hondacılar opelden bahsediyor

yusuf haklısın kardeşim bu işin sonu yok onlar orda opeli kötüler biz burda hondayı veya bi başka markayı o yüzden hiç tartışmaya girmenin gereği yok..

Honda'nın sadece yapabildiği tasarım ve sorunsuz bir motor gerisi çokta kalite kokmuyor açıkcası..

Gerçek bir yaklaşım yapmış mesaj sahibi.
Bir de yazılanlara her horoz kendi çöplüğünde öter mantığı ile bakacak olursak normal denilebilir.;)

Arkadaşlar en yakın bitanesinde 2008 honda civic var.. Kendisi 2005-2006 astra 2007 de golf şuan ise honda civic kullanmakta..

Astra nın yol tutuşunun golften ve honda dan daha iyi oldugunu..
Astranın malzemesinin honda dan daha kaliteli oldugunu..
Hondaylada gidiş olarakta benzer oldugunu söylemekte..

ayrıca kaza yapıp astrayı perte cıkarmıştır kendisi.. güvenliginide test etmiş durumda.. :)

eksi olarakda araç içinde eşya koyucak yer olmadıgını falan söylemekte..

Bende şuan onun hondasına biniyorum.. Aracın yere yakın oluşu , heryerde bardaklık oluşu ve içinin geniş olması hoşuma gidiyor.. Honda , Opel vb. markalar günümüzde basit araç üretmiyorlar.. ama hic biri ötekinden üstün degil.. ortalama bir seviye mevcut arkadaşlar..

Dış görünüş yorumu genel bir yorum olamaz zevk işidir.. Kişiden kişiye görede degişir :)

Son düzenleme:
kargaya yavrusu şahin gelir hesabı doğru diyorsunuz bu konu uzar gider elbette onların artısı bizim eksiğimiz bizim artımız da onların eksiğidir.

ya bi dk biz Hondayı kötülemiyoruz arkadaşlar Astranın daha kaliteli olduğu arada bariz bir fark olduğunu tartışıyoruz yoksa Civic inde iyi olduğu tartışmalar var misal Lacetti-Civic,Suzuki-Civic,Lada-Civic :p

haha bunlar baya baya atıp tutmuş :)

Emrah senin Merceklere çamur atmışlar orjinal değil diye al bunu koy orjinal Xenon görsünler hemde Astra G kasada hemde mercekli :D
http://www.sahibinden.com/opel_astra_elegance_twinport_1_6_16v-04WQQaXQQ4799755WQQpXQQdisplayitem
sonrada tabiki bi mercekli Xenon olayıyla araba seçilmez lakin kalitede ayrıntılarda gizlidir yazarsan yeterli olur herhalde bu arada Hondanın donanım listesinde ESP yi göremedim acaba başka bir ad falan mı vermişler lakin astra sedan da Esp+plus varken Civic de ESP olmaması çok büyük ayıp olur
ayrıca biri Hondanın daha az yaktığından bahsetmiş onu geçsin bence
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=470
Testimiz boyunca iki farklı tüketim değeri elde ettik. Eğer aracı fazla zorlamaz ve 120 km/s’in üzerine çıkmazsanız yakıt tüketimi ortalama olarak 100 km’de 7,2 litre olurken bunun üzerindeki süratlerde yakıt tüketimi 9,3 litreyi buluyor. 0-100 km hızlanmasını 11,7 saniyede tamamlayan Astra Sedan’ın son sürati ise 191 km/s.
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=473
Honda Civic Sedan’ın 0-100 km hızlanması 10,5 saniye olurken son sürati de 200 km/s. Özellikle dizel motor seçeneğinin olmaması yüzünden sık sık eleştirilere maruz kalan Honda; benzinli motorların düşük tüketim değerlerini bu eleştirilere cevap olarak kullanıyor. Fabrika verilerine göre şehir içinde 9,1 lt yakıt tüketen Honda Civic Sedan, testimiz esnasında 8,8 litrelik tüketimiyle yakıtta o kadar da cimri olmadığını gösterdi!

Honda Civic Sedanla , Opel Astra yı karşılaştırmak çok saçma

Her Türlü HONDA HONDA HONDA HONDA HONDA HONDA....

Opel astranın dış görünüşü olsn iç dizaynı olsun Honda civic sedanın eline su dökemez :)

Honda civic sedan Herkes tarafından sevilen ve piyasada çok tutulan bir araçtır.

bu arkadaşta iç dizayndan bahsetmiş şaka gibi yani hondanın kaptan körk`ün uzay aracından çakma iç tasarımına astranın sadece piano black kaplaması bile yeter yani
hondacivicsedan20091024ac8.jpg

astraiad8.jpg

astradaz0.jpg

sacları ince malzeme kalitesi düşük yakıt tüketimi fazla torku düşük hafif rüzgar direnci yüksek donanım zayıf neyini seviyolar bu hondanın bilmem ki

Arkadaşlar oraya yazılanları da buraya yazılanları da okudum yanlış anlamayın ama iki tarafta yazılanlarında birbirinden hiçbir farkı yok. Her iki tarafta diğer tarafa demediğini bırakmamış. Honda kullanıyorum ama opeli de sevdiğim için bu siteyi de yıllardır takip ediyorum. Fakat marka fanatizmini yakıştıramıyorum. Saygılar

Geri