hondacılar opelden bahsediyor

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda yüksek süratte frende kazınma sesi, viteste giderken bir anlık kesiklik, yokuş aşağı inerken frenlerin kendi kafasına göre abs yapıp kayması, önden gelen süspansiyon sesi, yan camların kalkarken tarama sesi, sağ sol dikiz aynalarının sallanması benim aracımda da var.

Yarın bakıma götüreceğim aracım 20. 000 km bakımı yapılacak.20. 000 km aracın sorunlarına bakın ayrıca bu arabanın Japon harikası Honda olduğunu düşünürsek ne kadar yanıldığımıza şaşırıyorum.**

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HONDA'dan 6 Yıl Garanti Masalı YENGEC1961 [01 Aralık 2008, 09:00]
2008 Nisan ayı sonunda yeni bir cr-v Honda satıl aldım. 2 ay sonra arka kapı nikelajı yerinde çıktı. Garantiden değiştirilmesi içi uzun bir süre bekledim. Uzun yazışmalardan sonra parça garantiden değişti.
Bu hafta yağmurlar başlayınca silecek lastiklerinin tamamen bozulduğunu ve ön camdaki suları temizleyemediğini gördüm.

Nisan'dan bu yana İstanbul'da kaç gün yağmur yağdığı belli. Buna rağmen servis silecek lastiklerinin tamamen aşındığını ve değişmesi gerektiğini bildirdi. Ayrıca silecek lastiklerinin garanti kapsamında olmadığını ve ücretle değiştirmeleri gerektiğini söylediler.

Önümü görmeden araç kullanamayacağım için değiştirmek zorunda kaldım. Bu kullandığım ilk ve son Honda.^^

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HONDA Beni Hayal Kırıklığına Uğrattın kaandl [12 Aralık 2008, 09:00]
Yaklaşık bir buçuk hafta önce Ankara Honda Efe plaza'dan 2009 model Honda civic satın aldım. Aldığımın ertesi günü aracın sol ön camından ve gösterge panelinden tıkırdamalar gelmeye başladı. Aracı Ankara Honda Efe plaza servisine götürdüm ve aracın 1 gün serviste kalması gerektiği söylendi. Ben de 2 gün sonra aracı servise götürdüm.

Aracı bırakmaktan başka bir işim olmadığı halde uzun bir süre bekletildim ve daha sonra aracı bıraktım. Aynı günün akşamüstü aracımdaki problemin hallolduğu, test sürüşüne çıkarıldığı, hiçbir sesin gelmediği ve aracımı teslim alabileceğim söylendi.

Ben de aracı servisten teslim almaya gittim. Ama daha aracı çalıştırıp 5 metre bile gitmeden aynı tıkırtının geldiğini ve hiçbir değişiklik olmadığını gözlemledim. Arabamdaki tek değişiklik dış kısmının yıkanmasıydı.

Böyle bir olayın üstüne aracımın tekrar kontrol edilmesini beklerken, servis müdürü şu anda öyle bir şey yapamayacaklarını ve aracımı tekrar getirmem gerektiğini söyledi. Honda'yı seçmemin en büyük nedenlerinden biri servis memnuniyetiydi ama daha ilk haftadan böyle bir olayla karşılaşınca Honda servisi hakkında hayal kırıklığına uğradım.

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)Honda Hayat onda....

Opel şikayet sıralamasında başlarda...Ama şikayet gidermede ise yine birinci.Cevapsız hiçbir şikayet yok gibi.Sorunlarıda açıklayıp cevap yazıyorlar.

Biliyorsunuz ben aracı sıfır aldım ve 4100 liranın üzerinde fiyat ödedim.Bu kadar para edermi diye çok düşündüm.Gittim honda Cem bayine.3 gün üst üste test sürüşüne çıktık.İnanılmaz bir ilgi.ÇoK samimi konuşmalar vs vs.AMA 120 LERİ GEÇİNCE YOL SESİ VE GÜVENSİZLİK HİSSİ.....Malzeme kalitesi güzel ama astradan kötü olduğu gerçek.Üstelik VSA lı model....Dedimki kendi kendime sen git al astranı :) ve doğru bir karar verdiğimi anladım.Kimin aracı ne ise o iyidir.GP cular bile astraya kafa tutuyorlar...Bu böyledir.Seneye kısmetse 3. aracımı alıcam.Her markanın kronik sorunları olabilir,piyasada ortalama fiyatlara bakarsak 2 araç var.Biri GOLF biri ASTRA ..Golf markadan kazanıyor(kimilerine göre doğuş aşırı fiyat sunuyor) ama astradan çok üstün bir araç değil.

Son düzenleme:

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

:)Honda Hayat onda....

Opel şikayet sıralamasında başlarda...Ama şikayet gidermede ise yine birinci.Cevapsız hiçbir şikayet yok gibi.Sorunlarıda açıklayıp cevap yazıyorlar.

