hiç iyi değilim

Aynı sorunları daha doğrusu benzer sorunları ben de yaşadım ve yaşamış birisi olarak sana deneyimlerimi paylaşayım. Zamanında bir olay sebebi ile kendi kabuğuma çekildim ve kimseyle bir şey paylaşamadım.Her şeye çabuk sinirlenip,öfkemi suçsuz insanlardan alırdım. Benim için çok zor bir süreçti. Hatta hayatımı son verme girişimlerine bile uzandı.Sonra bu işin içinden tek başıma çıkamayacağımı anladım ve anladığım an ailemle paylaştım. Doktora gitmek isrediğimi,kendimi iyi hissetmediğimi söyledim.Sağolsunlar anlayışla karşıladılar. Psikiyatr'a sevkedildim.Bayan şirin bir doktorum vardı. Bana çok yardımcı oldu.İlaç vereceğini ama ilaçların tek başına yeterli olmayacağını,bu işin kendi içimde söneceğini söyledi. Ben de sözünde durdum.Senin gibi ben de çok iyi niyetliydim herkese karşı.Bunun seni eksi yönde etkileyeceğini zannetme,insanlık ölmüşse senin suçun yok.Bana doktorumun söylediği; Berat karşıda evin yansa yanan ev olsun diyeceksin dedi ve bana koyduğu teşhis "panik atak"tı. Şu an hastalandığım süreçten iki sene geçti.İlaç içmeyi bıraktım panik atak birisi olarak arada rahatsızlansam da doktoruma başvuruyorum.Malesef doktorum nakil oldu.İstanbul'a. Benim de son zamnlarda iş yerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle senin gibi huzursuzluğum arttı.Başka doktora gitmekte istemiyorum ama en sağlıklı yol bu.Hemen bir doktor edin kendine ve ayda bir hatta gerekirse haftada bir git yardım al. Düzeleceksin inanıyorum.

dostum ben de evde cok sikiliyorum diye kendime biseyler aradim aradim en sonunda careyi kum torbasinda buldum. bir kac parca download ettim(eye of the tiger gibi..). hergun birini dusunerek daliyorum kumtorbasina. acayip rahatliyorum. o kadar yoruluyorum ki kafami biseye takacak kafa kalmiyo. ciddi guzel birseydir. bazen ellerim parcalaniyor kaniyor falan. yeminle zevk veriyor. oyle psikopata bagladim. bak hemde benimki evde yapacak birsey bulamiyorum sikintisindan oldu. sen bence cok keyif alacaksin kumtorbasindan :) ucan tekmeler de iyidir unutmadan yazayim

ozel giyinmene de gerek kalmiyo ustunde ne var ne yok daliyorsun direk..

405552_10150619682514727_837229726_8737070_937674692_n.jpg

Son düzenleme:
bunu bütün iştenliğimle söylüyorum hepiniz iyiki varsınız gerçekten,başka forumlarada üyeyim ve sadece bunu sizlerle paylaşmak istedim çünkü orada yazılan çoğu başka arkadaşların konuları makara konusu oluyo o yüzden bende buraya sizin gibi değerli insanlarla paylaşmak istedim
Bak canım kardeşim Araba gider araba gelir aman bunlar için ufak tefek şeyler için yıkılma..Dünkü yazın benim moralimi bozdu sonuçta sen benim büyük oğlumdan 2 yaş küçüksün oğlum sayılırsın..Ben sana orda hayatımdan bir ufak parça anlattım ne olmak istedim ne oldum...Demek hakkımda hayır bu imiş şu an herşeyim var anlatmak istediğim insan Aceleci yaratılmıştır bunu Allah diyor beklesen sabretsen şükretsen inan göreceksin ileride bu günün için boşuna üzülmüş yıkılmışsın ben bir abi olarak sana diyorum Senin kontrolün senden senin için herşeyin daha iyisini bilenin elinde rızık araba herşey gider daha iyisi gelir önemli olan şükretmek sabırdır..İnsanın başına ne gelirse unutma kendi yaptıklarından gelir. En güzeli tevbe namaz şükrüdür. İçin ağlamaklı olduğun zaman (yani hiç bir sorun yokken) O zaman Rabbinin sana tecellisidir kıymetini bil git namaza uzun secdeye ne derdin varsa dertleş o uzun secdelerde inan hem rahatlayacak hemde Kulun Allaha en yakın olduğu an secde olduğundan duaların kabul olacaktır..sakın bu dünkü yazın gibi çaresizliğe düşme bu ufak tefek şeyler için. Umutsuzluk şeytanın silahıdır insanı rabbinden koparma yolu silahıdır. İnsan Rabbinden umut kesmemelidir. Unutma O seni herkezden ama herkezden daha çok seviyor onun bir ismi Ya Hannan Ya Mennan dir.
Ne diyor Peygamberimiz(sav) kadının biri savaş sonrası çoçuğunu arar oraya buraya koşar Peyygamberimiz der ki bu kadın çoçuğunu ateşe atarmı? sahabe cevap verir hayır ya Rasulallah atmaz..Peygamberimiz(sav) der Allah da kulunu ateşe atmaz onun size olan sevgisi merhameti bu anadan çok çok üstündür.

