ( ayna mevzusu ) 1992-94 model renault safrane lerde vardı ... :)
bir akraban 2012 jetta aldı onda bu özellik yok passatda var keşke birazdaha sıksaydımda yeni passatlardan alsaydım diyordu.jettada olmayıpda passatta var olan özelliklerin arasında bu ayna meseleside vardı. 80-90 bin tl lik araçta olan özelliğin alabileceğim bir araçta olmasına şaşırmıştım. renault ların özellikleri hakkında hiç bir bilgim yok ama 92 modele koydularsa helal olsun vallaha. özellik çok büyük bir şey değil ufak maliyetle insan kendisi bile yapabilir (forumdaki ethem abi gibi :)) ama o senelerde bunu düşünmüş olmaları taktire şayan.

vectranın elegance donanımı süperdir :) evet aynalar geri vitese takınca aşağıya iniyor falan. deli donanım var yani :) avensisin sadece 2.0 motorunda sıkıntı var. 1.6 motoru valvetik motor diye geçiyor 132 bg olması lazım.lpg'de 1.6 motorun sıkıntısı yok. vectradada lpg konusunda sıkıntı yok. bende 1.6 c1 kasa var zavolli lpg takılı en ufak bir sorunum yok. vectranın c1 kasası 100 bg c2'ler 105 bg olması lazım. ama avensisle 0-100 arasında sadece 1.4 saniye var. benim tavsiyem vectra c2 elegance olur...
vectra kullanıcısıysan bir sorum olacaktı. daha önceden 2 tane vectra kullandım B ve B2 kasa.araçlarımda yaşadığım sıkıntı ufakda olsa ses gelme sıkıntısıydı. bir yerdeki tıkırtıyı kesince diğer tarafdan tıkırtı gelmeye başlıyordu. bir kapı içinden ses gelir, bi torpidodan ,bi arka tarafdan illa bir tıkırtı olurdu aracımın içinde. ses yalıtımı konusunda C kasası nasıl acaba. araçla yolculuk yaptım ama ilk bindiğinde insan birşey duyamıyor. kullandıkça sesleri ayırt edebiliyor. senin kullanıcı olarak bu konuda yaşadığın sıkıntı varmı acaba?

vectra kullanıcısıysan bir sorum olacaktı. daha önceden 2 tane vectra kullandım B ve B2 kasa.araçlarımda yaşadığım sıkıntı ufakda olsa ses gelme sıkıntısıydı. bir yerdeki tıkırtıyı kesince diğer tarafdan tıkırtı gelmeye başlıyordu. bir kapı içinden ses gelir, bi torpidodan ,bi arka tarafdan illa bir tıkırtı olurdu aracımın içinde. ses yalıtımı konusunda C kasası nasıl acaba. araçla yolculuk yaptım ama ilk bindiğinde insan birşey duyamıyor. kullandıkça sesleri ayırt edebiliyor. senin kullanıcı olarak bu konuda yaşadığın sıkıntı varmı acaba?
valla tek sıkınıtsı viraj lastikleri. arabayı 38 derece sıcaklıkta aldım tık ses gelmedi. havalar soğuyunca gacırdama sesleri geldi. resmen şok olmuştum :D ama4 tanesi 20 tl falan değiştirince sıkıntısı kalmıyor. kesinlikle tıkırtı cıtırı yok benim arabamda...

yok abı bence hiç aratmaz bile ayrıca 1.4 tsi motor ıkısnın motorundan da çok daha iyi bence golf harika her konuda
valla c segmentinin boyutları belli iç hacmi belli. vectrayla ancak passat karşılaştırılır. golf'ün esamesi okunmaz...

Geri