Biliyorsunuz ben aracı sıfır aldım ve 4100 liranın üzerinde fiyat ödedim.Bu kadar para edermi diye çok düşündüm.Gittim honda Cem bayine.3 gün üst üste test sürüşüne çıktık.İnanılmaz bir ilgi.ÇoK samimi konuşmalar vs vs.AMA 120 LERİ GEÇİNCE YOL SESİ VE GÜVENSİZLİK HİSSİ.....Malzeme kalitesi güzel ama astradan kötü olduğu gerçek.Üstelik VSA lı model....Dedimki kendi kendime sen git al astranı :) ve doğru bir karar verdiğimi anladım.Kimin aracı ne ise o iyidir.GP cular bile astraya kafa tutuyorlar...Bu böyledir.Seneye kısmetse 3. aracımı alıcam.Her markanın kronik sorunları olabilir,piyasada ortalama fiyatlara bakarsak 2 araç var.Biri GOLF biri ASTRA ..Golf markadan kazanıyor(kimilerine göre doğuş aşırı fiyat sunuyor) ama astradan çok üstün bir araç değil.

;););)

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka,yol tutuşu malzeme kalitesinde tamam opel ama
Motor sağlamlığı,kronik arıza vs de ise honda benim tercihlerim
Opel hangi şikayetleri gidermiş acaba?yağ mı? corsa,combo,meriva daki direksiyon kutusu problemleri mi?(üretimde)
En başından benim şikayetlerimi söyleyim
Fabrika verilerinin çok üzerinde yakıt tüketimi
5000km'de sürgülü kapının üzerindeki lastik düştü
9000'de sağ cam zorlanmadan kapanmıyordu
ilk bakımda volvo servisiyle aynı parayı aldılar neredeyse
araba şu an 20.000'de daha çok olacak gibime geliyor:)

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka,yol tutuşu malzeme kalitesinde tamam opel ama
Motor sağlamlığı,kronik arıza vs de ise honda benim tercihlerim
Opel hangi şikayetleri gidermiş acaba?yağ mı? corsa,combo,meriva daki direksiyon kutusu problemleri mi?(üretimde)
En başından benim şikayetlerimi söyleyim
Fabrika verilerinin çok üzerinde yakıt tüketimi
5000km'de sürgülü kapının üzerindeki lastik düştü
9000'de sağ cam zorlanmadan kapanmıyordu
ilk bakımda volvo servisiyle aynı parayı aldılar neredeyse
araba şu an 20.000'de daha çok olacak gibime geliyor:)

karşilaştırma opel astra & honda civik arasında

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bundan 2 ay önce 2005 new opel astra hb enjoy paketli aracımı satıp sattıktan ertesi gün gidip bir 2009 dream civic aldım. (dream=civiğin en alt sınıfı)

Siteye beni tanıyanlar varsa ve samimiyetime güvenirlerse astradan ve hondandan edindiğim bilgileri yazayım...
1. modifiye kesinlikle astraya daha çok yakışıyo
2.yetkili servislerden bahsediyorum kesinlikle hondada daha çok güleryüz var
3.Hondanın iç mekanı oldukça kullanışlı astraya göre
4.biraz hız artınca 140-150 diyim honda da niyeyse ayağını gazdan çekesi geliyo insanın ama astrada bu duygu yok bas babammm basss :D
5.honda yüksek hızlarda içine çok ses alıyo diyolar ama benim astramda alıyodu sanırım bridgstone tekerlerden kaynaklanıyordu.
6. astra daha az yakıyo arkadaş cebini düşünüyosan astra alacaksın
7.Ankaradaysan eğer opel garaj diye bi servisin var hemde harika insanlar var içinde bu bence büyük avantaj.
8.hondanın iç mekanı astraya göre daha kullanışlı
9.aracım sedan değildi onun için bı kıyas yapamam ama civiğin bagajı baya büyük.
10. 35 milyar verip honda aldık arkadaş o da nee? yol bilgisayarı anlık tüketimi bile göstermiyo
11. astranın kronik sorunları tabi en son kasalar için söylüyorum ve easytorik vitesten bahsediyorum hondaya göre fazla...
12. astra daha seri bi araba.
13. hondanın yan aynaları astraya göre daha başarılı
14.hondadan bi parça alıcaksın adamalr bi ay bekletiyolar(mış) ama opel servisinde böle bişey yok.
15.adamlar koca hondaya 45 lik akü takmışlar ayıptır...
16.astra bana göre daha kıvark bi araba handling olayı hondaya göre çok daha başarılı
17.astranın frenleri hondaya göre daha iyi gibi.
18.göstergeler honda da daha bi güzel
19.ve ben astramı gerçekten çooookk ama çok seviyodum ama kronik şanzıman sorunu yüzünden (F) hatası diyim daha iyi anlarsınız astramı satıp honda civic aldım. yeni arabamı çok seviyorum ama astramıda çok seviyodum. şuda bi gerçek bazıları hiç astraya binmeden astra çok kötü araba diyor. yada hondayı hiç sürmeden astra daha iyi diyor. Çünkü insan kendi elindekini her zaman över bu bi gerçek.Ama şu bi gerçek millet tıkabasa otobüslere binip nefes alamazken o kalabalıkta biz astralara hondalara biniyoruz. çok şükür astracılarında hondacılarında ayağı yerden kesilmiş. Arkadaş ikiside güzel araba.Tabiki birbirine baskın yada birbirinden daha kötü yönleri olucak.Ama ikiside dünyada kendi sınıfında adını duyurmuş arabalar. Allah hepimize kazasız belasız astralara hondalara binmek nasip etsin. Burda ne hondayı nede astrayı yermek yada övmek için bişey yazmadım sadece kendimce kıyasladım. Kusrum yada hatam varsa affola...

Son düzenleme: