hiç iyi değilim

Şimdi senin gibi dertli ve genç birine dertlenme demek zor.Senin yaşadıklarının kat ve kat fazlasını yaşadım vakti zamanında.Bizim gençliğimizde sizin dertleriniz vardı,hemde fazlasıyla.O zamanlar böyle doktorlar falanda yoktu.Oncelikle doktor yardımı al.Sonra doktorun dediklerini harfiyen uygulamaya çalış.Kendini ve etrafını fazla dinleme.Bu devirde insana kendisi ağır geliyor,birde etrafı taşıma.Bak şehit aileleri bile yaşamına bir yerden sonra devam ediyor.Parasızlık ve mekansızlık; bunların hepsi gelip geçici.Hayat bir savaş.Galip çık bu savaştan ve ardına bak de ki yenemedin beni len hayat de.Hem de öyle bir de ki sana bulaşamasın bu olumsuzluklar.Kendine bir meşgale bul.
Gün gelecek bu yaşadıkların sana komik gelecek.Araba diyorsun,ben 40 yaşında araba sahibi olabildim.Evlenme,kız arkadaş,çoluk çocuk hakkında sana öyle bir dökülürüm ki ,tövbe eder secdeye gelirsin evlenmeden.Ailen var anladığım kadarıyla.Bizim yaştakilerin derdide sizleri anlayamamak.Sen onlara bakma.Kötülüğünü istemezler.Sana çemkirirler,sonrada bir köşede ağlarlar.Hep seni gözetmek için.Giden araba olsun.Yerine konur,ama sen gidersen ne olcak.Adamım canını sıkma.Gebertirim oraya gelirsem:dil:.Allah allah bi de izmir li olcan:sopa:.Hade toparla kendini adam gibi bi şeyler yaz bakalım buraya.Millette yatışsın biraz.:rakir:
:) toplucam kendimi :)

yanlız varya cem sayesinde herkes kurtlarını döktü bi rahatladı ha. ne anılar varmış bee:D

Öncelikle geçmiş olsun...
Ben üniversitede okurken babama ait arabayı İstanbul'a götürmek için istedim ve vermemişti,inanın 3 ay Ankara'ya gelmemiştim bir arabayı benden esirgedi diye ama sonradan anladım ki herşey benim içinmiş,babam doğrusunu yapmış..
Okul yarım dönem uzadı derken hiç sorun olmamalı,yarım dönem çokta önemli değil,ben birkaç yıl uzattım,keşke uzatmasaydım ama sonuçta bitti ve mesleğimi yapıyorum şuan..
Geçmişte nasıl bir rahatsızlığınız olduğunu bilmedğim için çok fazla yorum yapamayağım ama bir eczacı olarak naçizane görüşüm internetten araştırmayla parkinson teşhisini nasıl koydunuz?
Tek belirti olarak titreme derseniz yetersiz,parkinson teşhisi için bir nöroloğa gidin,onlar gerekli testler,filmlerden sonra bu teşhisi koyabilirler..
Bana kalırsa sorun biraz psikolojik,o yüzden tıbbi yardım almaktan asla çekinmeyin...

bu delikanlı parkinson için çok genç bu yaşta parkinsona rastlanılması çok nadirdir...
gencin yaşadığına daha çok kuşak çatışması ,kimlik arayışı , gençlik sıkıntısı ,yarın kaygısı ..vs ile beraber yaşanılan bir duygu durum bozukluğu gibi duruyor..
genel manada anksiyete ve belki depresyon diyebiliriz ...
eğer kendi başa çıkamıyorsa ,-ki bu drumlarda aile, yakın dostlar ,iyi arkadaşlar çok önemlidir ama eğer bunlar yoksa tek başına başa çıkmak çok zordur.yanlız kaldıkça durum kötüleşiyor. tabi psikolog desteği vede ilaç desteği alınabilir . psikoterapi den ve SSRI grubu ilaçlardan fayda görebilir