Ben tıbbi bir yardım almanı tavsiye edebilirim. Profesyonel yardım almak asla kötü bir şey değildir. Bildiğim kadarıyla birkaç sene kadar evvel ağır bir trafik kazası geçirdin. Yaşanan ağır bir kaza, yenen hız cezaları ailenin gözünü korkutmuş olmalı. Ailen de bu gibi nedenlerden dolayı senin iyiliğin için arabayı elinden almışlar. Evladını seven, onun acısını yaşamak istemeyen duyarlı bir aileye sahip olduğun için çok şanslısın, bu tedbirli davranışlarından dolayı onları tebrik ederim. Alacağın profesyonel yardımın sonunda yaşadığın sorunların çok büyük bir kısmından kurtulacağına dolayısı ile ilerisi için daha mutlu bir hayat süreceğine eminim.

Cem oğlum, Savaş abim iyi bir konuya değinmiş illa zaten baba evladına birşey gelecek diye korktuğundan almıştır arabayı,araba gider ama can ciğer geri gelmez Burda Savaş abim bunu yazdığından beni taaa 1985 li yılara götürdü...
O zaman bir abi dert anlatıyordum banada nasihat veriyordu...
Oğlum arkadaşını iyi seç Oğlumun arkadaşı vardı altına babası M3 Sıfır bmw almış oğlumda diretti baba bende isityorum dayanamadım ona Mercedes evo 2.3 16V aldım dünyanın parasını saydım... bir gün oğlumla bu arkadaşı kapışmışlar virajda oğlum takla atar yoldan fırlar ve vefat eder...keşke o arabayı hiç almasa idim diye ciğeri yanmış ağlayarak bunu bana anlatmıştı...
Baba olmak kolay değildir evladının kılına zarar gelmesini istemez. Baban kendince önlem almış kızar ama erkekler yaratılışdan mı nedir sevgisini herzaman belirtmez ama inan baban o olaydan sonra korkudan yapmıştır ileride yine daha iyisin verir :) git babanın elini öp ve kafana takma uzun bir hayat var karşında sende baba olacaksın işte o zaman onu daha iyi anlayacaksın...Seni çöpten bulmadı ki,canısın ciğerisin yaşam kaynağısın

rabbimizin herşeyi biz insanlar icin yarttıgını unutma ve şükret.

Dert mi

Şimdi senin gibi dertli ve genç birine dertlenme demek zor.Senin yaşadıklarının kat ve kat fazlasını yaşadım vakti zamanında.Bizim gençliğimizde sizin dertleriniz vardı,hemde fazlasıyla.O zamanlar böyle doktorlar falanda yoktu.Oncelikle doktor yardımı al.Sonra doktorun dediklerini harfiyen uygulamaya çalış.Kendini ve etrafını fazla dinleme.Bu devirde insana kendisi ağır geliyor,birde etrafı taşıma.Bak şehit aileleri bile yaşamına bir yerden sonra devam ediyor.Parasızlık ve mekansızlık; bunların hepsi gelip geçici.Hayat bir savaş.Galip çık bu savaştan ve ardına bak de ki yenemedin beni len hayat de.Hem de öyle bir de ki sana bulaşamasın bu olumsuzluklar.Kendine bir meşgale bul.
Gün gelecek bu yaşadıkların sana komik gelecek.Araba diyorsun,ben 40 yaşında araba sahibi olabildim.Evlenme,kız arkadaş,çoluk çocuk hakkında sana öyle bir dökülürüm ki ,tövbe eder secdeye gelirsin evlenmeden.Ailen var anladığım kadarıyla.Bizim yaştakilerin derdide sizleri anlayamamak.Sen onlara bakma.Kötülüğünü istemezler.Sana çemkirirler,sonrada bir köşede ağlarlar.Hep seni gözetmek için.Giden araba olsun.Yerine konur,ama sen gidersen ne olcak.Adamım canını sıkma.Gebertirim oraya gelirsem:dil:.Allah allah bi de izmir li olcan:sopa:.Hade toparla kendini adam gibi bi şeyler yaz bakalım buraya.Millette yatışsın biraz.:rakir:

Son düzenleme:
öncelikle geçmiş olsun bende üniversite okuyorum sevdiğim herşeyden uzağım sevmediğim herşeyde burnumun ucunda..değişik çıkarcı insanlar öğrenci düşmanı hocalar aile terbiyesi almamış insanlar aynı ortamda bulundugum halde hiç çeknmeden hertülü pis işleri yapanlar(buraya yazamıyorum ama azcok anlamışsınızdır hertürlü terbiyesizlik işte)
bazen öyle bi an geliyo ki bogazımı biri sıkıyo gibi oluyo daralıyorum bunalıyorum başlarım okuluna diye küfür ediyorum ama bi yerde okuduğum söz aklıma geliyo sende öyle yap demekten başka elimden birşey gelmez çok iyi anlıyorum durumunu..
Dertlerine sıkıntılarına çok büyük deme,herşeyden büyük Allah var ve dertlerine dönüp benim sizden büyük Rabbim var de..bi nevi olsa rahatlatır seni..hayat bu kardeşim olur böyle sıkıntılar canını sıkma hiçbişey için

kardeşim moral motivasyonun düşmüş,bunlar tipik depresyon belirtileri git bir doktora vereceği ilaçları düzenli kullan,terapi önerirse git hiçbirşeyin kalmaz inşallah, hayatta daha ne sıkıntılar var şaşarsın,umarım ALLAH seni onlarla (taşıyamayacağın sıkıntılarla) sınamaz ...

Ben tıbbi bir yardım almanı tavsiye edebilirim. Profesyonel yardım almak asla kötü bir şey değildir. Bildiğim kadarıyla birkaç sene kadar evvel ağır bir trafik kazası geçirdin. Yaşanan ağır bir kaza, yenen hız cezaları ailenin gözünü korkutmuş olmalı. Ailen de bu gibi nedenlerden dolayı senin iyiliğin için arabayı elinden almışlar. Evladını seven, onun acısını yaşamak istemeyen duyarlı bir aileye sahip olduğun için çok şanslısın, bu tedbirli davranışlarından dolayı onları tebrik ederim. Alacağın profesyonel yardımın sonunda yaşadığın sorunların çok büyük bir kısmından kurtulacağına dolayısı ile ilerisi için daha mutlu bir hayat süreceğine eminim.
hız cezam 1 tane savaş abi oda 50 lik yolda 111 le girmem,aslında çoğu zaman özellikle geceleri 50 kmh hiç geçmem müziği açar sessiz sakin gezerim,ehliyet aldığımdan beri 1 cezam var neredeyse 5 senedir oda bu.aslında hız yapmak yerine eğlenmeyi daha çok severim mesela karda yanlamak sakin sakin

öncelikle geçmiş olsun bende üniversite okuyorum sevdiğim herşeyden uzağım sevmediğim herşeyde burnumun ucunda..değişik çıkarcı insanlar öğrenci düşmanı hocalar aile terbiyesi almamış insanlar aynı ortamda bulundugum halde hiç çeknmeden hertülü pis işleri yapanlar(buraya yazamıyorum ama azcok anlamışsınızdır hertürlü terbiyesizlik işte)
bazen öyle bi an geliyo ki bogazımı biri sıkıyo gibi oluyo daralıyorum bunalıyorum başlarım okuluna diye küfür ediyorum ama bi yerde okuduğum söz aklıma geliyo sende öyle yap demekten başka elimden birşey gelmez çok iyi anlıyorum durumunu..
Dertlerine sıkıntılarına çok büyük deme,herşeyden büyük Allah var ve dertlerine dönüp benim sizden büyük Rabbim var de..bi nevi olsa rahatlatır seni..hayat bu kardeşim olur böyle sıkıntılar canını sıkma hiçbişey için
aynen abim seni çok çok iyi anlıyorum bizim okuldada var o hocalardan özellikle kızları geçirip sapık sapık onlara bakıp sonrada sanki herşeyi tam yapıomuş gibi hoca görünümlü insanlar malesef var,benim durumum apayrı,babam üniverstede hoca ve babamı pek sevmezler acısını benden çıkardılar yarım dönem uzadı,okulun otoparkında arabalar yokken kimseye zarar vermeden sakin sakin yanlarım babamı ararlar sırf yaranmak için,daha neler neler

Geri