Son düzenleme:
hayatında farklı şeyler yap yapmadığın yada çok sevdiğin (zarar verecekler hariç!)
git mesela yamaç paraşütüne yazıl farklılık yap dalmaya git. yüzmeye git kendin için birşeyler yap kısaca bol bol dostlarınla konuş dostum yok dersen buyur kardeşim benle konuş istersen numaramı vereyim 24 saat her şeyi anlatabilirsin dinlerim

teşekkür ederim hepinize,sürekli yazıp kimseyide sıkmakta istemiyorum kendi dertlertimle daraltmak hiç istemiyorum sizler ilgileniosunuz ama ne olursa olsun bunu hiç bir forumda görmedim ne sıcaklığı ne başka bişeyi,var olun değerli abilerim arkadaşlarım

Bende izninizle maneviyat tarafından yorum yapayım.Kimi insanlar yaptığı ibadetlerle Allahın istediği mertebe ulaşamazlar.Allahta onun bu mertebeye ulaşması için kuluna dert,tasa, keder verir ve kul bunlara sabrederse Allahın istediği mertebeye ulaşır.Sabır çok meşekatli bir iş ve bi okadarda mükafatı bol.Ama kendi adıma bende sabredemeyenlerdenim.Umarım kardeşimiz sabredenlerden olur

bazen kulaklarım çınlıyo,bazen flaş patlıyo sanıyorum ne var bu banada oluyo :) takılma boyle seylere parkınson felanda degılsındır ALLAH A sukur senınn yasındayken benımde kalbım agrırıdı boyle carpıntı gıbı derdım bndede panık atakmı var acaba doktora gıttım kalp doktoruna tanıdık bıde dedım kı adama boyle boyle bısıyın yoktur kalp kappakcıgında buyume guatr kalp kapacgının delık olabılır dedı gıt nukleer tıp bırımıne tahlıl yaptır dedı nukleer tıp bırımının onune gıttım heryerde radyasyon ısaretı valla o gunden berı bı daha agrımadı:) bunlar her ınsanın hayatında olan kısa donemlerdır ben sana sunu soylıyım baban arabayı almıs ya bnce daha cok hırs yap okulunu bıtır gıt kendı arabanı al bak bnde babamın aldıgı arabayı kullanıyodum habıre lafını sokuyodu kazada yaptım pertte ettım demedıklerı kalmadı arabayı vermıyolardı sacma sapan seyler yapıyolardı okulum bıttı sımdı calısyorum sattrdım babama arabasını bende ustune para koydum aldık bı araba sımdı bısey dıyemıyo mazotunuda hep ben koyuyurum ohh:) gıkı cıkmıo valla sende boyle dusun... okulun uzamasını neden takıyosun ayrıcada yarım donem onuda takma bu zamanlar gerı gelmıyo bı daha ben 25 yasına gledım sımdıden basladım eskıden soyleydı yok boyle yapardık dıye yaşlandım yaşlandım:) okulununn degerını bıl ortamın degerını bıl kafana hıc bısı takma 3 gunluk dunya sıkıntıyada sıkılmayada gelmezzz....

kardesim benim tavsiyelerimi aldinmi sen resimli tavsiye yaptim

Cem, insanın hayatında bazı geçiş noktaları vardır.Kimileri büyük kayıplarla, kimileri korkularla, kimileri yalnızlıkla v.s... Böyle durumlarda insanlar kendilerince haklı olarak umutsuzluğa kapılır ancak bu durumun geçici olduğunu farkettikleri an yaptıkları yanlışında farkına varırlar.Hiçbirimiz mükemmel süregiden bir yaşam sürmüyoruz, eminim ki buradaki her kullanıcının birçok derdi vardır, dert var diye içinde büyütmek doğru değildir, mevcut durumla yüzleşip gerçeği kabullenmek gerekir, erdemli davranış budur.Sana akıl vermek veya nasihat etmek için yazmıyorum bunları inan; tek isteğim rahatla ve olan şeyler insani şeyler hepimizin başına gelebiliyor çünkü biz insanız :D

Geri